Türk Telekom FTTH upload yaparken ping çıkıyor

Dostum Comnetin sitesine girdiğimde ne hız alırım sayfasında hata veriyor.Sana sormak istediklerim kendi fiberini mi kullanıyorlar yoksa yine Telekom mu? Yayın için ideal midir? Akşamları hız düşmesi ping vs etken midir?
Altyapı sorgulama ekranında hata vermesi pek normal değil. %99'luk kısma TT altyapısı ile hizmet veriyor. %1 lik kesim ise Comnet'in kendi altyapısına sahip. Daha doğrusu altyapılar çekilmiş bazı yerlerde. Yayın için fazlasıyla yeterli olduğunu düşünüyorum. Drop problemi hiç yaşamadım. Akşamları hız düşüşü olmuyor. Ping biraz değişik. Nadiren birden 120 ye çıkıp iniyor. Sorun benlik değil onu fark ettim. Çok nadir de olsa oluyor. Hizmet açısından kendilerini stabil buluyorum. Her SpeedTest'de aynı değerleri alıyorum.
4 Mbps'nin lafını yapmıyom. @erengore 120-130 Mbps alıyor. Ben 30-40 Mbps lafını yapıyorum :D
İnternet konusunda fiber gelince bayram yapacaktık. Adeta yas tutuyoruz olaya bak bu da komik bir hal aldı artık.
İnşallah alacaksın sen de bu hızları ve düzgün Upload'ları.

Altyapı sorgulama ekranında hata vermesi pek normal değil. %99'luk kısma TT altyapısı ile hizmet veriyor. %1 lik kesim ise Comnet'in kendi altyapısına sahip. Daha doğrusu altyapılar çekilmiş bazı yerlerde. Yayın için fazlasıyla yeterli olduğunu düşünüyorum. Drop problemi hiç yaşamadım. Akşamları hız düşüşü olmuyor. Ping biraz değişik. Nadiren birden 120 ye çıkıp iniyor. Sorun benlik değil onu fark ettim. Çok nadir de olsa oluyor. Hizmet açısından kendilerini stabil buluyorum. Her SpeedTest'de aynı değerleri alıyorum.

İnternet konusunda fiber gelince bayram yapacaktık. Adeta yas tutuyoruz olaya bak bu da komik bir hal aldı artık.
Cok tesekkur ediyorum bro.Yalniz buradan su cikiyor.TT uploadlari dusurdugunde demek ki onlar da 4e dusurecek.

Cok tesekkur ediyorum bro.Yalniz buradan su cikiyor.TT uploadlari dusurdugunde demek ki onlar da 4e dusurecek.
Zannetmem. Bir ara Upload'ları abartmışlardı. 45 Mbps Upload almıştım ilk bağlattığımda. Sonrasında tekrar ayarladı TT tarafı. Yani firma 4'e düşürecek kadar şey değil. Onların elinde olursa 8 Upload uygulamasına devam ederler muhtemelen.

@Ulunay @erengore @TeknoFix29
Online işlemlere girdim arıza kaydı devam ediyor mu diye baktığımda kapalı gözüküyor. Cidden şaka gibi interneti kimse kullanmadığı halde PUBG oynarken pingim 34-35'den 48-50 arada 45 oluyor. Saçma sapan dalgalı pingim var.

Dün kaydettiğim kısa bir ping zıplama videosu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Telefondan ASUS'un uygulamasından bakıyorum. Evde internet kullanan yok. Tek ben ve evdeki akıllı robot bağlı.

Daha fibere geçeli 1 gün oldu yemin ediyorum 1 yılda yaşamam gereken arızayı yaşıyorum. Böyle fiber olmaz arkadaş. Bakır kalitesinden bile kötü fiber var evimde.
Bence gayet normal değerler alıyorsun.

Şikayette bulundum bu şekilde açsınlar vanayı artık. Ben senden fazla bir ücret veriyorum 96 Mbps'ye takılıyım.
Bence gayet normal değerler alıyorsun.

Bir anda 35 pingten 49 çıkması normal mi? Kablolu ve GPON altyapıda.

Bugün Telekom genel müdürlükten '' Neden altyapının desteklediği yerlerde 100Mbit üzeri internet hızlarını vermiyorsunuz'' diye yazdığım dilekçeye istinaden aradılar. Neymiş şu anda 100Mbit hızlar yeterliymiş. İleri dönemlerde böyle bir planları yokmuş. O zaman sormazlar mı ne diye evlerin odalarına kadar fiber kablo çekiyorsun telekom?

Bence gayet normal. Ben de 48'den 150'ye çıkıyor.

Sende 48'den 150 çıkınca benim ki niye normal olsun? Bende paket kaybı problemi var deyip duruyordun zaten. Jitter sorunu var demek ki sende oluyor.

Lagı arada çok bariz hissediyorum bu altyapıda. Dün sabah bakır ile gayet stabil oyun oynuyordum. Sorun zaten Telekom'un bana ait değil. Modeme kadar onlar sorumluymuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı