Türk Telekom VDSL var diyor, Turkcell ADSL var diyor

zahidbolat

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Erbaa
Arkadaşlar Turkcell ile ayrı Türk Telekom ile ayrı konuştum. Turkcell'deki abla en yüksek 16 Mbit'e kadar alabilirsin. Dedi. Türk Telekom VDSL var diyor. Sorguladığımda gerçekten de Superonline'da ADSL gözüküyor. Türk Telekom'da HiperNet gözüküyor yani VDSL. Ne olacak şimdi VDSL mi alayım ADSL mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Turkcell ile ayrı Türk Telekom ile ayrı konuştum. Turkcell'deki abla en yüksek 16 Mbit'e kadar alabilirsin. Dedi. Türk Telekom VDSL var diyor. Sorguladığımda gerçekten de Superonline'da ADSL gözüküyor. Türk Telekom'da HiperNet gözüküyor yani VDSL. Ne olacak şimdi VDSL mi alayım ADSL mi?

Tabikii VDSL daha fazla hız olur ADSL sakat kopmalar olabiliyor.

Hocam farklı sitelerden sorguladınız mı?

Tabikii VDSL daha fazla hız olur ADSL sakat kopmalar olabiliyor.
millenicom ve türkneti arayıp teyit et.
Buyrun hocam netspeed ve turk.net sonuçları.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    47,9 KB · Görüntüleme: 192
  • Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    42,6 KB · Görüntüleme: 179
TT ile SuperOnline'ın altyapısı birbirinden farklıdır. Benim bildiğim kadarıyla SuperOnline, TT altyapısından hizmet vermiyor. Bu yüzden, SuperOnline bölgenizde ADSL olarak faaliyet gösteriyor olabilir ancak, TT bölgenize VDSL teknolojisini getirmiş çoktan muhtemelen. TürkNet ve NetSpeed üzerindeki bilgiler doğru, ayrıca buradan da sorgulama yaparak altyapı bilginizi öğrenebilirsiniz. Tebrikler, SuperOnline dışında tüm ISS'lerin VDSL paketlerinden faydalanabilirsiniz. Tavsiyem ise 100 Mbps'ı en ucuza -95 TL'ye- veren TürkNet'tir ancak, eğer maaliyet benim için önemli değil diyorsanız, tavsiyem kesinlikle Millenicom olacaktır. Millenicom hakkında yaptığım değerlendirmeyi şuradan okuyabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı