Türk Telekom VDSL hattı fibere gecirmek ıstiyor

ogibey34

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ayin 21 agustos VDSL ınternetim vardi bir gun sonra ayin 22 agustos internetim kesildi ve Türk Telekom müsteri hizmetleri bir komsumuz aramiş ariza var 3 ay sonra gelecek demisler, sonra biz aradigimizda 1 ay sonra gelecek dediler ve oturdugum binada fiber var. Ne yapmam lazim ve eski VDSL uzerinden sozlesme yaptilar bir de.

Dosya Ekleri

• 20230829_011516.jpg
    20230829_011516.jpg
    67,6 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, ayin 21 agustos VDSL ınternetim vardi bir gun sonra ayin 22 agustos internetim kesildi ve Türk Telekom müsteri hizmetleri bir komsumuz aramiş ariza var 3 ay sonra gelecek demisler, sonra biz aradigimizda 1 ay sonra gelecek dediler ve oturdugum binada fiber var. Ne yapmam lazim ve eski VDSL uzerinden sozlesme yaptilar bir de.

Bu sorgulamayı nereden yaptın?

Şu an hatirlamiyorum ama tasindigim yerde VDSL varsa ne yapacağım peki.

Benim binada hem TT fiber hem SOL fiber var. TT fiber 100'a kadar mı 1000'e kadar mı veriyor ona bakacağım o yüzden sordum nereden baktın diye. Çünkü ben bulamadım.

Şimdi senin soruya cevap verelim;
VDSL üzerinden sözleşme yapmışlar fakat şu anda oturduğun binada VDSL yok fiber var.
TT müşteri hizmetlerini ara, muhtemelen VDSL fiyatına fiber bağlantı sunarlar. Ki çok bir fiyat farkı yoktu zaten.
Ya da sözleşmeni şartsız iptal edip yeni sözleşme yaparlar fiber üzerinden.
Yeni taşınacağın binada da fiber yoksa sözleşmeni şartsız olarak sonlandırabilirsin aynı hizmeti veremedikleri için.
Oraya taşındığında tekrar sözleşme yaparsın.

Teşekkür ederim.
TT 100 mbps'e kadar fiber veriyormuş benim binada.
SOL 1000 mbps kullanıyorum ama ping süresinden memnun değilim o yüzden TT geçmeyi düşünüyordum. Lakin %90'lık hız düşüşünü bi anda kaldıramaz bu bünye :)

2 senelik sozlesme yapildi eski tarife uzerinden ve bize dedilerki fibere gecerseniz ücretsiz gecis ve modem ücretsiz dediler normalde ben arastirdim fiber modem modem faturaya yansitiliyormus.

Yeni konular

Geri
Yukarı