Türk Telekom interneti yarı hızında ama tam ücret ödüyorum

enesm2571

Femtopat
Daha fazla  
İnternetim Türk Telekom 20 Mbps paketi ve yarı hızında 3 aydır kabloları değiştiriyorum düzelmiyor. Modemi resetliyorum düzelmiyor, müşteri hizmetleri bir sorun yok deyip kapatıyor. Oyunlarda çok yüksek 2000 civarında ping oluyor. Kendi kendine internet kesiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetim Türk Telekom 20 Mbps paketi ve yarı hızında 3 aydır kabloları değiştiriyorum düzelmiyor. Modemi resetliyorum düzelmiyor, müşteri hizmetleri bir sorun yok deyip kapatıyor. Oyunlarda çok yüksek 2000 civarında ping oluyor. Kendi kendine internet kesiliyor.

Tüketici hakem heyetine vadettikleri hızı vermiyorlar diye başvurda bulunabilirsin.

Satın aldığınızın %75'i altına düşerse hız, cayma bedeli olmadan taahhütnameyi bozma hakkınız var. İptal edin.

Modem üzerinde hız kaç gözüküyor? Ethernet kablo ile test yaptınız mı?

Sözleşmenizi dikkatli okumanızı öneririm adamlar size 20 mbps vaat etmiyor. 20 mbps'E kadar internet vaat ediyor yani 10 mbps alıyorsanız size vaat ettikleri hız limiti içerisindesinizdir. Tabii yukarıda arkadaşın yazdığı gibi bir %75 durumu da var. Lakin bizim insanımız nedense her konuda firmayı suçlamayı çok seviyor, 20 mbps alıyorsunuz yani bakır kablo ile internet alıyorsunuz demektir bu yani ülkenin %80'i gibi. Ülkenin %80'i aynı altyapıyla sıkıntı yaşamazken sizin 2000 ping gibi über bir değer almanızın sebebi %90 ihtimal yine sizden kaynaklıdır.

1-)İnternetinizi ethernet kablosuyla kullanın
2-)Modeminizi değiştirip deneyin(birisinden ödünç alabilirsiniz)
3-)Komşularınıza sorun onlarda aynı sıkıntıları yaşıyor mu diye eğer yaşamıyorsa anlayın ki sizin tesisatınızda sıkıntı vardır, bir elektrikçi çağırıp tesisatı yenileyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı