Türk Telekom hizmeti kalitesi

Xed

Hectopat
Arkadaşlar benim durumumu yaşayan elbet birçok insan vardır çünkü tek bana yapılmadığını biliyorum uzatmadan konuya girmek istiyorum. Ben stajda iken 3 4 ay öncesine kadar annemi arayıp telefonda bulunduğunuz bölgeye altyapı servisi geldi ve yükseltmeler mevcut denerek taahhüt yaptırıp fiyat 101 iken 125 TL olmuş. Bunun harici bugün kafama dank etti TürkNet'e gireyim arıyım falan dedim bir baktım taahhüt var (1403 TL ) Türk Telekom'u aradım 2022 yılı 10. ayda bitiyormuş dedim hiç bitirmeseydiniz bu internetin taahhüdü yapıldı fiyat yükseltildi fakat bana abonelikten başka ne verdiniz, ben zaten aynı interneti daha düşük fiyata kullanıyorum dedim. Fakat kadının dediği tek şey teknik arıza ekiplerimize bildiriyorum oldu böyle bir saçmalık ve dolandırıcılıkla karşı karşıya kalan arkadaşlar varsa aynı duruma düştüm ve evinize internet alacaksanız Super Online, TürkNet, Kablonet gibi başka hizmetleri kesinlikle alın verdiğiniz paraya değecektir asla Türk Telekom adlı dolandırıcı insanlardan bir hizmet almayın, ben mağdur oldum sizler olmayın konu hakkında aynı şeyleri yaşayan arkadaşlar varsa altta konuşalım. Lütfen verdikleri paketi değiştirmeden neden fiyat değiştiriyorlar.

Konuyla ilgisi olmayan insanlar telefonu açtıklarında manipüle edilmeleri çok daha kolay oluyor. Muhtemelen telefonda annenize söylenen şey taahhüt bitecek ve taahhütsüz fiyat şu kadar. Anneniz de bu fiyatı yüksek bulacak ve onların önerdiği taahhütü kabul edecek. Böylelikle ellerinde sesli onay aldıklarına dair kanıt da var.

Size tavsiyem bir daha size telefon açıldığında söylenilen şeyi düşünmeden onay vermemeniz. Yasal olarak dolandırıcılık değil. Mantıklı düşününce de dolandırıcılık değil.

5-6 yıl oldu benimkine aslında ama biz de yeni eve taşındığımızda internetimizi 5 ay bağlamadılar ve faturasını yazmaya devam ettiler. Dondurmak/iptal etmek için her hafta (ilçede oturuyoruz sadece salı günleri teşrif ediyorlarmış Türk Telekom binasına.) gittik adam bulamadık. Müşteri hizmetleri dediğiniz gibi hep geçiştirdi. Haksız olunca biz de ödemedik en son icraya verilmiştik. Bilmiyorum ne olacak bu hizmetteki yetersizlik durumu.

Nasıl yani detaylı bir şekilde açıklayabilirmisin lütfen.
Resmî Gazete'de yayımlanan:
Resmî Gazete Tarihi: 24.01.2015 Resmî Gazete Sayısı: 29246
ABONELİK SÖZLEŞMELERİ YÖNETMELİĞİ' 52. Madde'nin 4. Fıkra'sına göre: "Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez."

Daha açık açıklayamam sanırım. Eğer Türk Telekom'un standart 2 yıl taahhüt'lü paketini kullanıyorsanız cayma hakkınız var.
Eğer farklı bir paket kullanıyorsanız da 1 yıldan az ise taahhütünüz: "Tüketici sözleşmeden herhangi bir sebeple caymak isterse o tarihe kadar yararlandığı indirimler veya kalan aylardaki tarife borcundan hangisi daha az ise o tutarı cayma bedeli olarak öder."

Yeni konular

Geri
Yukarı