Türk Telekom Hipernet 35 Mbps Oyunlarda Ping Sorunu

Unnecto

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar CS:GO'da ilk girdigim zamanlar ping 60-70'lerde gezerken bi anda 150-200'e fırlıyor 2-3 dakika öyle geziyor sonra tekrar düşüyor bunu 2 haftadır habire tekrarlıyor neden acaba ? Telefon hatlarında felan problem olabilir mi ? Türk Telekom Hipernet 35 Mbps kullanıyorum aşagıdaki ping degerlerimde burada. Bundan 1-2 ay önce gine bu değerleri alıyordum ama hiç lag ping felan olmuyordu. Laptopla oynuyorum modeme biraz uzak ama 5 diş çekiyor ondan olabilir mi ? Şimdiden teşekkür ederim yardımılarınız için.

Dosya Ekleri

• d8658a643259aa5e37020695f06b6f8a.png
    d8658a643259aa5e37020695f06b6f8a.png
    109,7 KB · Görüntüleme: 403
Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetin gayet hızlı , fakat komşunun yaramaz çoçuğu modeme giriyordur belki ? Şifreyi değiştirmelisin .. ( bilmiyor isen yardımcı olurum pcden modem şifre değiştirmeyi )

Speedtest sonuçlarınız normal, hatta çok iyi. Fakat bu demek oluyor ki; Ping girmez. Ping girmesinin bir çok nedeni olabilir. Hattınızda yaşanan anlık zayıflamalar bunun en başlıca örneğidir.

Bunların yanında Laptop kullanmanız ve Wi-Fi üzerinden oyun oynamanızda cabası. Her ne kadar modeme yakın olsanızda bir miktar kayıp yaşanacaktır.

İşletim sisteminiz ve sürücüleriniz güncellemeleri, ya da varsa akıllı telefonlarınızın güncellemeleri de bunları etkileyebilir. Kesin olarak hiç kimse Ping şu nedenden ötürü giriyor diyemez, dediğim gibi, bir çok nedeni olabilir.

Ayrıca bağlanmış olduğunuz sunucu ve çıkış portunuzunda da bir sorun oluşuyor olabilir. Kişisel tercih olarak ben NetLimiter kullanmaktayım. Bilgisayarınızın anlık olarak aldığı ve yolladığı verileri izlemek için birebir. Bu program vasıtası ile ping girdiği an, herhangi bir hareketlilik var mı, yok mu diye kontrol edebilirsiniz.

Eğer ki sisteminiz oyun haricinde yüksek boyutlu paket gönderiyor, alıyorsa bu program vasıtası ile gözlemleyebilir, pinginize neden olan uygulama / programa karşı önlem alabilirsiniz.

Dostum, bende League of Legends oynuyorum. Bir ara yılbaşından itibaren ayın 20' sine kadar hep akşam 7-12 saatleri arasında normalde ping 60-70 civarı iken 120-140 sabit oluyordu. Sorunu detaylıca destek ekibiyle araştırınca benim TürkTelekom Acıbadem santralinden sonra yurtdışına giden veride ping iki katına çıkıyordu. Ama hızım ve hattımın kalitesinde bir değişiklilik yoktu 50 Mbps Hipernet paketi bendekide. Yani sende de buna benzer bir sorun olabilir. Cidden çok sinir bozucu saç baş yoldurtur insana

İnternetin gayet hızlı , fakat komşunun yaramaz çoçuğu modeme giriyordur belki ? Şifreyi değiştirmelisin .. ( bilmiyor isen yardımcı olurum pcden modem şifre değiştirmeyi )

Üst kattakilerle ortak kullanıyoruz ama onlar erken yatar erken kalkarlar bide çok az nete girerler yani gecede girsem sabahte girsem aynı pingi alıyorum. Modem arayüzüne felanda giremez

Speedtest sonuçlarınız normal, hatta çok iyi. Fakat bu demek oluyor ki; Ping girmez. Ping girmesinin bir çok nedeni olabilir. Hattınızda yaşanan anlık zayıflamalar bunun en başlıca örneğidir.

Bunların yanında Laptop kullanmanız ve Wi-Fi üzerinden oyun oynamanızda cabası. Her ne kadar modeme yakın olsanızda bir miktar kayıp yaşanacaktır.

İşletim sisteminiz ve sürücüleriniz güncellemeleri, ya da varsa akıllı telefonlarınızın güncellemeleri de bunları etkileyebilir. Kesin olarak hiç kimse Ping şu nedenden ötürü giriyor diyemez, dediğim gibi, bir çok nedeni olabilir.

Ayrıca bağlanmış olduğunuz sunucu ve çıkış portunuzunda da bir sorun oluşuyor olabilir. Kişisel tercih olarak ben NetLimiter kullanmaktayım. Bilgisayarınızın anlık olarak aldığı ve yolladığı verileri izlemek için birebir. Bu program vasıtası ile ping girdiği an, herhangi bir hareketlilik var mı, yok mu diye kontrol edebilirsiniz.

Eğer ki sisteminiz oyun haricinde yüksek boyutlu paket gönderiyor, alıyorsa bu program vasıtası ile gözlemleyebilir, pinginize neden olan uygulama / programa karşı önlem alabilirsiniz.

Hocam lan kablo takıp denedim bide gine aynı şey oldu bide windows update de kapalı 2-3 aydır ve oyun açıkken kontrol ediyrum hiç bi indirme felan yapmıyor ve bu arada o önerdigin programla bide oyuna girip test edicem inşallah bi an sorunu çözebilirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı