Türk Telekom Online İşlemler uygulamasında iki fatura görünüyor

UltimateTeam

Centipat
Online işlemler uygulamasına baktığımda 25 Ocak son tarihli bir fatura görünürken web sitesinden girip baktığımda üsttekine ek olarak 5 şubat tarihli başka bir fatura daha görünüyor, (o da ilkine yakın fiyat) neyi dikkate alacağım? Normalde 1 fatura olması lazımdı.

Bir de hattı geçen ay kendi üzerime devraldım, eski hat sahibiyle aynı taahhüdü kullanıyorum, faturaları artık benim mi ödemem gerekiyor? Eski hat sahibine sorduğumda benimki son ödeme gününde otomatik ödeniyor seninkini de öder dedi ama emin olamadım ve son güne kadar beklemek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceki kullanıcı adına fatura vardır, hat değişmediği için aynı hat üzerinden fatura edilmiş olabilir. Ben buna benzer durumla birkaç kez karşılaştım ve her halükarda sizden o faturayı tahsil ediyorlar. Evet insanın zoruna gidiyor ama ödenmediğinde katlanıp çoğalmasına da şahit oldum. Bence direkt ne görünüyor ise yatırın. Şayet bir hata olur ise E-Devlet'ten zaten resmi kurumlar ile ilgili alacak-verecek bilgilerinin hepsini görebiliyorsunuz. Muhasebeleri fazla alınmış ise geri iade yapıyor. Eski hat sahibinin üzerinde bulunan otomatik ödemeyi de kaldırtın. Karışıklığa hiç gerek yok, hayatınızı kolaylaştırın. Onun iptalinden sonra gerekirse siz otomatik ödeme verin.

Önceki kullanıcı adına fatura vardır, hat değişmediği için aynı hat üzerinden fatura edilmiş olabilir. Ben buna benzer durumla birkaç kez karşılaştım ve her halükarda sizden o faturayı tahsil ediyorlar. Evet insanın zoruna gidiyor ama ödenmediğinde katlanıp çoğalmasına da şahit oldum. Bence direkt ne görünüyor ise yatırın. Şayet bir hata olur ise e-Devlet'ten zaten resmi kurumlar ile ilgili alacak-verecek bilgilerinin hepsini görebiliyorsunuz. Muhasebeleri fazla alınmış ise iade yapıyor. Eski hat sahibinin üzerinde bulunan otomatik ödemeyi de kaldırtın. Karışıklığa hiç gerek yok, hayatınızı kolaylaştırın. Onun iptalinden sonra gerekirse siz otomatik ödeme verin.

Anladım, ikinci fatura az önce SMS olarak geldi de müşteri temsilcisine bağlanabilirsem onu da soracağım, bir de SMS'lerde ve arayarak kontrol ettiğimde otomatik ödeme talimatınız bulunuyor yazıyor, bu eski hat sahibinden gelen bir şey mi? Yani şu an hiç değiştirmesem faturanın son ödeme gününde ödenecek mi?

Anladım, ikinci fatura az önce SMS olarak geldi de müşteri temsilcisine bağlanabilirsem onu da soracağım, bir de SMS'lerde ve arayarak kontrol ettiğimde otomatik ödeme talimatınız bulunuyor yazıyor, bu eski hat sahibinden gelen bir şey mi? Yani şu an hiç değiştirmesem faturanın son ödeme gününde ödenecek mi?
Hiç değişiklik yapılmazsa muhtemelen ödenecektir. Ama dediğim gibi. Mesela siz abonelik bilgilerinizi bana verdiniz ve ben otomatik ödeme talimatı verdim. Öyle düşünün. Bu ikili ilişkilerde mutlaka soruna yol açar. abonelik numarası devir yapıldığı için aynı kalmış. Bu sebeple de banka otomatik ödeme alıyor.

Geri
Yukarı