Türk Telekom modem internet ışığı yanmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

chillpırasa

Centipat
Daha fazla  
Neyse arkadaşlar bildiginiz üzere Antalya'da 4 gün önce büyük bir fırtına oldu. Bu fırtınada nedense modeme hiçbir şey olmadı fırtınada bizim yakınlarda oldu yani fırtınada da 1 kere internet gitmedi. Sonra işte ben gece 4'te falan uyudum. Cok gürültülüydü ve modemde de hiçbir sorun yoktu ve olmadı da. Sonra yattım uyandım biraz oyun falan oynadım ve ikindiden sonra internet bir anda gitti. Wi-Fi bağlıydı ama internet yoktu. Sonra biz birazdan gelir diye falan bekledik baktık gelmedi. Müşteri hizmetlerini aradık. Ben size bir takim işlemler yapiyorum falan filan sorunu cözmeye çalışıyoruz diye gevşek gevşek konuştu. Sonra telefona mesaj geldi 48 saat icerisinde sorununuzun cözülmesi planlanmıştır diye. Çözülmedi bir daha aradık. Bu sefer de çözmeye çalışıyoruz diye. Sonra 1 kere daha aradım bugün gene aynı cevap. Yahu 48 saat nedir ya uğraşacağınız en fazla 20 dakika 48 saat ne nasıl bir şey olmuş olabilir modeme? Ben de artık anladım ki bu müşteri hizmetlerinden bir şey olmaz ben bu sorunu kendim halletme imkanım var mı bunu soracaktım. Biraz uzun olmuş kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemi kapatın 30 saniye bekleyip tekrar açın. 5 dk açık kaldıktan sonra reset tuşuna iğne ile 10sn basılı tutun. 5 dk daha bekleyin. Bende de benzer sorun vardı bu kadar basit bir şekilde çözdüm.

Modemi kapatın 30 saniye bekleyip tekrar açın. 5 dk açık kaldıktan sonra reset tuşuna iğne ile 10sn basılı tutun. 5 dk daha bekleyin. Bende de benzer sorun vardı bu kadar basit bir şekilde çözdüm.
Reset tuşuna basıldıktan sonra modem fabrika ayarlarına döner. Kullanıcı adı ve şifre modeme gömülü değilse tekrardan tanımlamanız gerekebilir.

Reset tuşuna basıldıktan sonra modem fabrika ayarlarına döner. Kullanıcı adı ve şifre modeme gömülü değilse tekrardan tanımlamanız gerekebilir.
Bende öyle bir şey olmadı.

Modemi sana Türk telekommu verdi üstünde Türk Telekom logosu var mı?

Evet siyah bir modem.

Modemi sana Türk telekommu verdi üstünde Türk Telekom logosu var mı?

Çok denedim, bir türlü olmadı. Kapatıp açtım, açıp kapattım. Fişi çektim. 4 5 kere resetlemişimdir.

TT kaynaklı büyük ihtimal o zaman.

Fiber kablo da kırılmış olabilir.

Tüm ışıklar yanıyor efendim. Hiç kimse de dokunmuyor veya temas etmiyordu, bir anda LoL seçim ekranında internet gitti. Koşa koşa baktığımda modemin sadece internet ışığı sönüktü ve internet yoktu. Modemle bir ilgisi olduğunu sanmıyorum.

TT kaynaklıysa eğer işim daha zor :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı