Türk Telekom internet hızı düşüyor

Rakunner

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba herkese, yaklaşık 75Mbps olan internetim (aboneliğim bu hızda) yaklaşık 1 haftadır 45Mbps'ye düştü. Telekom'dan ekipler 3 kez geldi bina ve daireye bakıldı edildi ölçümler yapıldı sorun bulunamadı, bir tek binadaki ankastre de sorun tespit edilmişti, onu da onardıklarını söylediler, fakat defalarca aramama ve ekipler gelmesine rağmen internet hızım olması gereken değerde değil. Bu sorun modem kaynaklı olabilir mi?

Modem: TP-Link VR600v3.

Dosya Ekleri

• vr600v3.JPG
    vr600v3.JPG
    35,6 KB · Görüntüleme: 39
Merhaba herkese, yaklaşık 75Mbps olan internetim (aboneliğim bu hızda) yaklaşık 1 haftadır 45Mbps'ye düştü. Telekom'dan ekipler 3 kez geldi bina ve daireye bakıldı edildi ölçümler yapıldı sorun bulunamadı, bir tek binadaki ankastre de sorun tespit edilmişti, onu da onardıklarını söylediler, fakat defalarca aramama ve ekipler gelmesine rağmen internet hızım olması gereken değerde değil. Bu sorun modem kaynaklı olabilir mi?

Modem: TP-Link VR600v3.
Hocam hız güncellemesi istediniz mi? Olumlu sonuçlandı mı? Bende de benzer bir sorun meydana geldi. İnternet hız değerleri sonradan kalıcı olarak değişti

hız değerlerim sonradan düştü.

Hocam hız güncellemesi istediniz mi? Olumlu sonuçlandı mı? Bende de benzer bir sorun meydana geldi. İnternet hız değerleri sonradan kalıcı olarak değişti

Hız değerlerim sonradan düştü.

2 hafta boyunca telefonla Telekom'u arayıp durdum her gün, en sonunda olması gereken hıza çektiler. Bu arada not düşeyim bana Max 80 gelebiliyor ben 75'lik pakette olmama rağmen tam 75 değil 70 görebiliyorum. 3 gün önce de Telekom'dan aradılar ve dediler ki internet kullanımınız fazla, 15 lira farkla sizi 75Mbps'ten 100Mbps çıkartalım dediler, tabii o sırada dalgınlığıma geldi olur dedim, bana en fazla 80Mbps gelebiliyor, o sırada aklıma gelmedi unuttum bunu söylemeyi, neyse işlemi yaptılar 100'lük pakete geçirdiklerinde almam gereken 75Mbps o zaman tam görebilmeye başladım derken dün gece tekrardan 70'e düşürdüler :D

2 hafta boyunca telefonla Telekom'u arayıp durdum her gün, en sonunda olması gereken hıza çektiler. Bu arada not düşeyim bana Max 80 gelebiliyor ben 75'lik pakette olmama rağmen tam 75 değil 70 görebiliyorum. 3 gün önce de Telekom'dan aradılar ve dediler ki internet kullanımınız fazla, 15 lira farkla sizi 75Mbps'ten 100Mbps çıkartalım dediler, tabii o sırada dalgınlığıma geldi olur dedim, bana en fazla 80Mbps gelebiliyor, o sırada aklıma gelmedi unuttum bunu söylemeyi, neyse işlemi yaptılar 100'lük pakete geçirdiklerinde almam gereken 75Mbps o zaman tam görebilmeye başladım derken dün gece tekrardan 70'e düşürdüler :D
Hocam sizin adınıza sevindim. Olması gereken hıza nasıl çektiler? Hattınızı ve portunuzu falan mı değiştiler yoksa farklı bir işlem uygulayarak mı hızınızı yükselttiler?

Ben Türk Telekom kullanıcısı değilim normalde Netspeed kullanıyorum fakat Türk Telekom altyapısını kullandığı için interneti almadan önce maksimum 60mbps download alacaksınız diyorlardı, interneti aldıktan 1-2 gün sonra hattınızı Türk Telekom değiştirdi maksimum 30-35mbps download alacaksınız diyorlar. Türk Telekomu aradığımda da müşterimiz değilsiniz, müşterisi olduğunuz ISS ile iletişim kurun diyorlar. Kısacası çok saçma bir durumun içerisindeyim. Sistemin bu kadar berbat olmasından doğuyor bu tarz durumlar.

Hocam sizin adınıza sevindim. Olması gereken hıza nasıl çektiler? Hattınızı ve portunuzu falan mı değiştiler yoksa farklı bir işlem uygulayarak mı hızınızı yükselttiler?

Ben Türk Telekom kullanıcısı değilim normalde Netspeed kullanıyorum fakat Türk Telekom altyapısını kullandığı için interneti almadan önce maksimum 60Mbps download alacaksınız diyorlardı, interneti aldıktan 1-2 gün sonra hattınızı Türk Telekom değiştirdi maksimum 30-35Mbps download alacaksınız diyorlar. Türk Telekom'u aradığımda da müşterimiz değilsiniz, müşterisi olduğunuz ISS ile iletişim kurun diyorlar. Kısacası çok saçma bir durumun içerisindeyim. Sistemin bu kadar berbat olmasından doğuyor bu tarz durumlar.

Bendeki durum port değişikliği ile oldu. Sanırım Telekom müşterisi olduğum halde bazı durumlardan dolayı port değişikliği yapıyorlar, ta ki sen bunu fark edene kadar da bu durum böyle kalabiliyor. Bir sürü sebepten dolayı port değişikliği yapabiliyorlar. Uzun bir süre telefonla durumu bildirerek çözüme portum değiştirilerek eski hızıma kavuşabildim.

Sendeki durum farklı Telekom'un müşterisi sen değil Netspeed o yüzden abonesi olduğun firmaya bu durumu bildirip onların Telekom ile iletişime geçmesi lazım. Yani anlayacağın süreç daha da uzuyor bu haliyle. Sırf bu sebepten Telekom'da kalıyorum bir arıza olunca ekipler ertesi sabaha gelip çözebilmekte hızlı ilerliyor süreç çoğu durumda. Umarım senin sorununda hızlıca çözülür.

Geri
Yukarı