Türk Telekom upload sorunu

SeFaEKeN

Kilopat
Daha fazla  
Türk Telekom altyapısı olan bir yerde oturuyorum VDSL internet kullanıcısıyım kutu ile aramızda taş çatlasın 150 200 metre var ama sağlayıcı inatla hızı yükseltip Upload'ı yükseltemiyoruz diyor neden de sunamıyor nedeni ne olabilir nasıl bir çözüm bulabilirim?

Suanki verdikleri upload kac?
Türk Telekom altyapısı olan bir yerde oturuyorum VDSL internet kullanıcısıyım kutu ile aramızda taş çatlasın 150 200 metre var ama sağlayıcı inatla hızı yükseltip Upload'ı yükseltemiyoruz diyor neden de sunamıyor nedeni ne olabilir nasıl bir çözüm bulabilirim?

Bildiğim kadarıyla upload olarak en fazla 8mb veriyor ttnet VDSL bağlantıda. Sizde 8mb'den daha mı düşük? Aldığınız değer nedir?

Nedenine gelecek olursanız firmalar başka firmalara sırf upload hızı yüksek diye ciddi fiyatlara abonelik satıyorlar. Eğer normal kullanıcıya yüksek hız verirlerse onlar da normal internet aboneliğine geçerler. Bu da internet sağlayıcılarının gelirini düşürür.

Bildiğim kadarıyla upload olarak en fazla 8MB veriyor TTNET VDSL bağlantıda. Sizde 8MB'den daha mı düşük? Aldığınız değer nedir?

Nedenine gelecek olursanız firmalar başka firmalara sırf upload hızı yüksek diye ciddi fiyatlara abonelik satıyorlar. Eğer normal kullanıcıya yüksek hız verirlerse onlar da normal internet aboneliğine geçerler. Bu da internet sağlayıcılarının gelirini düşürür.

0,6 1, 5 GB'lık videoyu 8 9 saate yüklüyorum.

Hocam Türk Telekom hayatımdaki en büyük pişmanlık ve hala bunu kullanmak zorundayım. (taahhüt yüzünden) 2 sene önce bir hevesle bağlattım. (bir dostumda değerler çok iyiydi, upload olsun download olsun) ınternet'i en düşük tarifeyle bağlattırdık (8 Mbps) ve yetmezse arttırırız dedik. 3 Mbps civarı bir şey geliyor şu an, bende videoların çoğunu 1 2 saatte ancak indiriyorum. Hem Türkiye alt yapısı olsun, hem Türk Telekom altyapısı(zlığı) olsun rezalet. 1 video paylaşmak istiyorum, 15 dakika sürüyor. Bu hikayeyi neden anlattım bilmiyorum ama Türk Telekom düşünen bir arkadaş varsa deneyim olarak aktarmak istedim. Almayın aldırtmayın, anlık testleri aşağıya da bırakayım. İyi Sosyal'ler herkese.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    12,3 KB · Görüntüleme: 36
Hocam Türk Telekom hayatımdaki en büyük pişmanlık ve hala bunu kullanmak zorundayım. (taahhüt yüzünden) 2 sene önce bir hevesle bağlattım. (bir dostumda değerler çok iyiydi, upload olsun download olsun) ınternet'i en düşük tarifeyle bağlattırdık (8 Mbps) ve yetmezse arttırırız dedik. 3 Mbps civarı bir şey geliyor şu an, bende videoların çoğunu 1 2 saatte ancak indiriyorum. Hem Türkiye alt yapısı olsun, hem Türk Telekom altyapısı(zlığı) olsun rezalet. 1 video paylaşmak istiyorum, 15 dakika sürüyor. Bu hikayeyi neden anlattım bilmiyorum ama Türk Telekom düşünen bir arkadaş varsa deneyim olarak aktarmak istedim. Almayın aldırtmayın, anlık testleri aşağıya da bırakayım. İyi Sosyal'ler herkese.
Hocam altyapıyla alakalı bir durum(ya da modeminizle). Mesela bende 10 yılı aşkın bir süredir ttnet kullanıyorum. 1 kere bile hız düşüklüğü veya ping problemim olmadı(ADSL kullanıyordum 5 yıldır falan da VDSL kullanıyorum). Tabi ki öyle rezil bir altyapı olmamalıydı ve size(ülkemizdeki herkese) çağımızın gerektirdiği alt yapı getirilmeliydi. Ama ttnet her yerde kötüdür gibi bir durum yok.

Ülkemizdeki servis sağlayıcılarının en kötü yanı altyapı konusunda yetersiz kalmaları. Bir tek türknet gigafiber var düzgün olan benim bildiğim. İnşallah en kısa zamanda tüm ülkenin altyapısı güzel olur, sonuçta çok önemli bir konu. Mesela benim de evimde fiber internet yok hala.

Hocam altyapıyla alakalı bir durum(ya da modeminizle). Mesela bende 10 yılı aşkın bir süredir TTNET kullanıyorum. 1 kere bile hız düşüklüğü veya ping problemim olmadı(ADSL kullanıyordum 5 yıldır falan da VDSL kullanıyorum). Tabii ki öyle rezil bir altyapı olmamalıydı ve size(ülkemizdeki herkese) çağımızın gerektirdiği altyapı getirilmeliydi. Ama TTNET her yerde kötüdür gibi bir durum yok.

Ülkemizdeki servis sağlayıcılarının en kötü yanı altyapı konusunda yetersiz kalmaları. Bir tek TurkNet GigaFiber var düzgün olan benim bildiğim. İnşallah en kısa zamanda tüm ülkenin altyapısı güzel olur, sonuçta çok önemli bir konu. Mesela benim de evimde fiber internet yok hala.

Hocam bulunduğum lokasyonun genelinde Türk Telekom'un sağladığı internet çok kötü. Bunu belirttim ama adınıza cidden sevindim, böyle iyi internet verdiği kullanıcılar varmış.

Bir sorum olacak, lokasyonumda Türk Telekom kötü bir internet verirken TurkNet isimli internet nasıl iyi bir internet sunuyor, bir dostum 2 hafta öncesine kadar aldı (karşı binamda oturuyor kendisi) ve internetten gayet memnun, 75 Mbps civarı bir hızı var. Ben Türk Telekom'u aradığımda bana denilen şey, 16 Mbps'den fazla altyapı yok, port yok, veremiyoruz, sunamıyoruz tarzı şeylerdi. Bu nasıl oluyor? Yanlışım yok ise hepsi (Türkiye'nin %80'lik bir kısmının altyapısı Türk telekommuş) Türk Telekom altyapısı kullanıyor bu tarz internetlerin. Türk Telekom veremezken TurkNet nasıl veriyor?

Hocam bulunduğum lokasyonun genelinde Türk Telekom'un sağladığı internet çok kötü. Bunu belirttim ama adınıza cidden sevindim, böyle iyi internet verdiği kullanıcılar varmış.

Bir sorum olacak, lokasyonumda Türk Telekom kötü bir internet verirken TurkNet isimli internet nasıl iyi bir internet sunuyor, bir dostum 2 hafta öncesine kadar aldı (karşı binamda oturuyor kendisi) ve internetten gayet memnun, 75 Mbps civarı bir hızı var. Ben Türk Telekom'u aradığımda bana denilen şey, 16 Mbps'den fazla altyapı yok, port yok, veremiyoruz, sunamıyoruz tarzı şeylerdi. Bu nasıl oluyor? Yanlışım yok ise hepsi (Türkiye'nin %80'lik bir kısmının altyapısı Türk telekommuş) Türk Telekom altyapısı kullanıyor bu tarz internetlerin. Türk Telekom veremezken TurkNet nasıl veriyor?
Muhtemelen tanıdığınız kişinin alt yapısı sizinkinden daha iyi. Bizim karşı apartmanda fiber internet varken bizde yok mesela :D Altyapı kısmı değişebiliyor internet sağlayıcıları kendi altyapılarını döşeyebildiği gibi öteki internet sağlayıcılardan kiralaya da biliyorlar. Yüzdesini bilmiyorum ama Türkiye'nin çoğu Türk Telekom altyapısı kullanıyor dediğiniz gibi.

O port olamama durumunu hiç yaşamadım, internette okuduğum kadarıyla aşırı kötü bir süreç. Belki civarınızda fiber altyapısı olan firmalar vardır, acaba apartman yönetimiyle görüşüp başvuru mu yapsanız? Çünkü hala ADSL kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla(gerçi adsl'de de 3.6 upload yok ama :D ). Bir ihtimal de sizin evinize gelen kablo hasarlı olabilir mi acaba? Sizinle aynı apartmanda yaşayanların interneti sizinki gibi mi biliyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı