Türk Telekom Hattım Kaç Mbps Destekliyor?

TwoBee

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
13
Yer
LTBR
İnternet konusunda biraz (hatta baya) cahil sayılırım. TTNET'in AKN'sidir yavaşlığıdır sıkıldım. Artık yeni bir internete geçmek istiyorum. Ama internet hattım hakkında herhangi bir bilgim yok. Size 3 sorum olacak.
Resmini attığım modem ADSL mi VDSL mi?
Hattım kaç Mbps destekliyor ve hattım hakkındaki bilgilere nasıl ulaşırım?
Modemim ve hattımı baz alarak hangi interneti seçmem daha mantıklı olur?
Modemim: TP-LINK TD-W9970v3
1541334857884.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizdeki modem VDSL destekli. Yavaş bir internete sahip değilsiniz aslında. 192.168.1.1'e girin.

Eğer değiştirmediyseniz kullanıcı adı admin, şifre turktelekom'dur. Zaten ilk açılan sayfada hat değerleri olur. Oranın fotoğrafını bize yollayın.

Evet burası, lakin siz ADSL kullanıyorsunuz. VDSL'e yükseltme yapmanız gerekiyor. 8 Mbps gibi düşük bir hız alıyorsunuz. Hattınız fena değil gibi. Türk Telekom'u arayıp VDSL'de kaç Mbps hız alabileceğinizi sorun.

Ben size 50 Mbps 50GB AKK tarifesini tavsiye ederim. Fiyatına göre en iyi paket bu. Son sızdırılan AKK düzenlemeleriyle birlikte AKK sonrası 35 Mbps'e düşeceği belirtiliyor.

Anladığım kadarıyla adsl tarifeniz var mevcut lokasyonunuz vdsl destekliyor ve boş port varsa vdsl tarifelere bakmanızı öneririm keza fiber içinde aynı işlemi yapabilirsiniz. Türk telekom müşteri hizmetlerini arayarak alt yapınızı kolaylıkla sorgulatabilirsiniz

Peki NetSpeed ya da TurkNet gibi firmalara geçsem daha iyi olur mu? NetSpeed'in Hiper 200 adlı tarifesi cidden hoşuma gitti. Türk Telekom'un sitesinden yaptığım sorgulama sonucu bölgemizde fiber mevcut olduğunu öğrendim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı