Türk Telekom internette download hızı düşüyor

Hocam ankastreden modeme kablo direkmi geliyor ek falan var mı?

Hocam ankastreden modeme kablo direkmi geliyor ek falan var mı?

Hocam bu sorunu komşularına sordunmu hat değerlerini karşılaştırmayı dene mesela onların hat değeri nasıl.
hocam onlara baktım onlarda 0 a düşme olmuyor ama bazen çekmediklerini söylüyorlar evime ankastreden gelen bir kablo yok direkten gelen kablo var ankastre iptal

Benim de evime direkten geliyor kablo bir sorunum yok vallahi ne diyeceğimi bilemedim dediğim sitede konu açarsanız yardımcı olurlar.

Selam hocam yıllardır ben de aynı dertten müzdaribim. Modemlerimiz de aynı. 3 farklı ISS değiştirdim en son Türk Telekom'da kaldım onlar da sistemde bir arıza görünmediği ve her şeyiniz stabil olduğu için arıza kaydı açamıyoruz deyip konuyu kapatıyorlar. Öncesinde TurkNet ekip yollayıp kontrol ettiriyordu ama onlar da verilebilecek en iyi portu verdik deyip kaydı kapatıyolardı. 4 farklı yeni modem denedim aynı. 3-5 saatte bir download hızı gördüğünüz gibi. Bina müstakil, ankastre kutusu yok direkt direkten gelen kablo var. Kapsama alanı problemi yok, kablolu, kablosuz, farklı cihazlarda da denedim. Benim anlamadığım indirme hızı bu kadar düşerken yükleme hızı nasıl stabil kalabiliyor. Yoruldum artık ne yapacağımı şaşırdım bilgisi olanlar yazarsa çok sevinirim. Teşekkürler.

111.jpgddw.png

Direkten gelen kabloyu değiştirmeyi denediniz mi bir de forumturknet sitesinde konu açarsanız yardımcı olacaklardır orada daha bilgili kişiler var indirme hızı tarafında hat zayıflaması yüksek gözüküyor bu da yavaşlama ve kopmaya sebep olabiliyor.

Direkten gelen kabloyu değiştirmeyi denediniz mi bir de forumturknet sitesinde konu açarsanız yardımcı olacaklardır orada daha bilgili kişiler var indirme hızı tarafında hat zayıflaması yüksek gözüküyor bu da yavaşlama ve kopmaya sebep olabiliyor.

Merhaba, hayır henüz denemedim şimdi bir elektrikçi ile görüşüp bina içi ve direkteki bütün kabloların kontrolünü, gerekirse değiştirilmesini talep edeceğim. Eğer sorun çözülürse buraya da yazarım. Belki diğer arkadaşlar için faydalı olur. Cevap için teşekkürler.

Selam hocam yıllardır ben de aynı dertten müzdaribim. Modemlerimiz de aynı. 3 farklı ISS değiştirdim en son Türk Telekom'da kaldım onlar da sistemde bir arıza görünmediği ve her şeyiniz stabil olduğu için arıza kaydı açamıyoruz deyip konuyu kapatıyorlar. Öncesinde TurkNet ekip yollayıp kontrol ettiriyordu ama onlar da verilebilecek en iyi portu verdik deyip kaydı kapatıyolardı. 4 farklı yeni modem denedim aynı. 3-5 saatte bir download hızı gördüğünüz gibi. Bina müstakil, ankastre kutusu yok direkt direkten gelen kablo var. Kapsama alanı problemi yok, kablolu, kablosuz, farklı cihazlarda da denedim. Benim anlamadığım indirme hızı bu kadar düşerken yükleme hızı nasıl stabil kalabiliyor. Yoruldum artık ne yapacağımı şaşırdım bilgisi olanlar yazarsa çok sevinirim. Teşekkürler.

Eki Görüntüle 2129710Eki Görüntüle 2129719

Ve aleykümselam kardeş durumun biraz hızlanmasını istiyorsan genel müdürleri ümit önali etiketliyerek tweet at seni mutlaka ararlar durumunu iyice anlat. Benim sorun Türk Telekom'un verdiği modemlerde çözülmüyor sra ve bit swap ayarı olan eski bir modemde deneme yapıyorum şu an 2.4 g modemde 3 gündür düşme yaşamadım duruma göre bakacağız müdürlüğe de gidebilirsin ama kesinlikle sorun çözülmeden farklı bir firmaya geçme Türk Telekom'dan sana haber ederim.

Ve aleykümselam kardeş durumun biraz hızlanmasını istiyorsan genel müdürleri ümit önali etiketliyerek tweet at seni mutlaka ararlar durumunu iyice anlat. Benim sorun Türk Telekom'un verdiği modemlerde çözülmüyor sra ve bit swap ayarı olan eski bir modemde deneme yapıyorum şu an 2.4 g modemde 3 gündür düşme yaşamadım duruma göre bakacağız müdürlüğe de gidebilirsin ama kesinlikle sorun çözülmeden farklı bir firmaya geçme Türk Telekom'dan sana haber ederim.

Hocam elektrikçi vasıtası ile kontrol ettirdim. Kabloların değerlerine baktı, hiçbir problem yok senin problemin TTNET ile anca onlar çözebilir dedi. Peşine BTK üzerinden durumu izah ederek ekran görüntüleriyle şikayet kaydı açtım. Onda da beni arayıp altyapınız konrol edildi ekiplerimiz düzeltti deyip kaydı kapattılar. Aynı akşam tekrar 0.05'e düştü hız :D Bende de sra ve bitswap ayarı olan 2.4 GHz modem var siz sra ve Bitswap'ı kapatarak mı deneme yapıyorsunuz. Şu anki durumunuz nedir? Hala çözülmezse dediğin gibi Twitter üzerinden bildiride bulunacağım.

Geri
Yukarı