Türk Telekom internet kabloları çalındı, 7 aydır internet yok

Aethella

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Mahalledeki internet kablolarının çalındığından beri 1. aydan beri internet erişimim yok.

Aradığımda otomatik olarak 2 ay sonrasına tarih verip hiçbir şey yapmıyorlar. BTK, Tüketici Hakem Heyeti ve CİMER'e yazdım. Ama aylardır somut bir sonuç alamadım. Sadece arayıp "internet arızanız devam ediyor mu?" diyorlar ve "gerekli kontrolleri yapıp sizlere dönüş yapılacaktır" deyip kapatıyorlar. Bu döngü 7 aydır devam ediyor. Deprem olduğu zaman internetimiz olmadığı için de büyük zorluklar yaşadık. Aynı şekilde mobil veri de çok yavaş. Şehir merkezinde 0,3 download Speed alıyorum 4.5G ile.

Sizce ne yapmalıyım bu konu hakkında?

Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Mahalledeki internet kablolarının çalındığından beri 1. aydan beri internet erişimim yok.

Aradığımda otomatik olarak 2 ay sonrasına tarih verip hiçbir şey yapmıyorlar. BTK, Tüketici Hakem Heyeti ve CİMER'e yazdım. Ama aylardır somut bir sonuç alamadım. Sadece arayıp "internet arızanız devam ediyor mu?" diyorlar ve "gerekli kontrolleri yapıp sizlere dönüş yapılacaktır" deyip kapatıyorlar. Bu döngü 7 aydır devam ediyor. Deprem olduğu zaman internetimiz olmadığı için de büyük zorluklar yaşadık. Aynı şekilde mobil veri de çok yavaş. Şehir merkezinde 0,3 download Speed alıyorum 4.5G ile.

Sizce ne yapmalıyım bu konu hakkında?

Teşekkürler...
Hocam Türk Telekom bölge müdürlüğüne gidip hırgür çıkartın. Müdürüne biraz sert çıkın. Ancak böyle çözülür.

Dostum kablolarınızı bağladılar mı? Aynı durumdan muzdaribim, 7 ay 15 gündür internet kablolarımız bağlanmadı.
Hayır maalesef. Ocak ayında 1 yıl olacak. Defalarca kez aradım, CİMER, BTK, Tüketici Hakem Heyeti hepsine yazdım hiçbirine dönüş yapılmadı. Sadece BTK'dan yapıldı o da ileri tarih veren otomatik mesaj...

Aynı şekil ben de defalarca aramama ve şikayet etmeme rağmen hala geçiştirip duruyorlar. xDSL numarası belirterek şikayet ettim, bir şey olacağından değil de hani bir ihtimal 😀. Nede olsa muz cumhuriyetinde yaşıyoruz. Kablolarımız 5. kez çalındı, bir sürü bekçi atadılar fakat hiçbiri görevini yapmıyor, polisler de aynı şekilde. Hiç sanmıyorum ama umarım bir an önce bağlarlar da kurtuluruz.

Hayır işin garibi, mobil veri de 0,3 mbps çekiyor, değil video izlemek telefondan oyun bile oynayamıyoruz. Türk Telekom sağ olsun müşterilerini her zaman her şeyden yoksun bırakmakta üstlerine yok.

Geçmiş olsun umarım kısa zamanda düzelir internetiniz.

Geri
Yukarı