Türk Telekom mevcut paket hız değişiminde taahhüt uzar mı?

BatuHan999

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Türk Telekom son zamanlar beni bunaltıyor. Ve 1 senedir bu taahhüt bitmesinin yolunu gözlüyorum. Geçenlerde Forza indireyim dedim 1 güne yakın bekledim. Dün SSD aldım oyunların olduğu disk bozulunca. E neredeyse 450-500 GB oyun inecek ki bu da benim 4-5 gün PC açık beklemem demek. Bu da sorun olmasa evde 3 kişi bağlanınca pingler fırlıyor. Bugün mevcut pakette 16 Mbps'den 50 Mbps'ye geçmeye karar verdim. Mevcut taahhüt bitmesine daha 7 aya yakın var. Ben bu süreyi beklemek istemiyorum. Sizlere sorum şimdi bu SS'lerde ön bilgilendirme formuna kadar sıkıntı yok 160₺ yazıyor. Ön bilgilendirme formunda da indirimli fiyat 160 diyor ama taahhüt süresi 24 ay yazıyor. Şimdi ben müşteri hizmetlerini aradım bunu bastıra bastıra sordum hız değişikliğinde taahhüt uzar mı diye yok dedi konuştuğum hanımefendi. Sizlere yine sormak istedim bu süre uzar mı hocalarım? Şimdi 160 diye alacağım ama ileride 2-4 ay sonra mevcut taahhüt süresi içinde 450-500₺ ödetmezler değil mi? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20230115_221615.jpg
    IMG_20230115_221615.jpg
    104,3 KB · Görüntüleme: 158
  • IMG_20230115_221632.jpg
    IMG_20230115_221632.jpg
    70,8 KB · Görüntüleme: 137
  • IMG_20230115_221643.jpg
    IMG_20230115_221643.jpg
    48,9 KB · Görüntüleme: 143
  • IMG_20230115_221711.jpg
    IMG_20230115_221711.jpg
    167 KB · Görüntüleme: 171
Taahhüt süren uzamaz ancak almış olduğun indirim ücretin artar. Olurda cayarsan eski paketinde 50 TL indirim alıyorsan bu paketinde 90 TL indirim aldığından dolayı cayma bedellin artar. Caymazsan zaten ücret yansıması olmaz.

Mevcut 111₺ hocam. 50'ye geçersem 160₺

Taahhüt süren uzamaz ancak almış olduğun indirim ücretin artar. Olurda cayarsan eski paketinde 50 TL indirim alıyorsan bu paketinde 90 TL indirim aldığından dolayı cayma bedellin artar. Caymazsan zaten ücret yansıması olmaz.

Hocam eğer 50'ye geçersem caymam. Şu an mevcut cayma 855₺'miş bunu veremem.

Hocam eğer 50'ye geçersem caymam. Şu an mevcut cayma 855₺'miş bunu veremem.

Hocam paket değiştirmek taahhüt sürenizi uzatmaz. Siz işleminizi yaptırırken yine de ses kayıtlarınız bulunsun diye taahhüt sürenizin kaldığı yerden devam edeceğini teyit ettirin. İleride bir sorun olursa zaten tüketici hakem heyetine başvurduğunuzda ödediğiniz cezayı geri alırsınız.

Yalnız bu işlemi müşteri temsilcisi eşliğinde yapın. Taahhüt'ünüzü bozacak sizden kaynaklı yanlış bir işlem olmasın.

Hocam paket değiştirmek taahhüt sürenizi uzatmaz. Siz işleminizi yaptırırken yine de ses kayıtlarınız bulunsun diye taahhüt sürenizin kaldığı yerden devam edeceğini teyit ettirin. İleride bir sorun olursa zaten tüketici hakem heyetine başvurduğunuzda ödediğiniz cezayı geri alırsınız.

Tamamdır hocam ben zaten aramıştım. Bana oradaki kadın olmaz dedi bilerek 2 3 kere sorduydum bastıra bastıra. Size bir sorum daha olacak. Şimdi 111₺ bu ay fatura geldi. Ben bugün geçsem 50'ye önümüzdeki aydan itibaren başlayacak değil mi 160₺. Yani bugün geçsem yarın 160₺ ödemem değil mi?

Paket değişikliğini anlık olarak başlatıyorlar genelde. Anlık değişse bile yeni geçtiğiniz paketinizden kullandığınız gün sayısını hesaplayıp eski paketinizin ücretine yansıtıyorlar. 160 TL gelmese de eski paketinizin ücretini geçer. Ama yine de siz fatura kesim tarihinden sonra tarifem değişsin derseniz o şekilde ayarlarlar. Kesim tarihine kadar eski paketinizi kullanırsınız. Hızınız yeni pakete geçene kadar aynı kalır.

Arkadaşlar şu an bu hızı alıyorum. Şartlara uygulamaya baktım paket değişmediğiniz sürece hızlar arasında yükseltme yaparsanız taahhüt uzamıyormuş. Bir hayırlı olsun alırım. Darısı 8. ayda temelli TurkNet'e geçmeye.

Dosya Ekleri

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    14,1 KB · Görüntüleme: 129

Geri
Yukarı