Türk Telekom Hız Düşmesi

Arkadaşlar ben 16 Mbps ADSL internet kullanıyorum. Adana'dan Adıyaman'a naklimi aldırdım. 2 ay internetsiz kaldım. Port açılması çok uzun sürdü. Neyse internet geldi 1-2 ay boyunca internetim tam 16 Mbps, 1 Mbps upload alıyordum. Aradan biraz süre geçti Download 14'e düştü. Sonra 12'ye düştü. Şimdi de 10 Mbps'ye kadar düştü. Müşteri hizmetlerini aradığımda; santrale uzaksınız diyor. Halbuki ilk taşındığımda aynı santralden internet alıyordum. Söylediğim zaman hızınızda bir problem yok dediler. Modemi dinlendirin olur dediler. Modemi soğuttum tekrar denedim fakat sonu. Hala aynı. Ne yapmamı önerirsiniz? Not: FW güncellemesi en son sürüm.

SNR değerin sınırın altında. Stabil bir bağlantı alamıyorsun. Müşteri hizmetlerine port değişikliği için baskı yapın. Port değişiminden sonra yine durum düzelmez ise bina içi tesisatını kontrol etmende fayda var. İlk olarak kısa bir cat6 kablo ile ankastrenin yanında modemi bağlayıp değerleri kontrol edin, değerler normale dönmüşse bina içi tesisatını yenilemen gerekebilir.

SNR değerin sınırın altında. Stabil bir bağlantı alamıyorsun. Müşteri hizmetlerine port değişikliği için baskı yapın. Port değişiminden sonra yine durum düzelmez ise bina içi tesisatını kontrol etmende fayda var. İlk olarak kısa bir cat6 kablo ile ankastrenin yanında modemi bağlayıp değerleri kontrol edin, değerler normale dönmüşse bina içi tesisatını yenilemen gerekebilir.
Bahsettiğiniz port bina içindeki port mu yoksa mahalledeki port mu?

Binamdaki portla ilgili değil yani.

Türk Telekom santraldeki portunu değişterecek ilk etapta, sorunun devam ederse. Bina içi tesisatını Cat6 kablo ile yenilemen gerekebilir ancak yenilemeye girişmeden önce kısa bir cat6 kablo ile ankastreden modem değer testi yapman yararına olacak. Değerlere bakarak aksiyon alabilirsin.

Türk Telekom santraldeki portunu değişterecek ilk etapta, sorunun devam ederse. Bina içi tesisatını Cat6 kablo ile yenilemen gerekebilir ancak yenilemeye girişmeden önce kısa bir cat6 kablo ile ankastreden modem değer testi yapman yararına olacak. Değerlere bakarak aksiyon alabilirsin.
Anladım. Peki bu port değişikliği sayesinde fibere değiştirilebilir mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı