Türk Telekom modemde "DSL BAĞLANTISI YOK" hatası

Carven

Hectopat
Daha fazla  
Modeme bağlandığım zaman resimdeki hatayı alıyorum. İlk hatayı aldığım zaman destek hattını aradım ve bana Fiber başvurusu yapmışsınız, lakin kurulum yapmamışsınız dediler. Ben de Fiber istemediğim için iptal ettim ve onlar da iptal için süreci başlattılar. Aradan 4-5 gün geçtikten sonra beni arayıp iptal isteğinin onaylandığını söylediler ve bunu söylemeleri üzerinden de 4-5 gün geçmesine rağmen hâlâ ev internetim yok. Mobil verim de bitmek üzere. Ne yapmam lazım? Ayrıca ev internetim VDSL.

Screenshot_2024-04-23-14-03-18-270_com.google.android.captiveportallogin-edit.jpg

Hocam onu boş ver eğer fiber varsa geç bence ama ekip gelmeden yapabileceğin bir şey yok.
Bu sorun ilk olduğunda benim internete acil ihtiyacım vardı. Ben de düşündüm ki iptal edersem internet daha hızlı gelir. 10 günü aşkındır bekliyorum. Yani dediğim gibi bu işin sonu karakolda bitecek. İşin beni sinirlendiren kısmı eski evimde de bu tarz DSL ışığı gitti, yine gelip yapmadı Türk Telekom. Sinirimi geriyor bu durum.

Hâlâ internete ihtiyacım var ama Türk Telekom'un umurunda değil. Ay sonunda para diye kapıma dayanıyorlar. Şaka gibi alamadığım hizmetin parasını ödüyorum.

Hocam bağlı olduğun santrale git söyle ekip oradan geliyor çünkü ya da Türk Telekom bölge müdürlüğüne git anlat derdini BTK'ya şikayet et.

Hocam sürekli aramayı dene çünkü bende de bu sorun oluştu 1 ay boyunca internet gelmeyince sabrım taşıp aradım tüketici hakem heyetine gideceğim dedim ve birçok kez aradım yani bir günde 9 defa falan arıyordum sizde uzun süre beklemişsiniz arayıp tüketici hakem heyetine gidiceğinizi söyleyin eğer belli bir süre sonra gelmez SE iptal isteyin ücrete tabii tutarlarsa direk olarak dava açabilirsiniz çünkü bu gibi şirketler çok fazla kullanıcısı olduğundan durum ciddiye binmediği sürece sizi umursamıyorlar.

Hocam sürekli aramayı dene çünkü bende de bu sorun oluştu 1 ay boyunca internet gelmeyince sabrım taşıp aradım tüketici hakem heyetine gideceğim dedim ve birçok kez aradım yani bir günde 9 defa falan arıyordum sizde uzun süre beklemişsiniz arayıp tüketici hakem heyetine gidiceğinizi söyleyin eğer belli bir süre sonra gelmez SE iptal isteyin ücrete tabii tutarlarsa direk olarak dava açabilirsiniz çünkü bu gibi şirketler çok fazla kullanıcısı olduğundan durum ciddiye binmediği sürece sizi umursamıyorlar.
Yani hocam bundan önce ki evimde de aynı sorunu yaşadığım zaman bayağı kavga durumuna gelmiştik ama hiçbir şey değişmedi. Türk Telekom pişmanlıktır.

Geri
Yukarı