Türk Telekom Taahhüt

Ben telekomdan caydım 330 TL ödedim ve THH'ne başvurdum 4-5 sonra belli olur paramın iade durumu.

Valla ben bu forumda insanlar yanlış yönlenmesin boşuna paraları gitmesin diye açıklamaya bıktım. Moderatörlerde bu bilgi kirliliğini kaldırmak için gram uğraşmadığından daha fazla uğraşmayacağım.
resmi belge burada çok merak eden varsa okuyarak kendisi de Taahhüt ile abonelik sözleşmesi farklıdır. THH'nin ücret iadesine karar vermesi halinde firma Mahkemeye giderse kesinlikle karar iptal edilir kaldı ki iade kararı da vermezler. Firma savunmasında Taahhüt sözleşmesinin bozulduğunu belirtir. Dediğim gibi doğrusunu öğrenmek isteyen varsa yukarıda aldığım resmi belgeyi inceleyebilir

Hocam milyar dolarlık firmalar emin olun sözleşmelerini ona göre hazırlıyorlardır. Ayrıca forumdaki bu konuda Superonline cayma bedeli - Technopat Sosyal şikayetçi arkadaşa gelen cavaba dikkat çekerim (https://i.hizliresim.com/zpPTdj.png). Yani yok benim hakkım var oraya buraya başvurcam falan diyip uğraşmanıza değmez.
Konuya dönecek olursak kendim 24 Şubat'ta Türk Telekom ile 24 aylığına taahhüt yeniledim. Tam 1 ay sonra yani 26 Mart günü iptal ettirdim. Normalde faturam 80 TL olacaktı fakat iptal ettirdiğim için bana uygulanan indirim bedelini talep ettiler. 210 TL ödedim. İptal ettirecekseniz bir an önce iptal ettirin. Yoksa her geçen ay fiyat çok daha yükselecektir.

Öncelikle cayma ücreti ya başladığı süre ya da kalan süre üzerinden (tüketici lehine olan hangisi ise) hesaplanır. Ayrıca 12 aydan fazla sözleşme yapmak kanunen doğru değildir yasaklanmıştır. Türk Telekom u arayıp ne kadar cayma ücreti çıktığını öğrenebilirsiniz.

"Aynı durumu bende yaşadım. 3 sene önce Cayma ücretini ödeyerek Türk Telekom'dan Türknet'e geçtim. 230 lira cayma parasını ödedim Türknet 120 lirasını karşıladı. Sonrasında cayma ücretinin iadesi için Tüketici hakem heyetine haksız cayma ücreti için başvuru yaptım. 2 ay içinde paramın iadesi yapıldı. 😎"

Eğer modem dahil bir kampanyadaysanız hiç çıkmakla uğraşmayın çok fazla ücret çıkıyor ve ödemek zorundasınız. Eğer makul bir ücret çıkıyorsa 200 lira gibi cayabilirsiniz. Çünkü 120 lirasını Türknet karşılıyor (6 aya bölerek) ve Türknet ile Türk Telekom arasındaki ücret farkı düşününce bence değer. Tüketici hakem heyeti ne başvuru yaparak (ücretsiz şekilde) ödediğiniz ücretin iadesini alabilirsiniz. ( Yoğunluk ve korona süreyi uzaltabilir).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı