Türk Telekom hız düşüşü

€mre

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar ben aktif bir Türk Telekom kullanıcısıyım, mahallemize VDSL altyapı geldi ve paketimi ona göre değiştirdim 24 Mbps olarak ilk gün 22.84 download 5.64 upload değerlerini aldım sonra uyandım tekrar Speedtest'ten test yaptığımda 14.94 download 0.44 upload ve 16 MB'e hızım düşürülmüştü.

1609140681768.png

2 Gündür yaptığım değerler de şunlar.

1609140723412.png

Anlayamadığım önceden verip, şu an nasıl veremiyorlar. Çok kez aradım Türk Telekom'u bızım servislerimizde doğru gözüküyor diyorlar. Arıza kaydı yaptırıyorum, çözümleniyor fakat hiçbir şey değişmiyor. 6'sına kadar Tivibu çalışması varmış bızım burada belkı ondandır bizde Tivibu da var kullanıyoruz. İnternet değerlerini ondan etkiliyor olabilir, belkı ondandır. İnternet değerlerimin fotoğrafını da atıyorum buraya bu arada.

1609142116825.png

Gerçek hız: 16000 yazan yerde 24000 yazıyordu orada değişti anlayan biri yardımcı olursa çok sevınırım ya da başına böyle bir olay gelen biri simdiden teşekkürler.

Modem: ZTE zxhn H168A V2.0.
Bazen gürültü marjı 30 lara çıkıyor.

Son düzenleme:
Hocam arkada bir şey iniyor mu veya başka bir cihaz ile internete bağlı mısınız? İnternete kablo ile mi bağlısınız?

Bilgisayara ethernet kablosu ile sadece ben bağlanmaktayım bir şey inmemekte telefondan da denedim aynı değerler çıkıyordu işte böyle düşüş yaşadım 6 sına kadar tvıbu calısması var dıyolar ondan mı, anlayamadım.

Bilgisayara ethernet kablosu ile sadece ben bağlanmaktayım bir şey inmemekte telefondan da denedim aynı değerler çıkıyordu işte böyle düşüş yaşadım 6 sına kadar tvıbu calısması var dıyolar ondan mı, anlayamadım.
Size 16 Mbps tanımlamışlar 24 Mbps değil. 24 Mbps paket aldığınız halde 16 tanımladılarsa bu dolandırıcılıktır. Arayıp hat değerlerine baktığınızı ve 16 Mbps tanımlandığını, paketinin 24 Mbps olduğunu ve hız profilinizin güncellenmesini istediğinizi belirtin.

@Prism evet aynısını söyledim paketınız 24 mbps gözüküyor diyorlar onceden 24000 yazan yerde 16000 yazıyor dıyorum anlamıyorlar 10 kere aradım sıkıntı sızde dıyorlar bır de, hızımı düsürdüler sanırım ama düşürdüklerını soylemıyorlar çünkü orda 16.000 yazması normal degıl kı, artık modeminizde bir sıkıntı var dedıler modemı kendılerı ellerıyle 2 ay once verdı ama sıkıntı şu ben 24 mb 5 download alırken nasıl 16 ya düştü tekrar arıycam.

Yeni konular

Geri
Yukarı