Türk Telekom modem iadesi almadan abonelik iptali yapmıyor

Quantum9

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Beşiktaş / İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İşletme Yönetimi
Edirne'de okuduğum için dairede kalmaktaydım bir arkadaşım ile. Telekom'un fiber altyapısı olduğu için, Telekom'un bir fiber paketine abone olmuş. Bunun yanında bize fiber destekli bir modem vermişlerdi. Kullanımımız boyunca herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Ta ki geçen sene Mart'ta okulların, üniversitelerin kapanması ile herkes memleketlerine, ailelerinin yanına dönene kadar. Her neyse, biz de dedik boşuna para ödememek için internete, aboneliği donduralım. Dondurduk. Ayda 13 TL gibi cüzi bir miktar ödüyorduk.

Aboneliğim bitti bu süre içinde ve dondurma süresinin dolmasını bekliyordum, iptal etmek için aboneliği. Fakat önüme şöyle bir engel çıkıyor; modemi iade etmemi istiyorlar. Fakat ben İstanbul'dayım, Edirne yüksek risk grubunda olduğu için gitmem zor. Diyorum ''Kardeşim bunun modeme bağlı olması çok saçma değil mi? Başka bir prosedür daha olması gerekiyor. Üniversite 4. sınıf öğrencisiyim, istiyorsanız öğrenci belgesi vs göndereyim mail ile''. Böyle falan dedim.

Arkadaşlar bugün daha üst bir yetkili ile konuşacağım, nasıl bir yol izlemeliyim. Adamlar bir modem uğruna neler yapıyorlar. Tek bir yol ile iptal işlemi yaparız diyorlar o da modem gelirse diyorlar. Kardeşim tek bir yol nasıl olur ya sizin başka prosedürlerinizde olmalı. Zorluk sadece.
Arkadaşlar bunun başka yolu var mı? Modemi illa iade için Edirne'ye mi gitmem gerekiyor. Çok saçma çünkü. Yaşayan varsa buna benzer durum yorum yapar ve bilgi verirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem ücretini ödemeniz gibi bir yol olması lazım. Modemi kaybettim deyin o yola gideceklerdir. Fakat hem modem hem param kalsın maalesef diyemezsiniz. Ayrıca hangi ilde olduğunuz farketmez ki modemin olduğu yerde hiç tanıdığınız yok mu. size verecekleri adres ve kargoya versin işte o kişi.

Geri
Yukarı