Türk Telekom taahhüt sonrasında abonelik iptali

EGZODYA

Hectopat
Arkadaşlar şimdi 25.01.2020'de benim taahhüt bitiyormuş 2 yıllık 16 Mbps taahhüt vardi 71 TL. Şimdi Ocak 26'da pat diye internetim kapaniyor mu? Herhangi bir işlem yapmama gerek kalmadan taahhüt bittiğinde benimde Türk Telekom'la ilişkim bitiyor mu, yoksa 26'sında güncel taahhütsüz fiyattan devam mi ediyoruz?

Ve kapattırmak icin ne yapmak gerekiyor? Taahhüt bitmeden kapattirmak istesem telefondan mi merkezden mi yapılıyor bilmiyorum. Taahhüt bitmediği için 1 gün bile olsa cayma bedeli isterler, taahhüt bittikten sonra gitsem bu sefer de 1 gün kullanmışsınız bu aylik faturayi da odemeniz gerekiyor demezler mi? Nasil yapmak gerekiyor bu işi?

Size teklif sunacak TT. Eğer aranmaz isen paketin mevcut fiyatından faturaya yansıtılır. Kapatmak için bölgendeki TT bayiliği veya İl müdürlüklerini dilekçe verip kapatabilirsin. Müşteri hizmetleri sadece kapatmak istediğinde onay alıyor. Tamamen kapatmak için dilekçe vermen şart. Taahhüt bittikten sonra kapat. 1 gün geçse bile sorun olmaz ama 1 haftayı geçme kapatmak için.

Son düzenleme:
Arkadaşlar şimdi 25.01.2020'de benim taahhüt bitiyormuş 2 yıllık 16 Mbps taahhüt vardi 71 TL. Şimdi Ocak 26'da pat diye internetim kapaniyor mu? Herhangi bir işlem yapmama gerek kalmadan taahhüt bittiğinde benimde Türk Telekom'la ilişkim bitiyor mu, yoksa 26'sında güncel taahhütsüz fiyattan devam mi ediyoruz?

Ve kapattırmak icin ne yapmak gerekiyor? Taahhüt bitmeden kapattirmak istesem telefondan mi merkezden mi yapılıyor bilmiyorum. Taahhüt bitmediği için 1 gün bile olsa cayma bedeli isterler, taahhüt bittikten sonra gitsem bu sefer de 1 gün kullanmışsınız bu aylik faturayi da odemeniz gerekiyor demezler mi? Nasil yapmak gerekiyor bu işi?
Taahhüt bitince internet ücretin aylık olarak indirimsiz fiyattan ödüyorsun ve bittiği gibi iptal edebilirsin ücret ödemene gerek yok diye biliyorum ama yine de iyi bilen birilerine danış ben Turkcell den TT ye taşıdım hatı o ayın faturasını ödemiştim

29 günün kaldıktan sonra istediğin firmaya geçebilirsiniz, herhangi bir cayma bedeli ödemezsin. Bu tür taahütlü firmalarda taahütü'nün bitmesine 29 günün kalsa bile, herhangi bir cayma bedeli ödemezsin. Son faturani odeyip cikabilirsin.

Pat diye internetin kapanmıyor.ilişkin normal devam ediyor. diyelimki ayda 100 tl taahhütsüz olsun. 100 tl ödüyorsun hiç işlem yapmadan.

kapattırmak için eskiden ttnet başmüdürlüğüne gidiyodun. modemi ve kabloları götürüyon.kutu filan varmı hatırlamıyom. komple ilişiğini kesebiliyon.

diyelim 1 sene taahhütün var. 9 ay kullandın. 3 ay kullanmadın vaktin var. 3 sayısı 9 dan küçük olduğu için 3 aylık indirimli cayma parasını ödersin. Yani kullandığın süre ve kullamadığın süreyi yaz. hangisi az ise onun cayma parasını ödersin. seninki kalan kaç ay var ise sadece cayma ücreti o olur.

sen en iyisi bi ara 444 0375 i , iptal edecem de hemen ya indirimli bi fiyat verirler yada tamam diyip bilgilendirirler :)

Taahütün bitince normal fiyattan internetin işlemeye devam eder. Kullandığın gün kadar ödersin kalan için. Atıyorum aylık taahütsüz 120 TL derlerse gün başı 4 TL ödersin. Bak taatünü kesin bitsin tarih olarak saat bile önemli demişti bana bir ara aradığımda müşteri hizmetleri.
İnterneti kapattırmak ile uğraşmaktansa yeni bir firmaya geçmek daha mantıklı. Taahütün bittikten 1 gün sonra geçmek istediğin firma ile iletişime geçip size geçmek istiyom de onlar direk taşıma işlemlerini halleder.
Öbür türşü Türktelekom merkezine gidip iptal için dilekçe veriyorsun form dolduruyorsun kimlik fotokobisi flan alıyorlar. Daha sonra size mesaj gelecek modemleri iade edeceksiniz deniyor 1-2 gün sonra mesaj geliyor tekrar modemleri götürüyorsun tekrar form dolduruyorsun flan. Sonra diğer geçmek istediğin internet salayıcısına gidecen onlardada kayıt olacan form dolduracan flan çok uğraştırır seni.
Birde 4-5 sene önce başıma gelmişti interneti sakın dondurma kesin kapattır. Dilekçeyi verdikten sonra müşteri hizmetleri arıyor neden kapatmak istiyorsunuz falanda flanda diye. Bir kere benimle 15 dk konuştular ben kapatmak istiyom diyom yok donduralım diyorlar kapatacam diyom donduralım derkene nasıl olduysa dalgınlığıma geldi iyi dondurun o zaman sonra otomatik kapanacak ama dimi dedim evet diye kandırdı beni meğerse sonra kapanmıyor tersine otomatik açılıyormuş. 1 hafta dondurduğum interneti tekrar açtırıp kapattırmak için uğraştım bu seferde firmalar çok çakal anlayacağın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı