Türk Telekom taahhüt bozma

OziMozi

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben artık Türk Telekom'dan kurtulmak istiyorum fakat arıyorum ceza bedeli 690 lira diyor, emin misiniz diyorum evet diyor. 1 yıl geçtikten sonra ödenmiyor diyorum öyle bir şey yok diyor fakat okuduğum birkaç yerde ve birkaç kişi 1 yıl geçtikten sonra para ödenmez diyor. Şimdi ben NetSpeed'e geçeceğim onları aradım taahhüt paralı ise faturanıza yansır diyor ben ne yapacağım?
Bu arada başlık değiştirilmiş. Başlık: Allah Türk Telekomlulara yardım etsin. Taahhüt bozma idi.

Dosya Ekleri

• resim_2020-12-06_183857.png
    resim_2020-12-06_183857.png
    18,3 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Merhaba, ben artık Türk Telekom'dan kurtulmak istiyorum fakat arıyorum ceza bedeli 690 lira diyor, emin misiniz diyorum evet diyor. 1 yıl geçtikten sonra ödenmiyor diyorum öyle bir şey yok diyor fakat okuduğum birkaç yerde ve birkaç kişi 1 yıl geçtikten sonra para ödenmez diyor. Şimdi ben NetSpeed'e geçeceğim onları aradım taahhüt paralı ise faturanıza yansır diyor ben ne yapacağım?
Bu arada başlık değiştirilmiş. Başlık: Allah Türk telekomlulara yardım etsin. Taahhüt bozma idi.

2 Yıl taahhüt imzaladı iseniz 2 yıl sonra ceza bedeliniz kalkar aslında ceza bedeli de değil o şöyle açıklayayım:

Siz taahhüt karşılığı bir indirim alıyorsunuz 100TL'lik paketi 70'e anlaşıyorsunuz. Ve eğer taahhüt bitmeden çıkmak isterseniz sizden o indirimi geri alıyorlar yani 12 ay kullandıysanız 12x30 hesabından 360TL ceza payı çıkıyor. Herhangi bir ceza ödemezsiniz sadece faydalandığınız indirimi sizden geri alırlar.

Maalesef yanlış bilgi verenler mevcut. Yaklaşık 5 ay önce 2 yıllık tahatümü bozdum türktelekom ile. Bozmadan önce BTK ya başvurdum internet üzerinden zırvaladılar biraz. Sonrasında çıktım ve 20 Tl gibi bir ceza ödedim.

Türk Telekom öyle diyor ise, yapacağınız çok bir şey yok hocam. Taahhütünüz bitene kadar kullanmalısınız.
Öyle bir şey yok kanun ödemiceksin diyor.
Tüketici hakları hakem heyetine gidebilirsiniz?
Yapıcam sanırım ama cevap Taahütin bitmesinde sonra filan gelir.
2 Yıl taahhüt imzaladı iseniz 2 yıl sonra ceza bedeliniz kalkar aslında ceza bedeli de değil o şöyle açıklayayım:

Siz taahhüt karşılığı bir indirim alıyorsunuz 100TL'lik paketi 70'e anlaşıyorsunuz. Ve eğer taahhüt bitmeden çıkmak isterseniz sizden o indirimi geri alıyorlar yani 12 ay kullandıysanız 12x30 hesabından 360TL ceza payı çıkıyor. Herhangi bir ceza ödemezsiniz sadece faydalandığınız indirimi sizden geri alırlar.
Yok öyle birşey kanunu açtık okudum diyorki 1 yıldan sonra sebeb göstermeden ücretsiz fesih işlemi yapabilirsiniz. Yanlış bilgi verme.
Maalesef yanlış bilgi verenler mevcut. Yaklaşık 5 ay önce 2 yıllık tahatümü bozdum Türk Telekom ile. Bozmadan önce BTK ya başvurdum internet üzerinden zırvaladılar biraz. Sonrasında çıktım ve 20 TL gibi bir ceza ödedim.

Anlatır mısın dostum izlediğin yolu bende izleyim illet ettirdiler artık dinliyorum seni.

Dediğim gibi öncelikle BTK ya yazıyorsun e-devlet üzerinden. Kimin üzerineyse onun hesabından yaz. Sonrasında çık. Eğer abartı bir şekilde ceza verirlerse tüketici hakem heyetine gidebilirsin. Örneğin türknet 120 tl ye kadar olan cezaları ödüyor.

Dediğim gibi öncelikle BTK ya yazıyorsun e-Devlet üzerinden. Kimin üzerineyse onun hesabından yaz. Sonrasında çık. Eğer abartı bir şekilde ceza verirlerse tüketici hakem heyetine gidebilirsin. Örneğin TurkNet 120 TL'ye kadar olan cezaları ödüyor.

Hat sahibinin e devlettinden BTK ya girdim yazdım işte ben başka bir firmaya geçmek istiyorum şu kanun şu fıkrada para vermemem gerekiyor ama Türk Telekom benden 700 lira istiyor falan dedim ne diyorsun olur mu? Doğru mu yazmışım ?

Hat sahibinin e devlettinden BTK ya girdim yazdım işte ben başka bir firmaya geçmek istiyorum şu kanun şu fıkrada para vermemem gerekiyor ama Türk Telekom benden 700 lira istiyor falan dedim ne diyorsun olur mu? Doğru mu yazmışım ?
Şimdi sana uzunca saçma sapan bir metin yollayacaklar. Cevap geldikten sonra çıkmıştım ben.

Geri
Yukarı