Türk Telekom ping yükselme problemi

AfroTheHun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Nevşehir
Daha fazla  
Meslek
Franchise bir işletmede Muhasebe Müdürü
Türk Telekom 100 Mbps sınırsız paketi kullanmaktayım. Son 1 haftadır ping değerlerim yükselmeye başladı. Türk Telekomla görüştüğümde neden kaynaklandığını bir türlü çözemedik. Aslında her şey stabil gözüküyor ama online oyunlarda ani kopmalar yaşıyorum. Farklı kablolarla denedim. Windows'tan kaynaklı olabilir diye temiz kurulum yaptım. Sonuç olarak hiçbir şey bulamadım. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir.

Son olarak bir şey daha eklemek istiyorum. Önceden 35 Mbps paketini kullanıyordum. Ping ve internet çok daha stabil oluyordu. Hız yüksek olduğu için alt yapı stabil gelişi engelliyor olabilir mi?

Modem arayüz değerleri:

400288

Speedtest sonuçları:

Screenshot_2.png

Google.com pingi:

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bugün nedense genel olarak herkes internet sıkıntısı yaşıyor CS:GO'da 80 ping in altına düştüğünü görmedim. LOL'de ara sıra çıkıyor.

Şuan da pingim 350'ye fırlamış durumda, internet hızımı da 5 mbps'ye sabitlemişler (16 mbps). Bıktım artık bu Yandaş pisliklerden. Kamu davası açılmalı.

ben 50 mbpslik hipernet yani vdsl2 kullanıyorum.Bendede aynı sorun lol de daha bi kaç gün önce 13-15 arası alırken bi anda 16-20 arası oldu avrupa sunucularını hiç açmayım.Bu arada o upload 35 mbps upload limiti kaldırsalar miss

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı