Türk Telekom upload sorunu

Muhtemelen tanıdığınız kişinin alt yapısı sizinkinden daha iyi. Bizim karşı apartmanda fiber internet varken bizde yok mesela :D altyapı kısmı değişebiliyor internet sağlayıcıları kendi altyapılarını döşeyebildiği gibi öteki internet sağlayıcılardan kiralaya da biliyorlar. Yüzdesini bilmiyorum ama Türkiye'nin çoğu Türk Telekom altyapısı kullanıyor dediğiniz gibi.

O port olamama durumunu hiç yaşamadım, internette okuduğum kadarıyla aşırı kötü bir süreç. Belki civarınızda fiber altyapısı olan firmalar vardır, acaba apartman yönetimiyle görüşüp başvuru mu yapsanız? Çünkü hala ADSL kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla(gerçi ADSL'de de 3.6 upload yok ama :D ). Bir ihtimal de sizin evinize gelen kablo hasarlı olabilir mi acaba? Sizinle aynı apartmanda yaşayanların interneti sizinki gibi mi biliyor musunuz?

Hocam apartmanda herhangi bir yönetim yok, bir daire var böyle binanın baş işleriyle ilgilenen, onlarla da pek alakamız yok :D

Hocam bizim evdeki kablonun arızalı olduğunu düşünmüyorum, arıza ya da yırtılma tarzı problemler nasıl olur?

Apartmandakilerin internetini bilmiyorum lakin üst ve alt katın interneti benim odamda evin internetinden daha çok çekiyor xD.

Hocam apartmanda herhangi bir yönetim yok, bir daire var böyle binanın baş işleriyle ilgilenen, onlarla da pek alakamız yok :D

Hocam bizim evdeki kablonun arızalı olduğunu düşünmüyorum, arıza ya da yırtılma tarzı problemler nasıl olur?

Apartmandakilerin internetini bilmiyorum lakin üst ve alt katın interneti benim odamda evin internetinden daha çok çekiyor xD.
Komşularınızın modemleri sizin odanıza sizin modeminizden daha yakındır :D Aslında bu da internet deneyimini olumsuz yönde etkiler. Kablosuz mu kullanıyorsunuz? Çünkü öteki modemlerin sinyalleri sizin modeminizin sinyalini düşürecektir. Çözüm olarak farklı sinyal kanalları deneyebilirsiniz modem arayüzünden.

Ev içindeki kablo değil de evinize gelen ana hat kablosu da zamanla yıpranabiliyor. Bu arada varsayımsal konuşuyorum bu söylediklerimin hiç biri olmaya da bilir.

İnternet sağlayıcısı en fazla 16mb kullanabilirsiniz diyorsa öyledir, altyapınızın kötü olmasından başka sorun da yoktur.

Dosya Ekleri

• zzzzz.png
    zzzzz.png
    11,9 KB · Görüntüleme: 38
Hocam değerler çok kötü ping de upload da download da hepsi çok kötü hemde. VDSL değil ADSL interneti değerleri bunlar. Tek sorabileceğim bu testi yaptığınızda bilgisayarda vpn gibi bir şey açık mıydı veya başka bir kullanıcı aynı anda download falan yapmıyordur değil mi?

Çok ihtimal var hocam ben yardımcı olamayacağım. Daha iyi bilenler yazarlar umarım.

Türk Telekom altyapısı olan bir yerde oturuyorum VDSL internet kullanıcısıyım kutu ile aramızda taş çatlasın 150 200 metre var ama sağlayıcı inatla hızı yükseltip Upload'ı yükseltemiyoruz diyor neden de sunamıyor nedeni ne olabilir nasıl bir çözüm bulabilirim?
Sizde 8mb'den daha mı düşük? Aldığınız değer nedir?

Sizde 8mb'den daha mı düşük? Aldığınız değer nedir?

Modemi yanlış göndermişler bu değere yakın alan kişiler varsa modemini kontrol etsin ADSL ADSL+2 vs. internetinize göre modem almalısınız VDSL modem ile değişim yaptılar sorun çözüldü aldığım internet değerini verebiliyor artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı