Türk Telekom tarife değişimine rağmen hız aynı

Rhaelva

Hectopat
Daha fazla  
2 senedir Türk Telekom HiperNet kullanıcısıyım. İnternet hızının yeterli olmadığını fark ettim ve tarife değiştirmeye karar verdim. 16 Mbps olan internetimi 50 Mbps yaptım. Koşullar el veriyordu, altyapımız 65 Mbps'ye kadar kabul ediyordu ve modemim 300 Mbps VDSL2'ydi. Türk Telekom uygulamasından tarifeyi değiştirdim. Değiştirdiğim ilk gün hız 40 Mbps civarındaydı (evde 4 kişiyiz). Geceleyin elektrikler gitti ve geldiğinde hızım 16 Mbps'e geri döndü. Modemi tekrar resetlemeyi düşündüm, değişen bir şey olmadı. Uygulamadan bakınca hala 50 Mbps olarak gözüküyordu. Böyle bir duruma düşen yardım edebilir mi? Olmadı Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayacağım (Pek yardımcı olmuyorlar ama :D).

Son düzenleyen: Moderatör:
Modeminizden kullanılabilir hızı kontrol edin, santralden size ulaşan hız ve atanan hız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Wi-Fi kullanıyorsanız çekim problemlerinden, kanal yoğunluğundan problem yaşamış olma ihtimalinizde var

Modeminizden kullanılabilir hızı kontrol edin, santralden size ulaşan hız ve atanan hız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Wi-Fi kullanıyorsanız çekim problemlerinden, kanal yoğunluğundan problem yaşamış olma ihtimalinizde var.

Kablolu şekilde de denedim fakat sonuç aynıydı. Peki ya modemimin kullanılabilir hızını nereden görebilirim?

Kablolu şekilde de denedim fakat sonuç aynıydı. Peki ya modemimin kullanılabilir hızını nereden görebilirim?

Tarayıcının adres kısmına 192.168.1.1 yazarak modem arayüzüne ulaşabilirsin. Oradan modeminin marka ve modeline bağlı olarak arayüzü değişiklik gösterecektir. Bağlantı, Tanımlama, DSL Bağlantısı gibi ifadelerde büyük ihtimalle yer alacaktır.

Sorun çözüldü mü? Sizinle aynı durumdayım.

Hayır hala çözülmedi. Müşteri hizmetlerini arayınca robot açıyor ben insanla konuşmak istiyorum.
Ama bu hafta içerisinde halledeceğim olmadı haftaya yazarım çözüme bağlanılmazsa görüşürüz Türk Telekom :D.

BTK üzerinden şikayet oluşturdum, talep oluşturduk diyorlar telefonu kapatınca talebiniz incelemeye alınmıştır, birkaç saniye sonra talebiniz çözümlenmiştir mesajı. Bu durumu iki kez yaşadım üçüncüyü arayacağım galiba.

BTK üzerinden şikayet oluşturdum, talep oluşturduk diyorlar telefonu kapatınca talebiniz incelemeye alınmıştır, birkaç saniye sonra talebiniz çözümlenmiştir mesajı. Bu durumu iki kez yaşadım üçüncüyü arayacağım galiba.
Herhangi bir değişim oldu mu?

Herhangi bir değişim oldu mu?
Hayır BTK durumunda işletme cevabı bekleniyor yazıyor.

Saçmalığa bak durumu anlatıyorum duvar anlar, dağ anlar taş anlar ama 4 tane operatöre bağlandım anlamadılar.

Benim paketim 16Mbps, ben sözleşme yenilerken 20Mbps paketi seçtim ve hızım hâlâ eski paketimin hızında.

Şu cümlemi arıza ekiplerine iletseler sorun çözülecek, TT il müdürlüğünden ayarlanıyor hız bizzat arıza ekiplerinden öğrendim adam yanımda abi şu kadar hız bas dedi yanımda, abinin paketi 16Mbps imiş zaten dedi şak 16 geldi.

Meraklısına.
Altyapım 24'e kadar destekliyor.
İşten izin alıp gideceğim bir gün, il müdürlüğü telefonu açmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı