Türk Telekom internet hız düşüşü

Extramemes

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Merhabalar dün gece elektrik kesintisi yaşandı ve sabah elektrikler geri geldiğinde internetim aşırı yavaştı. Hız testi yaptım ve 16 Mbps download 1 Mbps upload olan internetim şu an 9 Mbps download 0.3 Mbps upload veriyor. Ne gibi bir sorun yaşanmış olabilir? Sizce müşteri hizmetlerini aramam gerekli mi? Ayrıca taahhüt sürem 11 gün sonra bitiyor, bilerek yapmış olabilirler mi?

Bu şimdiki hat değerlerim;
Ekran Alıntısı.PNG

Bu da 11 Kasım hat değerlerim;
11kasım.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. İnternet hattınız ADSL2+'dan ADSL_G.dmt'e düşürülmüş. Doğal olarak alınabilecek hız sınırlanmış. Müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. 11 gün sonra taahhüt bitiyor demişsiniz. Hangi pakete geçmeyi düşünüyorsunuz? Bölgenizde VDSL alt yapısı varmı? Varsa daha yüksek hızlara çıkmanız mümkün olabilir. Ayrıca taahhüt uzatmayı düşünüyormusunuz?

Merhaba. İnternet hattınız ADSL2+'dan adsl_g. Dmt'e düşürülmüş. Doğal olarak alınabilecek hız sınırlanmış. Müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. 11 gün sonra taahhüt bitiyor demişsiniz. Hangi pakete geçmeyi düşünüyorsunuz? Bölgenizde VDSL alt yapısı var mı? Varsa daha yüksek hızlara çıkmanız mümkün olabilir. Ayrıca taahhüt uzatmayı düşünüyor musunuz?

Merhaba. Kullanmakta olduğum internet ağabeyimin üzerine ve kendisi şehir dışında oluğu için hattı üzerime alamıyoruz hattın taahhüt süresi 20'sinde bitiyor ben bu gün türk.net başvurusu yaptım kendi adıma 35Mbps DO 3Mbps UP olacak şekilde hattım 72Mbps'e kadar destekliyor olarak gözüküyor bir Türk Telekom çalışanına danıştım ve kendisi bu değerlerin sorun olmayacağını hattının VDSL'e geçiş yaptığı zaman değerlerin düzeleceğini söyledi.

Merhaba. Kullanmakta olduğum internet ağabeyimin üzerine ve kendisi şehir dışında oluğu için hattı üzerime alamıyoruz hattın taahhüt süresi 20'sinde bitiyor ben bu gün türk.net başvurusu yaptım kendi adıma 35Mbps DO 3Mbps UP olacak şekilde hattım 72Mbps'e kadar destekliyor olarak gözüküyor bir Türk Telekom çalışanına danıştım ve kendisi bu değerlerin sorun olmayacağını hattının VDSL'e geçiş yaptığı zaman değerlerin düzeleceğini söyledi.
Şimdiden hayırlı olsun.VDSL'e geçtiğiniz zaman sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum. Ayrıca taahhüt bitmeden ya iptal etmeniz gerekiyor yada farklı bir firmadan internet bağlatmanız gerekiyor veya tekrar taahhüt yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde indirimsiz paket devam eder ve fatura yüksek çıkabilir. Bana sorarsanız günümüzde taahhütlü abonelik önermem.

Şimdiden hayırlı olsun. VDSL'e geçtiğiniz zaman sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum. Ayrıca taahhüt bitmeden ya iptal etmeniz gerekiyor ya da farklı bir firmadan internet bağlatmanız gerekiyor veya tekrar taahhüt yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde indirimsiz paket devam eder ve fatura yüksek çıkabilir. Bana sorarsanız günümüzde taahhütlü abonelik önermem.

Taahhüt bitmeden derken işte bu ayın 20'sinde bitiyor tam 20 olunca e-Devlet üzerinden iptal ettireceğiz oluyor dediler.

Geri
Yukarı