Türk Telekom modem internet ışığı yanmıyor

Üzgün Makaron

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba TurkNet'e yeni geçtim birkaç gün önce Türk Telekom'dan gelip internet için kontrolleri yaptılar iç hatta falan sorun var dediler. Bugün de elektrikçi çağırdık birkaç bir şey yaptılar kablolarla internet kutusundan sonra evdeki kablolardan modemin içinden çıkan ince fotoğraftaki kabloyu fotoğraftaki yere (adını bilmiyorum) taktılar, diğer ucunuda modemin Phone 1kısmına taktılar. Fakat modemde sadece Power ışığı yanıyor internet ışığı yanmıyor bunun sebebi nedir?
Not: Modemi tekrar sıfırladım şimdi 2.4GHz ve 5GHz yanıyor internete bağlanabiliyorum ama internet yok.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    58,6 KB · Görüntüleme: 122
  • image.jpg
    image.jpg
    74,1 KB · Görüntüleme: 391
  • image.jpg
    image.jpg
    94,6 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleme:
Merhaba TurkNet'e yeni geçtim birkaç gün önce Türk Telekom'dan gelip internet için kontrolleri yaptılar iç hatta falan sorun var dediler. Bugün de elektrikçi çağırdık birkaç bir şey yaptılar kablolarla internet kutusundan sonra evdeki kablolardan modemin içinden çıkan ince fotoğraftaki kabloyu fotoğraftaki yere (adını bilmiyorum) taktılar, diğer ucunuda modemin Phone 1kısmına taktılar. Fakat modemde sadece Power ışığı yanıyor internet ışığı yanmıyor bunun sebebi nedir?

Kurulumu yapılmamış. Kabloyla bağlanıp kurulumunu yapın.

Kurulumu yapılmamış. Kabloyla bağlanıp kurulumunu yapın.

Nasıl yapabilirim hocam.

Evinizde bir kutu olması lazım. Oraya sinyal geliyorsa sorun iç tesisatta. Elektrikçi düzgün yapamamış olabilir.

Binanın içinde bir kutu var onun haricinde dairede var mı bilmiyorum ama elektrikçi evin içinde biyerleri açıp oradaki kablolara falan baktı.

Binanın içinde bir kutu var onun haricinde dairede var mı bilmiyorum ama elektrikçi evin içinde biyerleri açıp oradaki kablolara falan baktı.
Binanın içindeki kutuyu diyorum zaten hocam. TT teknik ekibi kontrol etmiştir büyük ihtimalle. Oraya sinyal geliyordur. Dediğim gibi elektrikçi tam yapamamış olabilir. Çünkü hiç yoktan kırmızı ışık yanması lazım.

Not: Modemi tekrar sıfırladım şimdi 2.4GHz ve 5GHz yanıyor internete bağlanabiliyorum ama internet yok.

O elektrikçiye benden selam söyle.

Phone1'deki kabloyu çıkarıp DSL portuna takın.

Yeni konular

Geri
Yukarı