Türk Telekom HiperNet 50 Mbps internet sorunu

witicieen

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar yaklaşık 19 yıla yakındır TTNET müşterisiyim, son 3 yıldır HiperNet paketini kullanıyorum 50 Mbps / 8 Mbps upload paketini ancak son 6 gündür akşam saatlerinde olmak üzere aşırı ping ve jitter sorunu yaşamaktayım, 3 yıldır herhangi bir sorun yoktu son 6 gündür aşırı sorun yaşıyorum sizlere test sonuçlarını paylaşacağım modemime kadar 50 Mbps çok rahat geliyor herhangi bir sorun yok ancak 2 kere elit ekip geldi baktılar modem de sorun olduğunu bilgisayar da sorun olabileceğini vb bahaneler ürettiler ne olmuş olabilir de ben 6 gündür bu sorunu yaşıyorum sizce? Farklı dakikalar arasında test yaptığımda düzeliyor tekrar sorun oluyor ankastre kabloları CAT 6 ile yeni değiştirildi. Gündüz herhangi bir sorun yok ama akşam vakitlerinde zulüm oluyor resmen ama saatleri değişiyor bazen akşam 19:00'dan başlıyor gece 23:00'e kadar devam ediyor bazen 22:00'da başlıyor gece 02:00'a kadar devam ediyor.

Dosya Ekleri

• Adsız1 - Kopya.png
    Adsız1 - Kopya.png
    14,9 KB · Görüntüleme: 73
  • resim1 - Kopya.png
    resim1 - Kopya.png
    5,9 KB · Görüntüleme: 60
  • test1 - Kopya.png
    test1 - Kopya.png
    28,3 KB · Görüntüleme: 60
  • test2 - Kopya.png
    test2 - Kopya.png
    28,3 KB · Görüntüleme: 48
  • test4 - Kopya.png
    test4 - Kopya.png
    20,6 KB · Görüntüleme: 66
  • test5 - Kopya.png
    test5 - Kopya.png
    29,4 KB · Görüntüleme: 44
  • test6 - Kopya.png
    test6 - Kopya.png
    29,6 KB · Görüntüleme: 53
  • test7 - Kopya.png
    test7 - Kopya.png
    30,7 KB · Görüntüleme: 56
  • test7.png
    test7.png
    30,7 KB · Görüntüleme: 36
  • test8 - Kopya.png
    test8 - Kopya.png
    28,3 KB · Görüntüleme: 51
  • test8.png
    test8.png
    28,3 KB · Görüntüleme: 53
  • test9 - Kopya.png
    test9 - Kopya.png
    28,8 KB · Görüntüleme: 38
  • test9.png
    test9.png
    28,8 KB · Görüntüleme: 39
  • test10.png
    test10.png
    31,5 KB · Görüntüleme: 44
  • test11 - Kopya.png
    test11 - Kopya.png
    25,8 KB · Görüntüleme: 41
  • test11.png
    test11.png
    25,8 KB · Görüntüleme: 30
  • test12 - Kopya.png
    test12 - Kopya.png
    27,8 KB · Görüntüleme: 27
  • test12.png
    test12.png
    27,8 KB · Görüntüleme: 40
  • test19.png
    test19.png
    24,5 KB · Görüntüleme: 46
  • test20.png
    test20.png
    24,7 KB · Görüntüleme: 57
Merhabalar yaklaşık 19 yıla yakındır TTNET müşterisiyim, son 3 yıldır HiperNet paketini kullanıyorum 50 Mbps / 8 Mbps upload paketini ancak son 6 gündür akşam saatlerinde olmak üzere aşırı ping ve jitter sorunu yaşamaktayım, 3 yıldır herhangi bir sorun yoktu son 6 gündür aşırı sorun yaşıyorum sizlere test sonuçlarını paylaşacağım modemime kadar 50 Mbps çok rahat geliyor herhangi bir sorun yok ancak 2 kere elit ekip geldi baktılar modem de sorun olduğunu bilgisayar da sorun olabileceğini vb bahaneler ürettiler ne olmuş olabilir de ben 6 gündür bu sorunu yaşıyorum sizce? Farklı dakikalar arasında test yaptığımda düzeliyor tekrar sorun oluyor ankastre kabloları CAT 6 ile yeni değiştirildi. Gündüz herhangi bir sorun yok ama akşam vakitlerinde zulüm oluyor resmen ama saatleri değişiyor bazen akşam 19:00'dan başlıyor gece 23:00'e kadar devam ediyor bazen 22:00'da başlıyor gece 02:00'a kadar devam ediyor.

Büyük ihtiamalle yoğunluktan arada bana da oluyor modemi resleyince düzeliyor.

Belki çok alakasız gelebilir ama benim aklıma şöyle bir sebep geliyor. Farkındaysanız son birkaç günde CPY tarafından AAA oyunlar kırılmaya başlandı ve internette aşırı bir download mevcut. Benimde kullandığım internette yavaşlıklar baş gösteriyor. Malum tam herkesin indirme yaptığı saatler. Bu durumun etkisinin olabileceğini düşünüyorum.

Büyük ihtiamalle yoğunluktan arada bana da oluyor modemi resleyince düzeliyor.

:) bu yapılan testler farklı günler de yapıldı modem reset tekrardan kurulum farklı modem hepsini denedim nasıl bir yoğunluk olabilir mahalle aynı mahalle mahalleye 100 bin nufus mu taşındı ki yoğunluk olacak?
Belki çok alakasız gelebilir ama benim aklıma şöyle bir sebep geliyor. Farkındaysanız son birkaç günde CPY tarafından AAA oyunlar kırılmaya başlandı ve internette aşırı bir download mevcut. Benim de kullandığım internette yavaşlıklar baş gösteriyor. Malum tam herkesin indirme yaptığı saatler. Bu durumun etkisinin olabileceğini düşünüyorum.

Şimdi test yapıyorum 5 Mbps çıkıyor 2 dakika sonra tekrar test yapıyorum bu sefer 45 Mbps çıkıyor :) bir sorun var ama o sorun ne işin garip yanı TTNET ekipleri sorunun onlarla alakalı olmadığı bilgisayarımın yanabileceğini söylediler ^^

Zaten sorun ne zaman TTNET tarafında oldu ki? 😄 Ben sadece kendi yaşadığım durum üzerinden örnek vermek istemiştim. Dikkatimi çekti son birkaç gündür.🙂

2 Kere elit ekip geldi sonrasında Türk Telekom bölge müdürlüğüne gittim çözüm masasında ki adam şunu söyledi ben anlamam ki abi sen anlatıyorsun ben buraya yazıyorum :) adamları sırf oraya yazı yazmak için almışlar işe ^^

Yeni konular

Geri
Yukarı