Türk Telekom kafasına göre port değişikliği yapabilir mi?

ÜberSonic

Hectopat
Merhaba Technopat ailesi, herkese iyi forumlar dilerim.
Ben TürkNet kullanıcısıyım TürkNet'e ilk abone olduğum 1, 5-2 aylık zaman zarfı içerisinde sıkıntısız 35 Mbps'lik paketin 33 Mbps'ini kullanıyordum ancak sonradan kopma sorunu ve hızımın 20 Mbps'in üstüne çıkmaması gibi sorunlar yaşamaya başladım, altyapı Türk Telekom'a ait olduğu için acaba benim hattımı daha kötü bir porta taşımış olma ihtimali var mıdır? Eğer böyle bir şey var ise port değiştirme gibi bir talepte bulunma hakkım var mıdır?

İşin içinde TürkNet varsa her ihtimale hazır olmak gerekiyor.

• Ankastre tarafını kontrol edin. Size ait kablo ek yapılarak mı bağlanmış yoksa direkt mi çakılmış? Bu kısım önemli. Genelde TT'nin bıraktığı etikete ek yapıyorlar ve zamanla paslanan ekler insanı çileden çıkarıyor.
  • VAE, yapa duruma bakın derim. Önceden VAE hizmet alırken sizi daha uzak olan noktada bulunan yapa santraline taşımış olabilirler.
  • Aynı şekilde diğer eklere göz atmak gerekli.
  • Mh'ye durumu anlatana kadar sabır diliyorum.

Teknik olarak imkansız. Muhtemelen olay size bu şekilde aktarılmıştır. Yeni hat çekildiğine göre sorun lokal kablolardadır.

Bir portta 2 kablo bulunur ve 1 devre numarası tahsil edilir. Siz oraya 2. veya 3. modemi taktığınızda hem kullanıcı adı ve şifresi yüzünden hizmet alamazsınız hem aynı devre numarasını 2 kişi kullanamaz. Dslam buna izin vermez.

Vallahi orasını bilemem ama 75 Mbit internetin 75'ini de alabilen binada bir tek ben varım. Arkadaşıma 75 Mbit TürkNet 58'den fazla gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı