Türk Telekom Hız Düşmesi

platt1234

Hectopat
Arkadaşlar ben 16 Mbps ADSL internet kullanıyorum. Adana'dan Adıyaman'a naklimi aldırdım. 2 ay internetsiz kaldım. Port açılması çok uzun sürdü. Neyse internet geldi 1-2 ay boyunca internetim tam 16 Mbps, 1 Mbps upload alıyordum. Aradan biraz süre geçti Download 14'e düştü. Sonra 12'ye düştü. Şimdi de 10 Mbps'ye kadar düştü. Müşteri hizmetlerini aradığımda; santrale uzaksınız diyor. Halbuki ilk taşındığımda aynı santralden internet alıyordum. Söylediğim zaman hızınızda bir problem yok dediler. Modemi dinlendirin olur dediler. Modemi soğuttum tekrar denedim fakat sonu. Hala aynı. Ne yapmamı önerirsiniz? Not: FW güncellemesi en son sürüm.

Dosya Ekleri

• fghfgjdfj.png
    fghfgjdfj.png
    4 KB · Görüntüleme: 109
Son düzenleyen: Moderatör:
Altyapının 16 Mbps hız alabileceğini söylüyor ancak modem kısıtı diye bir şey var modemin kısıtlanmış 10 Mbps hız'a. Ben 24 Mbps paket kullanıyorum ilk gün 20 Mbps alır iken ertesi gün 18, 16, 12 kadar düşmeye başladı. 8-9 Ay böyle kullandım sonra üzerine düştüm ve 18 Mbps 'a kadar çıkarttırdım. Şu anda yeni bir şikayet oluşturdum çünkü aldığım hız 1 Mbps/800 Kbps. 2 Ay kaldı taahhüt bitmesine.. Hemen TurkNet'e geçeceğim. Şikayetimi şu anda inceliyorlar 27 Dakika önce Dsl bağlantım yenilenmiş şu anda 4-5 Mbps alıyorum ancak adım gibi eminim kopucak az sonra.
Screenshot_4.png

Altyapının 16 Mbps hız alabileceğini söylüyor ancak modem kısıtı diye bir şey var modemin kısıtlanmış 10 Mbps hız'a. Ben 24 Mbps paket kullanıyorum ilk gün 20 Mbps alır iken ertesi gün 18, 16, 12 kadar düşmeye başladı. 8-9 Ay böyle kullandım sonra üzerine düştüm ve 18 Mbps 'a kadar çıkarttırdım. Şu anda yeni bir şikayet oluşturdum çünkü aldığım hız 1 Mbps/800 Kbps. 2 Ay kaldı taahhüt bitmesine.. Hemen TurkNet'e geçeceğim. Şikayetimi şu anda inceliyorlar 27 Dakika önce Dsl bağlantım yenilenmiş şu anda 4-5 Mbps alıyorum ancak adım gibi eminim kopucak az sonra.Eki Görüntüle 348380
Şu an bulunduğum yerde Türk Telekom alt yapısı var. TürkNet'e geçersem aynı altyapıyı kullanırlar mı yoksa yeni alt yapı için ektra masraf çıkar mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı