Türk Telekom üzerinden modem almayın

Bunların amaçları insanlara mağdur etmek zor duruma sokmak insanlara eziyet çektirmekten başka bir yararı yok bu kurumun ZyXEL firmasından bir şey çıkmaz gibi geliyor ama inş yanılırım...

Yokmu bir yeşil ışık hala sıkıntımı yaşıyorsunuz..

Türk Telekom ile iletişim halindeyim. Modem firmasının yalan söylediğini düşünmüyorum. Donanımsal bir arıza olmadığı sürece modem firması bana göre de yardım etmez. Edeceği yardım ise zaten değişim veya para iadesi raporu olur anca.

Ancak modem firmasını kınıyorum üretilen bu modem için.
Modem firması Türk Telekom mühendisleriyle ürettiği bu cihazın hangi şartlarda satılacağını araştırması lazım ve kendi tarafındaki hakları korumak ve elde etmek için.

Türk Telekom aboneliğimde 3 günlük civarı bir kesinti oldu saha dolabı yerleşimi ve aktarımlar yüzünden. Bu kesinti yüzünden kullanamadığım günlerin bedelini düşürmek için talep açtırdım ve yine fatura işlemleri müşteri hizmetlerine durumu anlattım. İki firma arasında kaldığımı ve abonelik sürecinden kaynaklı 14 günlük iade hakkımın yenildiğini falan hep belirttim. Yaşadığım sorunlara karşılık hiçbir çözüm yoluna gitmiyor Türk Telekom diyerek bu modem ücretini faturamdan düşürmek için bir yol gösterin dedim. Talep içine durumu aktardı. Geri dönüş yapacaklar dediğine göre.

Geri dönüşü beklerken online işlemlerden bize dönün kısımlı destek üzerinden yaşadığınız durumları tekrar aktarın dediler. Yapılan geri dönüşte aynı durumları söyleyin dedi.

Bakalım süreç ne olacak göreceğiz.
168 TL büyük bir para değil ama cebinde 5 TL dahi bulunmayan bireyler için çok büyük bir para.
Belli haklar ve belli satış şartları var. Bunun ihlal edilmesi yüzünden ben bu kadar uzatıyorum ve peşine düştüm durumun. Yoksa aman diyip 168 TL paranın çöpe gitmesini dert edecek biri değilim.

Türk Telekom ile iletişim halindeyim. Modem firmasının yalan söylediğini düşünmüyorum. Donanımsal bir arıza olmadığı sürece modem firması bana göre de yardım etmez. Edeceği yardım ise zaten değişim veya para iadesi raporu olur anca.

Ancak modem firmasını kınıyorum üretilen bu modem için.
Modem firması Türk Telekom mühendisleriyle ürettiği bu cihazın hangi şartlarda satılacağını araştırması lazım ve kendi tarafındaki hakları korumak ve elde etmek için.

Türk Telekom aboneliğimde 3 günlük civarı bir kesinti oldu saha dolabı yerleşimi ve aktarımlar yüzünden. Bu kesinti yüzünden kullanamadığım günlerin bedelini düşürmek için talep açtırdım ve yine fatura işlemleri müşteri hizmetlerine durumu anlattım. İki firma arasında kaldığımı ve abonelik sürecinden kaynaklı 14 günlük iade hakkımın yenildiğini falan hep belirttim. Yaşadığım sorunlara karşılık hiçbir çözüm yoluna gitmiyor Türk Telekom diğerek bu modem ücretini faturamdan düşürmek için bir yol gösterin dedim. Talep içine durumu aktardı. Geri dönüş yapacaklar dediğine göre.

Geri dönüşü beklerken Online işlemlerden bize dönün kısımlı destek üzerinden yaşadığınız durumları tekrar aktarın dediler. Yapılan geri dönüşte aynı durumları söyleyin dedi.

Bakalım süreç ne olacak göreceğiz.
168 TL büyük bir para değil ama cebinde 5 TL dahi bulunmayan bireyler için çok büyük bir para.
Belli haklar ve belli satış şartları var. Bunun ihlal edilmesi yüzünden ben bu kadar uzatıyorum ve peşine düştüm durumun. Yoksa aman deyip 168 TL paranın çöpe gitmesini dert edecek biri değilim.

Zaten bu ZyXEL firmasiyla Türk Telekom birlikte yaptılar bu modemi ve biliyorlar da Telekom'un modem ile oynayacaklarını. İnşallah amacına ulaşırsın dostum.

14 günlük iade hakkımı yemesine rağmen bir çözüm yoluna gitmeyen Türk Telekom firmasını şikayetv var, cimer, BTK üzerinden tekrar şikayet ettim.

Türk Telekom müşteri hizmetlerinden yine engel yemiş bulunmaktayım.
Bu konu ile alakalı ne zaman görüşsem 444 1 444 numarasını tekrar arayıp teknik destek bölümüne tuşladığım gibi otomatik kapatılıyor.

ZyXEL firmasına ulaşamıyorum şu an ne açan var ne de ilgilenen.
Kendileri ile en son görüştüğümde gönderim kodu vereceklerdi mail ile ama şimdiye kadar hiç gelmedi o kod. Bu sebeple cihazı gönderemiyorum.
Kendi elimde zaten götürsem dahi kabul etmiyorlar dediklerine göre. Kargo kodu olmadıktan sonra gönderim işi dahi sorunlu.

21 şubat ile başvurusu yapılan abonelik 24 şubat ile kullanıma açılıyor kurum sonrası.
Ancak sistemlerine 5 Mart olarak düşmesi yüzünden 14 günlük iade hakkımı yediler.
Bunla alakalı dahi bir çözüme gittikleri yok. Durumu kabul ediyorlar ama yapabilecekleri bir şey olmadığını söyleyip geçiştiriyorlar.
Benle alakalı olmayan bu sorunda dahi tüketiciyi çok güzel mağdur etmeye devam ediyor.

Tarih olmuş 4 Nisan.
Bir aydır zaten hizmet durdu ülkede. Genel müdürlüğe gitsen sorun, gitmesen yine sorun çözüm olmadığı için.

Online olarak bir çözüm yolu uğraşıp duruyorum resmen iki aydır.
Direkt tüketici hakem heyetine gitsem bir ton masraf çıkacak kazanana kadar.

Şu an öyle bir zihniyet ile karşı karşıya kaldım ki adamlar yüzsüzlük ile para kazanıyorlar.

Bir an önce Türk Telekom firmasının kurumsallığı kaldırılması ve tüm altyapı elinden alınmalı devlet yönetimine geri girdikten sonra bakın bakım bunlar nasıl azalıyor.

Türk Telekom hisseleri bankacılara, yurt dışındaki o fırsatçı pisliğe ait diye kurumsal olarak nasıl anılıyor bu firma onu da aklım almıyor ya neyse.

Türk Telekom'un aklı fikri muşterileri sömürmek bu saatten sonra yeşil ışık olcağını sanmıyorum zyxell firmasından da bir şey çıkmaz işiniz zor bu Telekom kapanmadıktan sonra insanları sömürmeye devam edecekler bu firmayı kullanmayın hizmet almayınız gidin TürkNet'ten hizmet ya da başka firmadan hizmet alınız ama kesinlikle Türk Telekom olmasın dertsiz başınıza dert açarsınız...

ZyXEL firması halihazırda zaten marka ihlalinden dolayı davalık, tüm ürünlerinde sıkıntı var ve piyasadan toplanıyorlar, MediaMarkt satışını durdurmuş ve aynı şeyi yakın zamanda Vatan Bilgisayar'da yapacakmış.

Yarın yeni hat çekmeye gelecekler, gelen ekiplerden VDSL modem talep edecektim. Bu dönem hangi marka / model modem veriyorlar belli mi?

Selamlar,
Bahsettiğiniz modem stabil çalışıyor ise ki çalışıyor. Sizin modem arayüzünde müdahale etmek için nedeniniz yoktur. Güncelleme yapmıyor diye karalama yapmak hiç etik değil. Pek çok güncelleme bölümü açık olan modem var ve yıllarca güncelleme almadan sağlıklı çalışıyor. Çalışmadığı halde güncelleme gelmeyen de çok modem var. Telekom'dan başka altyapı da çalışmadığı yazılmış. Maalesef bu da doğru değil. Türk Telekom'a bir kere ayarlandı mı evet başka şebekeye geçiş yok. Ama Telekom harici bir abonelik olacak ise, modemi reset tuşuna basarak sıfırlayın. Sıfırdan kuruluma geçin. Göreceksiniz Telekom harici başka servis sağlayıcı seçenekleri de aktif olabilir olacaktır. Son olarak modem çöp mü oldu sorusunu size bir altın bilgi. Modem arıza yapıp direk internet alamıyor olsa bile çöpe atmayın. Eğer Wi-Fi adını hala görüyor iseniz o modemleri 2. cihaz olarak Ethernet çıkışlarından paralel olarak birbirine bağlayarak sinyal dağıtıcı olarak kullanabilirsiniz.

Hatta başka firmaya dahi geçeceğim cayma kullanıp gerekirse. Bu olunca yine modem kullanılmıyor.
Evimde bu modemi Netspeed aboneliğimde denemek istedim performansını görmek için. Evimde 75 Mbps abonelik var. Ancak Türk Telekom aboneliği dışında abonelik kabul etmiyor ürün. Resetleme sonrası otomatik IP almaya ayarlanmış cihaz. Türk Telekom abonesi olmak zorundasın kısaca.
Parasını ödediğim bu cihazda neden bunu yaşayım ben.
Parasını ödeyerek aldığım bu üründe başka bir firmanın aboneliği aktif olmuyor. Yapabilen varsa buyursun yönlendirsin beni. Kaç kez denedim olmadı. Cihaz Türk Telekom üzerinden IP alarak çalışıyor sadece. Resetleme sonrası 192.168.1.1 üzerinde kurulum ekranı gelir normalde. Bu cihazla öyle bir durum yok. Modem resetleme ile cihaz fabrika ayarlarına dönüyor ve 192.168.1.1 üzerinde arayüze giriş için hazır hale geliyor. Türk Telekom aboneliği olmadığı taktirde IP almıyor ve almayı bırak hayalini bile kuramazsınız.

2 yıllık Türk Telekom taahütüm bu ayın sonunda bitiyor. Türk Telekom'un bana verdiği ve bahsettiğiniz gibi taahhüt boyunca faturaya ek olarak ücretini ödediğim Zyxel VMG3313-B10A modeme sahibim. 28 Mart'ta Netspeed'e interneti taşıma işlemleri için evrakları yollamıştım. Bu konuyu ve yazdıklarınızı görünce üzüldüm açıkçası. Bu modeme 2 yıl boyunca faturaya ek olarak ücret ödedim ve başka bir ISS'de kullanamayacak mıyım yani?
2 yıllık Türk Telekom taahütüm bu ayın sonunda bitiyor. Türk Telekom'un bana verdiği ve bahsettiğiniz gibi taahhüt boyunca faturaya ek olarak ücretini ödediğim Zyxel VMG3313-B10A modeme sahibim. 28 Mart'ta Netspeed'e interneti taşıma işlemleri için evrakları yollamıştım. Bu konuyu ve yazdıklarınızı görünce üzüldüm açıkçası. Bu modeme 2 yıl boyunca faturaya ek olarak ücret ödedim ve başka bir ISS'de kullanamayacak mıyım yani?
Normalde üst üste mesaj yazmam ama başka bir ISS aboneliğinin modem üzerinde aktif olmadığı bilgisi üzerine bunları belirtmek istedim. Geçiş işleminden sonra modem kurulumunu müşteri hizmetleri ile beraber yaptık ve kuruluma başlamadan önce modemi resetlememi istedi. Kurulum sıkıntısız bir şekilde tamamlandı interneti kullanabiliyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı