Türk Telekom kafasına göre port değişikliği yapabilir mi?

ÜberSonic

Hectopat
Merhaba Technopat ailesi, herkese iyi forumlar dilerim.
Ben TürkNet kullanıcısıyım TürkNet'e ilk abone olduğum 1, 5-2 aylık zaman zarfı içerisinde sıkıntısız 35 Mbps'lik paketin 33 Mbps'ini kullanıyordum ancak sonradan kopma sorunu ve hızımın 20 Mbps'in üstüne çıkmaması gibi sorunlar yaşamaya başladım, altyapı Türk Telekom'a ait olduğu için acaba benim hattımı daha kötü bir porta taşımış olma ihtimali var mıdır? Eğer böyle bir şey var ise port değiştirme gibi bir talepte bulunma hakkım var mıdır?

Saha dolaplarında sıkıntı varsa taşınmış olabilir eğer ki böyle bir durum varsa da yapabilecek birşeyiniz yok TurkNet'in müşteri hizmetlerine durumu aktarın onlar ilgilensinler. Kim olursa olsun kimse gidelim de ahmet'in mehmet'in internetini bozalım diye birşey yapmaz. :)

Zamanında TTNET kullanıyordum internet hızım çok yavaştı şikayet ettim ve benim porttan bütün binaya net verdikleri ortaya çıktı sonra bana dışardan kapıma tek port çektiler sadece bana özel şimdi o porttan TürkNet kullanıyorum.

Saha dolaplarında sıkıntı varsa taşınmış olabilir eğer ki böyle bir durum varsa da yapabilecek birşeyiniz yok TürkNet'in müşteri hizmetlerine durumu aktarın onlar ilgilensinler. Kim olursa olsun kimse gidelim de Ahmet'in Mehmet'in internetini bozalım diye bir şey yapmaz. :)

TT benim pingi mahvetti. Adamların veri ekibine önceki tracert ve şimdikini atıyorum. 35'den 60 çıkması normalmiş :D. İki işi beceremıyorlar.

İşin içinde TurkNet varsa her ihtimale hazır olmak gerekiyor.

• Ankastre tarafını kontrol edin. Size ait kablo ek yapılarak mı bağlanmış yoksa direk mi çakılmış ? Bu kısım önemli. Genelde TT'nin bıraktığı etikete ek yapıyorlar ve zamanla paslanan ekler insanı çileden çıkarıyor.
  • VAE, YAPA duruma bakın derim. Önceden VAE hizmet alırken sizi daha uzak olan noktada bulunan YAPA santraline taşımış olabilirler.
  • Aynı şekilde diğer eklere göz atmak gerekli.
  • MH'ye durumu anlatana kadar sabır diliyorum.
Zamanında TTNET kullanıyordum internet hızım çok yavaştı şikayet ettim ve benim porttan bütün binaya net verdikleri ortaya çıktı sonra bana dışardan kapıma tek port çektiler sadece bana özel şimdi o porttan TürkNet kullanıyorum.
Teknik olarak imkansız. Muhtemelen olay size bu şekilde aktarılmıştır. Yeni hat çekildiğine göre sorun lokal kablolardadır.

Bir portta 2 kablo bulunur ve 1 devre numarası tahsil edilir. Siz oraya 2. veya 3. modemi taktığınızda hem kullanıcı adı ve şifresi yüzünden hizmet alamazsınız hem aynı devre numarasını 2 kişi kullanamaz. DSLAM buna izin vermez.

Son düzenleme:
Kafasına göre port değiştiremezler. Sizin sorumluluğunuzda olan bölgeleri kontrol edin. Çözüm bulamıyorsanız durumu müşteri hizmetlerine aktarın.

Mh'ye durumu anlattım onlarda Türk Telekom saha ekiplerine iş emri gönderdiklerini söylediler, saha ekibi arayıp binaya kadar kontrol ettiklerini herhangi bir problem olmadığını sorunun modemde olduğunu söylediler; biraz internette araştırdığımda birçok kişiye bu tür şeyler söylediklerini keşfettim ki modemi de yeni almıştım zaten onu da geçtim aynı binada ki komşumuzun da 3 aydır interneti kesikmiş, sanırım sorun altyapıda ama Türk Telekom uğraşmak istemediği için bizi kekliyor.

İşin içinde TürkNet varsa her ihtimale hazır olmak gerekiyor.
  • Ankastre tarafını kontrol edin. Size ait kablo ek yapılarak mı bağlanmış yoksa direkt mi çakılmış? Bu kısım önemli. Genelde TT'nin bıraktığı etikete ek yapıyorlar ve zamanla paslanan ekler insanı çileden çıkarıyor.
  • VAE, yapa duruma bakın derim. Önceden VAE hizmet alırken sizi daha uzak olan noktada bulunan yapa santraline taşımış olabilirler.
  • Aynı şekilde diğer eklere göz atmak gerekli.
  • Mh'ye durumu anlatana kadar sabır diliyorum.

Ankastre kutusunu kontrol ettim ancak öyle çok bilgili biri değilim ama bayağı Arap saçına dönmüştü ankastre kutusu, TürkNet VAE hizmetinden yaralanıyorum, Mh'ye durumu ilettiğimde "evet hız sorununuz olduğunu görmekteyim, gerekli işlemleri yapması için Türk Telekom saha ekiplerine *************** numaralı iş emrini ilettik 36 saat içerisinde probleminizin cözülüp cözülmediği hakkında size geri dönüş yapılacaktır" gibi bir şey söylüyor. Santrale uzaklığım 250 metre falan kapımın hemen önünde de tip 1 fiber saha dolabı bulunmakta ancak hat değerlerim berbat, bende bu yüzden fiber başvurusunda bulundum ancak 10 metre fiber optik kablo döşememek için bile kırk dereden su getiriyor bu TT. Ne kadar iğrenç bir firma ya bu TT.

Merhaba Technopat ailesi, herkese iyi forumlar dilerim.
Ben TürkNet kullanıcısıyım TürkNet'e ilk abone olduğum 1, 5-2 aylık zaman zarfı içerisinde sıkıntısız 35 Mbps'lik paketin 33 Mbps'ini kullanıyordum ancak sonradan kopma sorunu ve hızımın 20 Mbps'in üstüne çıkmaması gibi sorunlar yaşamaya başladım, altyapı Türk Telekom'a ait olduğu için acaba benim hattımı daha kötü bir porta taşımış olma ihtimali var mıdır? Eğer böyle bir şey var ise port değiştirme gibi bir talepte bulunma hakkım var mıdır?
Ben de birebir aynısını yaşadım, 1-2 ay sonra kendiliğinden düzeldi. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı