Türk Telekom taahhüt sonrasında abonelik iptali

Arkadaşlar şimdi 25.01.2020'de benim taahhüt bitiyormuş 2 yıllık 16 Mbps taahhüt vardi 71 TL. Şimdi Ocak 26'da pat diye internetim kapaniyor mu? Herhangi bir işlem yapmama gerek kalmadan taahhüt bittiğinde benimde Türk Telekom'la ilişkim bitiyor mu, yoksa 26'sında güncel taahhütsüz fiyattan devam mi ediyoruz?

Ve kapattırmak icin ne yapmak gerekiyor? Taahhüt bitmeden kapattirmak istesem telefondan mi merkezden mi yapılıyor bilmiyorum. Taahhüt bitmediği için 1 gün bile olsa cayma bedeli isterler, taahhüt bittikten sonra gitsem bu sefer de 1 gün kullanmışsınız bu aylik faturayi da odemeniz gerekiyor demezler mi? Nasil yapmak gerekiyor bu işi?

Türk Telekom da çalışıyorum, taahhütün dolmadan yaptırdığın iptal işleminde firmanın sana verdiği indirim tutarınca fiyatı geri ödeme yaparsın. Taahhütünün bitişi tarihinde senin onayın olmadan herhangi bir işlem yapılmaz, iptal etmek istiyorsan bitiş gününde yahut bir kaç gün sonra da iptal ettirebilirsin. Taahhütün bitiş tarihiyle iptal ettiğin gün arasında ne kadar fark varsa taahhütsüz fiyat üzerinden ücretlendirme yapılır. İptal işlemini herhangi bir Türk Telekom mağazası yada müdürlüklerinden yapabilirsin, eğer bu işlemi telefondan yapmak istersen 7 gün içinde herhangi bir mağazaya gidip ıslak imza atman gereklidir, aksi taktirde internetin iptal işlemi gerçekleşmez. Ve unutmadan, iptal işlemi yaptırdıktan 1 ay sonra sana kullandığın gün kadar faturalandırma yapılır, bunu ödemeyi unutmamalısın.
Taahütün bitince normal fiyattan internetin işlemeye devam eder. Kullandığın gün kadar ödersin kalan için. Atıyorum aylık taahütsüz 120 TL derlerse gün başı 4 TL ödersin. Bak taatünü kesin bitsin tarih olarak saat bile önemli demişti bana bir ara aradığımda müşteri hizmetleri.
İnterneti kapattırmak ile uğraşmaktansa yeni bir firmaya geçmek daha mantıklı. Taahütün bittikten 1 gün sonra geçmek istediğin firma ile iletişime geçip size geçmek istiyom de onlar direk taşıma işlemlerini halleder.
Öbür türşü Türktelekom merkezine gidip iptal için dilekçe veriyorsun form dolduruyorsun kimlik fotokobisi flan alıyorlar. Daha sonra size mesaj gelecek modemleri iade edeceksiniz deniyor 1-2 gün sonra mesaj geliyor tekrar modemleri götürüyorsun tekrar form dolduruyorsun flan. Sonra diğer geçmek istediğin internet salayıcısına gidecen onlardada kayıt olacan form dolduracan flan çok uğraştırır seni.
Birde 4-5 sene önce başıma gelmişti interneti sakın dondurma kesin kapattır. Dilekçeyi verdikten sonra müşteri hizmetleri arıyor neden kapatmak istiyorsunuz falanda flanda diye. Bir kere benimle 15 dk konuştular ben kapatmak istiyom diyom yok donduralım diyorlar kapatacam diyom donduralım derkene nasıl olduysa dalgınlığıma geldi iyi dondurun o zaman sonra otomatik kapanacak ama dimi dedim evet diye kandırdı beni meğerse sonra kapanmıyor tersine otomatik açılıyormuş. 1 hafta dondurduğum interneti tekrar açtırıp kapattırmak için uğraştım bu seferde firmalar çok çakal anlayacağın.

Verdiğin bilgi tamamiyle yanlış, tam olarak 10 yıldır Türk Telekomda çalışıyorum, henüz böyle bir işlem yapmadım. Lütfen bilgimiz dışında olan işlemlerde yanlış yönlendirme yapmayalım. Kullanmış olduğunuz modem "TILGIN VE HGW" modem değilse bunların iadesini yapmıyorsunuz, çünkü siz internetinizi aldığınız vakit kullandığınız modemi 12 yahut 24 at taksitle alıyorsunuz, sadece ve sadece tırnak içinde bahsettiğim modemleri iade ediyorsunuz. Diğer bir konu Türk Telekomun hiç bir kanalında kimlik fotokopisi alınmamaktatır. Öte yandan bahsettiğiniz gibi iptal işlemi zor bir işlem değildir, abone internetini iptal ettirmek istediğin de başına gelecek tek şey, iptal sürecinde sadece 5 dk mağazada bekleyip imzasını atıp çıkması olacak. Burada mühim olan çağrı merkezi aradığı vakit iptalini onaylaması olacak, çağrı merkezide yapmak zorunda olduğu için aboneye dondurma teklif eder, müşteri iptalde ısrarcı olursa hattını iptal ederler. Eğer dondurmayı kabul ederse bu müşterinin sorumluluğunda olan birşeydir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Verdiğin bilgi tamamiyle yanlış, tam olarak 10 yıldır Türk Telekomda çalışıyorum, henüz böyle bir işlem yapmadım. Lütfen bilgimiz dışında olan işlemlerde yanlış yönlendirme yapmayalım. Kullanmış olduğunuz modem "TILGIN VE HGW" modem değilse bunların iadesini yapmıyorsunuz, çünkü siz internetinizi aldığınız vakit kullandığınız modemi 12 yahut 24 at taksitle alıyorsunuz, sadece ve sadece tırnak içinde bahsettiğim modemleri iade ediyorsunuz. Diğer bir konu Türk Telekomun hiç bir kanalında kimlik fotokopisi alınmamaktatır. Öte yandan bahsettiğiniz gibi iptal işlemi zor bir işlem değildir, abone internetini iptal ettirmek istediğin de başına gelecek tek şey, iptal sürecinde sadece 5 dk mağazada bekleyip imzasını atıp çıkması olacak. Burada mühim olan çağrı merkezi aradığı vakit iptalini onaylaması olacak, çağrı merkezide yapmak zorunda olduğu için aboneye dondurma teklif eder, müşteri iptalde ısrarcı olursa hattını iptal ederler. Eğer dondurmayı kabul ederse bu müşterinin sorumluluğunda olan birşeydir.
Hat kapatma işlemlerinde kimlik kontrolü yapmıyormusunz siz ? Kapatma için gelenin hat sahibi olduğunu nerden anlıyorsunuz.
Orda kimliği taratıyormu fotokopisinimi çekiyor alıp yan tarafa gidiliyor. Ayrıca ben hattımı kapatmak için başvurmuş iken neden bana zorla dondurma dayatılıyor ben dondurmak istesem zaten dondurma için form doldururum. Birde yanlış bilgi verilip insanları kandırıyorlar sırf 3-5 kuruş fazla pirim alacaklar diye.

Hat kapatma işlemlerinde kimlik kontrolü yapmıyormusunz siz ? Kapatma için gelenin hat sahibi olduğunu nerden anlıyorsunuz.
Orda kimliği taratıyormu fotokopisinimi çekiyor alıp yan tarafa gidiliyor. Ayrıca ben hattımı kapatmak için başvurmuş iken neden bana zorla dondurma dayatılıyor ben dondurmak istesem zaten dondurma için form doldururum. Birde yanlış bilgi verilip insanları kandırıyorlar sırf 3-5 kuruş fazla pirim alacaklar diye.

Senin bahsetmiş olduğun kimlik olayı en az bir buçuk senedir Türk Telekomda yasaktır, hiç bir şekilde abonenin kimlik fotokopisi alınmamaktadır, kimlik kontrolü elbette yapılıyor, bu yüz yüze temas ile gerçekleşiyor. Çağrı merkezini yaptığı da dayatma değil, sadece müşteriye teklifte bulunmaktır, onların da işi bu olduğu için bu işten para kazandıkları için yapmaları gayet normal. Bu dediklerin bilinçsiz kullanıcı, ne istediğini bilmeyen ve sonucunda karşı tarafı suçlayan kullanıcı portföyüne giriyor.

Bu dediklerin bilinçsiz kullanıcı, ne istediğini bilmeyen ve sonucunda karşı tarafı suçlayan kullanıcı portföyüne giriyor.
Sen oranın çalışanı olduğuna işe taraflı bakıyorsun. Biz normal bir kullanıcı olarak sabah akşam abonelik kapatmıyor heralde. Şimdi bilinçsiz kullanıcımı olduk. Ben gayet ne istediğimi bilerek bilinçli bir şekilde abonelik kapatmak için gittim oraya ve onun için form doldurdum bana yanlış bilgi verip kandırıp abonelik donduruluyor ve hemde suçlu ben oluyorum oda iyimiş.

Sen oranın çalışanı olduğuna işe taraflı bakıyorsun. Biz normal bir kullanıcı olarak sabah akşam abonelik kapatmıyor heralde. Şimdi bilinçsiz kullanıcımı olduk. Ben gayet ne istediğimi bilerek bilinçli bir şekilde abonelik kapatmak için gittim oraya ve onun için form doldurdum bana yanlış bilgi verip kandırıp abonelik donduruluyor ve hemde suçlu ben oluyorum oda iyimiş.

Ben Türk Telekom çalışanı olarak konuya taraflı bakmıyorum asla, sadece söylemek istediğim şudur; Türkiye de her kurumda (hizmet sektörlerinde) olduğu gibi abonelik iptallerinde son onay için çağrı merkezi arar sizleri, prosedür böyledir. Sizerin yapmış olduğu sadece ön taleptir. Son onay her zaman sadece çağrı merkezindedir, onlar aradığı zaman sizi ikna etmeye çalışmak zorundalar, bu konuya ekmek parası olarak baksanız karşınızda ki insanın sizi dolandırmaya çalışmadığını anlarsınız, siz kullanıcalar da genellikle karşınız da konuşan herkezi beni dolandırmaya çalışıyor algısıyla baktığınız için belli bir markaya yönelik böyle düşünmeniz pek doğal, zira size ne söylense kafanızda ki "beni dolandıracak" algısı asla değişmeyecek. Ama şunu da belirtmek isterim, karşınız da konuşan insana; " yardımınız ve önerileriniz için teşekkür ederim ama ben hattımı
iptal etmek istiyorum" diye kibar bir dille söylemeniz sizin her zaman işinize yarayacaktır. 👍

Ben Türk Telekom çalışanı olarak konuya taraflı bakmıyorum asla, sadece söylemek istediğim şudur; Türkiye de her kurumda (hizmet sektörlerinde) olduğu gibi abonelik iptallerinde son onay için çağrı merkezi arar sizleri, prosedür böyledir. Sizerin yapmış olduğu sadece ön taleptir. Son onay her zaman sadece çağrı merkezindedir, onlar aradığı zaman sizi ikna etmeye çalışmak zorundalar, bu konuya ekmek parası olarak baksanız karşınızda ki insanın sizi dolandırmaya çalışmadığını anlarsınız, siz kullanıcalar da genellikle karşınız da konuşan herkezi beni dolandırmaya çalışıyor algısıyla baktığınız için belli bir markaya yönelik böyle düşünmeniz pek doğal, zira size ne söylense kafanızda ki "beni dolandıracak" algısı asla değişmeyecek. Ama şunu da belirtmek isterim, karşınız da konuşan insana; " yardımınız ve önerileriniz için teşekkür ederim ama ben hattımı
iptal etmek istiyorum" diye kibar bir dille söylemeniz sizin her zaman işinize yarayacaktır. 👍
Selamlar bir şey sormak istiyorum 16 Ocak 2020'de benim sözleşmem bitiyor acaba ne zaman gidersem ekstra para ödemeden iptal ettirebilirim

Selamlar bir şey sormak istiyorum 16 Ocak 2020'de benim sözleşmem bitiyor acaba ne zaman gidersem ekstra para ödemeden iptal ettirebilirim
17 Ocak sabahı.
3-5 gün geçdene atıyorum tarifen normalde 90 TL ise kampanyasız tarife gibi hesaplanır ve 150 TL diyeyim kampanyasız fiyat onun üstünden günlük para kesilir. Günlül 5TL gibi. Bir sonraki ay faturana yansır o fiyatta.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı