Türk Telekom modemi gelip almıyor

Öyle bir şey diyeceklerini sanmam, deseler bile taktığınızdan beri öyle duruyordu fişde der gönderirim :)

Dostum zorlamanın ne mantığı var? Sen iade talebi vermişsin. Farklı bir ISS'ye başvuru yaptığında zaten modem almayacak mısın? Bu şekilde yaparsan, ilerde yeni modemin gelmesini bekleyeceksin.

Arkadaşlar TurkNet internet bağlantısı için başvurmuştum, Türk Telekom ekipleri gelip kurulum yaptı sonra TurkNet arayıp altyapınız sadece VDSL desteklediği için hizmet sağlayamıyoruz diyerek aboneliği kapattı, modem bende kaldı. TurkNet'i arayıp "modemi gelip alın" dedim onlar da Türk Telekom'a ileteceğiz dediler ama 2 aydan fazladır ne gelen var, ne giden modemi almak için. Ben bu modemi satsam sıkıntı olur mu? İki operatörde de internet başvuru kaydım yok. Ya da Vodafone fiber internet bağlatıp bu modemi kullanabilir miyim?

Görsel temsilidir. Evde olmadığım için bendeki modemin fotoğrafını ekleyemedim, ama model marka tam olarak bu.

Eki Görüntüle 649972

Ben size net bilgi vereyim. Sizdeki modem GPON modemdir yani fiber modemdir. Bu modemler kiralıktır. Bu modemler alt yapınız fiber ise yani GPON ise hangi firmadan internet alırsanız alın (Vodafone, Turkcell hariç) Türk Telekom ekipleri eve kadar gelip bağlantı yapar. Siz TurkNet'den almışsınız. Türk Telekom ekipleri gelerek TurkNet bağlantınızı yapıp bu modemi kurdular. Siz fiber alt yapısı olmayan yerden ayrılıp VDSL altyapı olan bir yere taşınmışsınız doğal olarak alt yapınız fiber değil. Fiber olmadığı için de o modem iade ediyorsunuz. İadeyi de Türk telekoma değil TurkNet firmasına iade edeceksiniz. İade etmezseniz TurkNet size modemin ücretini yansıtır. TurkNet müşteri hizmetleri size Telekom ekipleri gelecek alacak diye yanlış bilgi vermişler. Eski Telekom çalışanı olarak verdiğim bilgileri dikkate almanızı tavsiye ederim. Satmaktan bahsetmişsiniz. Modemin arka kısmına yani etiketine bakarsanız alt tarafta SATILAMAZ yazıyor. Satsanız bile başka biri bu modemi kullanamaz. Veya siz fiber olan bir yere gittiniz orada da GPON alt yapısı olsa bile kullanamazsınız. Müşteri GPON modemler adrese tanımlanır ve arkasındaki seri numarası üzerinden onaylanır. Başka adrese gittiğinizde veya başka birine sattığınızda kullanılamaz.
Biraz uzun bir açıklama oldu ama siz gibi çok mağdur oluyor. Herkese açıklayıcı olmuştur inşallah.

İyi günler

Peki Vodafone ile beraber bu modemi kullansam problem olur mu?

Kullanamazsınız. Bu modemi iade etmeniz gerekir. İade etmezseniz ücretini alırlar. Modemin arkasında da SATILAMAZ yazıyor

Dostum zorlamanın ne mantığı var? Sen iade talebi vermişsin. Farklı bir ISS'ye başvuru yaptığında zaten modem almayacak mısın? Bu şekilde yaparsan, ileride yeni modemin gelmesini bekleyeceksin.

Arkadaşlar net bilgi sahibi olmadığınız onu hakkında niye yorum yapıyorsunuz. Hiç GPON yani fiber modem kullandınız mı acaba? Kullanmış olsanız bilirdiniz. Ben diğer arkadaşta detaylı açıkladım. Bu modemler GPON alt yapısı olan yerlerde veriliyor ve bu modemler emanet veriliyor. Siz hangi firmadan başvuru yaparsanız yapın Türk Telekom ekipleri gelerek bağlantı yapar ama iptal etme veya taşınma durumunda vermiş oldukları modemi iade etmeniz gerekir. İadeyi de Türk Telekom'a değil başvuru yaptığınız ISS firmasına yani internet firmasına iade etmeniz gerekiyor. İade için de kimse gelmez. Türk Telekom dışındaki diğer firmalarda kargo ile iade ediyorsunuz. Türk Telekom'dan internet aldıysanız da sadece ildeki Türk Telekom il müdürlüğüne iade ediyorsunuz. Eğer taşındığınız yerde GPON yani fiber alt yapısı varsa Türk Telekom yeni sıfır modem getirip bağlantı yapar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı