Türk Telekom sokaktaki internet kutusu sökülünce internet yavaşladı

MuhammedEK

Hectopat
Türk Telekom sokağımızdaki internet kutusunu söktü. Sökülmeden önce 12 indirme alırken şimdi 3.5 hızına düştü. Steam'dan bir oyun indirmek isteyince 300 kb/s indiriyor daha önceden 1.3 mb/s indiriyordu. Bundan 1 ay önce yeni bir kutu getirdiler ama bir faydasını göremedik internette + veya - ilerleme olmadı, bunun nedeni nedir düzelecek mi bu konuda az biraz bilgisi olan yardım edebilir mi? T. T hattına ulaşamadığımdan buraya sormak zorunda kaldım (ilk fotoğraftaki sökülen kutu 2. fotoğraf 1 ay önce getirilen ve etkisi olmayan yeni kutu )

Dosya Ekleri

• telekomun_kutusu_vatandasin_agaca_bagladigi_iple_h3064.jpg
    telekomun_kutusu_vatandasin_agaca_bagladigi_iple_h3064.jpg
    29,3 KB · Görüntüleme: 108
  • images (13).jpg
    images (13).jpg
    8,9 KB · Görüntüleme: 110
Son düzenleyen: Moderatör:
Altyapı sorunları Türkiye'de çok var Türk Telekom ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Modem arayüzünden ne kadar internet alabildiğinize bakmanızı tavsiye ederim.

Türk Telekom sokağımızdaki internet kutusunu söktü. Sökülmeden önce 12 indirme alırken şimdi 3.5 hızına düştü. Steam'dan bir oyun indirmek isteyince 300 kb/s indiriyor daha önceden 1.3 mb/s indiriyordu. Bundan 1 ay önce yeni bir kutu getirdiler ama bir faydasını göremedik internette + veya - ilerleme olmadı, bunun nedeni nedir düzelecek mi bu konuda az biraz bilgisi olan yardım edebilir mi? T. T hattına ulaşamadığımdan buraya sormak zorunda kaldım (ilk fotoğraftaki sökülen kutu 2. fotoğraf 1 ay önce getirilen ve etkisi olmayan yeni kutu )
Kutu muhtemelen TİP-7 ve bu kutu aktif olduğunda VDSL hat alabileceksin uzaklığına göre 100 Mbps'e kadar internet altyapınız olacak. Tabii ki internetinizi bu kutudan alıyorsanız.

Niye söküyorsunuz deseydin. :D
Oralarda görevli görürsen parmağınla sizin evi göster "bu kutu bizim eve de internet verecek mi" de. Ancak öyle bilgi verirler.

Ayrıca eski kutunuzu duvara iple sabitlemişler. O kadar da mı kötü. O kutudan 12 Mbps almak bile garip.

hayddaaa valla sabah sabah keyfim yerine geldi teşekkürler :D
hahhahaha :D o temsiliydi kutu söküldüğü için direk çekemedim fotosunu internetten buldum :D

Yeni konular

Geri
Yukarı