Türk Telekom modemi gelip almıyor

JohnConstantine

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jerusalem
Arkadaşlar TurkNet internet bağlantısı için başvurmuştum, Türk Telekom ekipleri gelip kurulum yaptı sonra TurkNet arayıp altyapınız sadece VDSL desteklediği için hizmet sağlayamıyoruz diyerek aboneliği kapattı, modem bende kaldı. TürkNet'i arayıp "modemi gelip alın" dedim onlar da Türk Telekom'a ileteceğiz dediler ama 2 aydan fazladır ne gelen var, ne giden modemi almak için. Ben bu modemi satsam sıkıntı olur mu? İki operatörde de internet başvuru kaydım yok. Ya da Vodafone fiber internet bağlatıp bu modemi kullanabilir miyim?

Görsel temsilidir. Evde olmadığım için bendeki modemin fotoğrafını ekleyemedim, ama model marka tam olarak bu.

temsili modem.jpg

Peki Vodafone ile beraber bu modemi kullansam problem olur mu?

Kullanırsın doğal olarak problem olmaz ama iadesi için eve geldiklerinde modemi vermeniz gerekir hemde kapalı kutu şeklinde. Modemi kullandığınızı görürlerse belki iade almazlar, ücret talep ederler.
Sonuçta sen iade talep edip, modemi kullanıyorsun hala.

İadesi zorunlu değil. İade etmezseniz parasını alırlar. İade ederseniz haliyle parasını almazlar. Modemin 0 fiyatına bakın. Genelde firmalar anlaşmalı olduğu için çok az para alıyorlar 0'ına göre. Mesela ben de Huawei modemi var Turkcell'in sıfırı 450 TL civarı. 200 TL ödeyip aldık.

Kullanırsın doğal olarak problem olmaz ama iadesi için eve geldiklerinde modemi vermeniz gerekir hemde kapalı kutu şeklinde. Modemi kullandığınızı görürlerse belki iade almazlar, ücret talep ederler.
Sonuçta sen iade talep edip, modemi kullanıyorsun hala.

Almaya geldiklerinde kapıda bekletir modemi söker kutuya koyarım, kullandığımı farkedebilirler mi?

Yasal olan varken neden uğraşıyorsunuz? Modemi direk Vodafone'dan alın ve modemi iade edin.

Modemi gelip almazlarsa en azından o sıra kullandığım internetin sözleşmesi bitene kadar kullanır ekstra modeme ücret ödemem diye diyorum.

Geri
Yukarı