Türk Telekom FTTH upload yaparken ping çıkıyor

Evet Huawei ONT istiyorum sadece. Müdür ile konuşmam gerek bence.

ONT cihazı arızalı olsaydı. Huawei stoklarında olsaymış değişim yapacaklarını söylediler.
Degisemezler hocam calismaz ben alip denedim calismadi teknik ekip cagirdim farkli markalar birbiriyle calismaz ont nokia ise olt cihazida nokia bu yüzden degisim yapamazsiniz dediler. Bozuksa yine ayni marka ile değişiyorlar.

Degisemezler hocam calismaz ben alip denedim calismadi teknik ekip cagirdim farkli markalar birbiriyle calismaz ont Nokia ise olt cihazida Nokia bu yüzden degisim yapamazsiniz dediler. Bozuksa yine ayni marka ile değişiyorlar.

Klasik Telekom yalanı.

ONT cihazı sadece çevirici. Sanada tavsiyem ilçe müdürü ile konuşmam.

Klasik Telekom yalanı.

ONT cihazı sadece çevirici. Sanada tavsiyem ilçe müdürü ile konuşmam.

Vallahi hocam aldim taktım Huawei pon isigi bile sabitlendi ama internet gelmedi teknik elemanlar farkli marka calismaz dedi yok eger calisiyorsa siz yapabilirseniz aksi ispat edilir ki inşallah öyle olur ama sanmıyorum.

Vallahi hocam aldim taktım Huawei PON isigi bile sabitlendi ama internet gelmedi teknik elemanlar farkli marka calismaz dedi yok eger calisiyorsa siz yapabilirseniz aksi ispat edilir ki inşallah öyle olur ama sanmıyorum.
Çünkü sistemde sadece sizin ONT cihazınız kayıtlı.
Huawei'ı kayıtlı olsaydı, internet çalışacaktı.

Vallahi hocam aldim taktım Huawei pon isigi bile sabitlendi ama internet gelmedi teknik elemanlar farkli marka calismaz dedi yok eger calisiyorsa siz yapabilirseniz aksi ispat edilir ki inşallah öyle olur ama sanmıyorum.

@Salih metin cevabını vermiş.

Pon ışığı yandıysa yani çalışabiliyor. MAC adresi gibi bir şey kayıtlı olmadığı için IP almamıştır.

Çünkü sistemde sadece sizin ONT cihazınız kayıtlı.
Huawei'ı kayıtlı olsaydı, internet çalışacaktı.
@Salih metin cevabını vermiş.

Pon ışığı yandıysa yani çalışabiliyor. MAC adresi gibi bir şey kayıtlı olmadığı için IP almamıştır.
Aynen öyle ben de TürkNet'in ekipleri ONT aletini sisteme yanlış girmiş. MH ile görüştüm arkasında yazan MAC adresini söyledim tekrar sisteme girdiler ve internet gelmişti. Yani OLT ve ONT'nin aynı marka olmasına gerek yok. Şu an ben de Huawei marka ONT olsa MH arayıp hemen MAC adresini tanımlatsam hemen net gelir. Tabi 1 Gbit destekliyor mu bu ONT bilmiyorum.

Aynen öyle ben de TürkNet'in ekipleri ONT aletini sisteme yanlış girmiş. MH ile görüştüm arkasında yazan MAC adresini söyledim tekrar sisteme girdiler ve internet gelmişti. Yani OLT ve ONT'nin aynı marka olmasına gerek yok. Şu an ben de Huawei marka ONT olsa MH arayıp hemen MAC adresini tanımlatsam hemen net gelir. Tabi 1 Gbit destekliyor mu bu ONT bilmiyorum.
Destekliyor. Recep Baltaş Gigabit portu olduğunu söylemişti.

Telekom altyapisinda turknet kullanirken mi yapmistiniz bu islemi hocam ?

Geri
Yukarı