Türk Telekom üzerinden modem almayın

Kullandığınız modemi bilmiyorum. Ancak Tt'nin verdiği modeme root yapılarak Firmware güncelleme dahil bütün özelliklerini kullanmanız mümkün. Bunun için modeminize ait root kullanıcı adı ve şifresini elde etmeniz lazım. Google'a bir danışın derim.
İkinci olarak ise modeminizin en az 24 ay garantisi var. Siz TT ile 12 aylık sözleşme yapmış olsanız ve başka bir ISS'ye geçseniz bile bu garanti geçerliliğini koruyacaktır. Modem kaynaklı herhangi bir sorunda üretici firma ile iletişime geçip Firmware harici destek alabilirsiniz. Firmware güncellemesini de başta belirttiğim gibi "eğer üretici tarafından yayımlandıysa" temin edilebilirsiniz.
Son olarak ise bedava değil ise neden Tt'den modem aldınız ki? Aynı fiyata daha iyi bir modem alabilirdiniz. Üstelik bedelini ödediğiniz bir ürünü seçme şansınız olurdu.

Not: Tt'den bedava aldığım TP-Link TD-W9970V3 modemi TürkNet ile kullanıyorum.

Merhaba tekrar, bu modem yeni çıktı o yüzden detay olarak yazdım. Söylediklerimin hepsi doğru ttnet kullanmıyorum Superbox kullanıyorum evimde desteklenmesine rağmen ttnetden çok daha iyi İnternet alıyorum. Otomatik güncelleme olmasaydı kullanıcılar power kırmızı hatası alıyor bu modem lerde çok sıkıntılı durum güncelleme oto alıyor ttnetin sattığı diğer marka modemler garanti dışı ürünlere destek vermiyor şuan yüzde 90 zyxel modemlerde yazılım güncel dediğim gibi bilmeden yorum yapmıyorum işinize yarar diye paylaşmak istedim. Ayrıca ttnetin modem hakkında bilgisi dahi yok güncellemeyi yaptıklarının farkında bile değiller. 400 TL den başlayan modemler piyasadaki sorun çıkarmayan iyi modemler Güle güle kullanın

Son düzenleme:
Cihazlara root atarak işlemleri yapabilirsiniz tdw modelleri için root dosyası var isteyenlere atabilirim her işlemi yapabileceksiniz
Tplink w9970v3 kullanıyorum.bana yol gösterebilir misiniz.TTNET deyim hiç sorun yaşamadan kullanıyorum diyen var ttnetteyken zaten sorunsuz kullanırken başka firmada neden sorun var

Arkadadaşlar ttnetinn verdiği modemler kısıtlı ISS degiştirilemiyor degiştirme seçenekleri var bunu da şu nedenden dolayı getirdiler yeni kanuna göre modem kitlemek kısıtlamak yasaklandı oyuzden modemi kısıtlı olmadığını göstermek için yapılan bir şeydir modeme reset attığınız da ipi otomatik alır cebinize internet ayarlarınız yapılmıştır diye de mesaj atılır bu işlem otomatiktir modem sabite alındıgı için manuel ayar yapılamıyor ISS degiştirmeye kalktığınızda internet ile bağlantı kesiliyor bu modemlere fiziksel mudahale edilemiyor Kesinlikle almayın aldırtmayınız paranızla rezil eder bu turktelekom sizi....
Kullandığınız modemi bilmiyorum. Ancak Tt'nin verdiği modeme root yapılarak Firmware güncelleme dahil bütün özelliklerini kullanmanız mümkün. Bunun için modeminize ait root kullanıcı adı ve şifresini elde etmeniz lazım. Google'a bir danışın derim.
İkinci olarak ise modeminizin en az 24 ay garantisi var. Siz TT ile 12 aylık sözleşme yapmış olsanız ve başka bir ISS'ye geçseniz bile bu garanti geçerliliğini koruyacaktır. Modem kaynaklı herhangi bir sorunda üretici firma ile iletişime geçip Firmware harici destek alabilirsiniz. Firmware güncellemesini de başta belirttiğim gibi "eğer üretici tarafından yayımlandıysa" temin edilebilirsiniz.
Son olarak ise bedava değil ise neden Tt'den modem aldınız ki? Aynı fiyata daha iyi bir modem alabilirdiniz. Üstelik bedelini ödediğiniz bir ürünü seçme şansınız olurdu.

Not: Tt'den bedava aldığım TP-Link TD-W9970V3 modemi TürkNet ile kullanıyorum.
VMG3313-B10A Bu modele root yapılamıyor önceki sürüme yapılabiliyordu bu surumde engellenmiş

Son düzenleme:
Şubat 21 tarihi ile fotoğraf stüdyoma zar zor internet bağlattım Türk Telekom üzerinden.
İş yerimde kullanacağım bir VDSL modem olmadığı için Türk Telekom üzerinden modemli olarak internet aboneliği yaptım.
Abonelik öncesinde ve sonrasında modem seçme hakkımın olmadığı bilgisi verilmişti. Bağlantıyı yapacak saha ekibi yani kurulum yapacak ekibin yanında hangi modem varsa o modem tüketiciye veriliyor ve satışı yapılmış oluyor.
Buraya kadar sorun yok normalde. Sorun şurada başlıyor. Modem bedelini ödediğimiz halde kısıtlanmış bir modem satışı gerçekleştiriliyor.
Peki nasıl bir kısıtlama oluyor bu hemen söyleyeyim. Türk Telekom yazılımı taşıyan yani resetleme sonrası otomatik IP alan modemlerde sadece internet servis sağlayıcısı tarafından cihaza müdahale edilebiliyor modem güncellemesi için.
Türkiye garanti şartları gereği elektronik cihazlar en az 2 yıl garantili olmak zorundadır. Ancak Türk Telekom sözleşmesi olmayan abonelere veya sözleşmesi bitmiş abonelere cihaz desteği kesinlikle vermiyor.
Benim aboneliğim 12 aylık ve 12 sonra modem üzerine ben güncelleme alamayacağım örnek olarak.
Hatırlarsanız eğer Google amca yaptığı kısıtlamalar yüzünden davalık olmuş ve mağdurları yine biz olmuştuk yaptıkları kısıtlamaların sonucunda.
Bu durumda bundan farksız neredeyse mantık yönünden.
Modem üzerinde modem değerlerini görmek mümkün, kablosuz ağ ayarlarını yapmak mümkün, Mac filtrelemesi seçenekleri var ama çalışmıyor ve ayarlamalar sonrası bağlantı sorunları oluşturuyor.
Yazılım güncellemesi yok, modem ayarlama seçenekleri yok, daha çok şey yoktur ama ben artık bakmak istemiyorum baktıkça sinirleniyorum. Çok kısıtlı bir arayüze sahip olurken en önemli şeylerin kısıtlanması resmen bir tüketici haklarına karşı ihlaldir.
Modem bilgisi olarak şu linkleri ve açıklamayı ekliyorum. Linklerden zaten gerekli açıklamaları göreceksiniz.

Eki Görüntüle 510485

.

.
Bu link üzerinde normalde VMG modemlerde yazılım güncelleme sekmesinin olduğunu fakat Türk Telekom yazılımı taşıyan cihazlarda kısıtlamanın olduğu çok net.

Türk Telekom üzerinden verilen yani bana satışı yapılan modemin modeli ZyXEL VMG3313-B10A olan üründür. 12 aylık ödeme planında benden ayda 14 TL alınacak. Toplamda 168 TL ödemiş olacağım bu modem için.

Modem bedelini ödediğimiz halde tüketiciye karşı bir kısıtlama ve zorunlu bırakılma durumu ortada kendini çok net gösteriyor.
168 TL belki daha fazla bile olabilir bu bedel.
Bu parayı ben bu ürün için yazık edeceğime gider internet üzerinden kısıtlama olmayan bir ürün alırdım 100 TL daha ekleyip.

Resmen tüketici haklarına karşı bir ihlal var. Türk Telekom satış sonrası sadece sorunlu ürünleri yenisi ile değiştiriyoruz gibi saçmalığın içinde. Kısıtlanmış bu ürünü iade almadıkları taktirde veya kısıtlama olmayan bir modemle değiştirmedikleri taktirde yolum tüketici hakem heyetine kadar gidecek.

Ayıplı ürün satışı yapıldığı çok net. Ayıplı ürünün tüketici haklarındaki karşılığı ise yenisi ile değişimi veya para iadesidir.
Ancak Türk Telekom üzerinden verilecek yeni bir ürün olsa dahi aynı kısıtlamaları taşıyacağından bir gram şüphem yok.

Sizlerin yorumlarını ve değerlendirmelerinizi bekliyorum.
Hocam 4 yıl önce Türk Telekomdan td-w9970 modem almıştık o da aynı durumda kısıtlı . Anlayacağınız türk telekom bunu yapıyordu zaten. Ben bendeki modem için root şifresini buldum. Telnet protokolü üstünden kilitli fonksiyonları açtım. Siz de sizin modemin root şifresini bulabilirseniz modemi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Cihazlara root atarak işlemleri yapabilirsiniz tdw modelleri için root dosyası var isteyenlere atabilirim her işlemi yapabileceksiniz
Diğer modeller için var bu model için yoktur...
Hocam 4 yıl önce Türk Telekom'dan TD-W9970 modem almıştık o da aynı durumda kısıtlı. Anlayacağınız Türk Telekom bunu yapıyordu zaten. Ben bendeki modem için root şifresini buldum. Telnet protokolü üstünden kilitli fonksiyonları açtım. Siz de sizin modemin root şifresini bulabilirseniz modemi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

O modellerde kilit açılabiliyor ama TTNET'in son version modeminde bu mumkun değil.
Diğer modeller için var bu model için yoktur...

O modellerde kilit açılabiliyor ama TTNET'in son version modeminde bu mumkun değil.

Bedava verseler dahi almanızı tavsiye etmem...

Benim başıma geleni anlatayım size. 2 adet internet hattı aldım geçen sene modemle kurulumla uğraşmıyayım diye 2'de ZyXEL modem. 1 hafta sonra fark ettimki sürekli kopma oluyor 2 hatta. Müşteri hizmetlerini aradım bir şeyden haberleri yok, ZyXEL müş hizmetlerini aradım aldığım cevap bu modemlere 7 kişiden fazla insan bağlanamazmış. Hemen Telekom'a gittim tabii ki. Müdür dahil çalışanların satanların kimsenin haberi yok. Sadece teknik arkadaşlar biliyor fakat modemi kurarken kimse bundan bahsetmedi. Hotele modem bağlıyorsunuz ve sattığınız modemin özelliğini bilmiyorsunuz, teknik ekipte bildiği halde söylemiyor ya da umurlarında değil.Modemleri İade kabul etmediler 1 hafta geçmesine rağmen. Vaktim olsa sizi mahkemeye vermesini bilirdim de değmezsiniz. Boşu boşuna 2 modeme 2 sene taahhüt verdiğim için para ödüyorum. Daha önce taahhütle telefon vermişlerdi o da çok adi çıkmıştı çöpe atmıştım. 50 MB veriyoruz diyorlar 24 MB gelmiyor ondan sonra yok kablo eskiymiş yok modem eskiymiş bahane üstüne bahane. İnternet harici hiçbir şey almayın , aldığınız hattada kaç mb internet geliyor kontrol edin. Boşuna para ödemeyin.

Eskiden modemim arka bahçede bile çekerdi. Şimdi ise arka odada çekmiyor. Türk telekom değişelim daha iyi verelim dedi. Daha kötü etti.

İnterneti kotalı olanlar için çok buyuk bir dert by Pass etmesi diğer modemlerde bypass etmek kotayı sıfırlamak kolay bu modemde çok büyük bir sıkıntı tekrar söylüyorum kesinlikle almayın aldırtmayın dertsiz başınıza iş almayın böyle lanet bir şirketten...

Geri
Yukarı