Türk Telekom internet hız dalgalanması ve ping sorunu

burhan.olgun43

Hectopat
Merhabalar, yaklaşık 7 yıldır Türk Telekom abonesiyiz ama son 5 aydır internet konusunda neler çektiğmizi bir ben bir de Allah bilir. Neyse benim sorunum ise şöyle; internet hız değerlerim bulunduğum bölgenin yoğunluğuna göre sürekli değişiklik göstermesi, yani sabit bir hız göstermemesi. Tabii bu da ping ve ms'ye yol açması. Yani tüm köy olarak böyle bir sorun yaşamaktayız. Mesela internet geceleri 02:00'dan sonra 22, 23 Mbps gösterebiliyor ama altyapımı kaldırmıyor. Santral ile alakalı bir sorun mu var ben de anlamadım. Tüm köy internetini kapatıyor geceleri, bizim internet o zaman hızlanıyor ama sabahları saat 11:00 oldu mu çile tekrar başlıyor. Bunun çözümü nedir daha önce böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu? Olduysada nasıl çözüldü lütfen bir yardımcı olun.

Müşteri hizmetlerini aradığımızda hattınızda sorun yok vs. gibi terimler kullanıyorlar. Arıza kaydı bırakıyorum 10 dk sonra sorununuz giderilmiştir diye geri bildirim mesajı geliyor. Abicim bu kadar basit mi yani düzelen bir şey de olmuyor halbuki.

Not: Evde 2 tane modem var 2 side yeni ve 2sinde de aynı değerleri alıyorum. Yani benimle ile alakalı bir sorun yok.

Hat değerlerini de aşaya bıraktım.

gggg.png
ttnetspeed.png
türktelekom hat.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende yaşıyorum telefonda klasik aynı cevapları veriyorlar artık aramaktan bıktım sonunda arayıp küfür edeceğim o derece bezdim Türk Telekom pişmanlıktır.

Geri
Yukarı