Türk Telekom vs Superbox

n2spec

Hectopat
Yeni kaldığım yere internet bağlatacağım(Tekirdağ/Süleymanpaşa). Fakat Türk Telekom ve Turkcell Superbox arasında seçim yapamıyorum. Bulunduğum bölge de Fiber yok o yüzden Superbox önerdiler. Türk Telekom altyapınız 54 MB download 3 MB upload destekliyor dedi fiyatı 89 TL modem ile birlikte aylık 111 TL'ye denk geliyor. Turkcell Superbox ise 10 MB download 2 MB upload garantisi veriyor, fiyatı 129 TL. Online oyun çok oynuyorum ping/ms değerleri benim için bir hayli önemli en az o kadar da oyunları vs. kaç MB ile indirdiğim de. Bir yandan da yayın ile uğraşmak istiyorum. Hangisi tercih etmem gerekiyor karar veremiyorum. Turkcell yetkilileri internet hızınız çok daha stabil olur çok daha verimli olur gibi şeyler dedi ne kadar doğrudur bilemiyorum. Turkcell 4.5G'den hız testi yaptık 23 ms ping değeri 14MB download 17 MB Upload çıktı. Bu arada kasaya Ethernet kablosu ile bağlanacağım. Superbox modemde de Ethernet girişi bulunmakta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Superbox'da 129tl'ye alacağın pakette kullanım limiti var 50GB olması lazım onu göz önünde bulundurman lazım bana kalırsa 111Tl' ye Türk Telekom alman.

Superbox ev interneti olarak kesinlikle kullanılmaz. 4.5G ile oyunlarda dengeli ping alamassınız. Önerim Turk Telekom olur. Ancak çifr PC yayın yapacaksanız Superbox onerilir, ana internet olarak değil maalesef.

Diğer İnternet sağlayıcılarına da göz atabilirsin. Alt yapına bakılırsa Netspeed 75Mbps paketleri daha uygun duruyor. Türk telekom alt yapın varsa Netspeed, Millenicom, Türk NET gibi firmaları tercih edebilirsin.

Firmaları seçmeden önce arayıp konuşmanı tavsiye ederim.

Mayısta Annem ve Babam için Superbox aldım sınırsız 10 MB 99 TL çok memnunlar yazlık için almıştım, istediğin yerde fişe tak kullan Youtube izlemek nette gezinmek için çok ideal ama maalesef oyunda denemedim.

Superbox'da 129tl'ye alacağın pakette kullanım limiti var 50GB olması lazım onu göz önünde bulundurman lazım bana kalırsa 111Tl' ye Türk Telekom alman.
Kota yok sınırsız olarak sunuyorlar güzel yanı da o.
Diğer İnternet sağlayıcılarına da göz atabilirsin. Alt yapına bakılırsa Netspeed 75Mbps paketleri daha uygun duruyor. Türk telekom alt yapın varsa Netspeed, Millenicom, Türk NET gibi firmaları tercih edebilirsin.

Firmaları seçmeden önce arayıp konuşmanı tavsiye ederim.
Türknet düşündüm fakat Müşteri temsilcisi konusunda çok fazla şikayet gördüm ve bu sebeple seçeneklerim arasından çıkardım. 10-20 lira fazla verip kaliteli hizmet almayı tercih ediyorum.

Dostum Tekirdağ/Süleymanpaşa'da oturuyorum. Turk.net ile nisan ayında tanıştım. Ben de senin gibi müşteri hizmetleri konusunda korku yaşıyordum fakat şu an 75 liraya 35 Megabit kullanıyorum. Açıkçası telefonda konuşamıyorsun ama yazışarak daha etkili personel direkt müdahale ediyor. Ben problem yaşamadım tavsiye ederim

Dostum Tekirdağ/Süleymanpaşa'da oturuyorum. Turk.net ile nisan ayında tanıştım. Ben de senin gibi müşteri hizmetleri konusunda korku yaşıyordum fakat şu an 75 liraya 35 Megabit kullanıyorum. Açıkçası telefonda konuşamıyorsun ama yazışarak daha etkili personel direkt müdahale ediyor. Ben problem yaşamadım tavsiye ederim
Peki online oyunlarda ping sorunları, internet kesilmeleri vs. bu tarz sorunlar ile karşılaştınız mı?

League Of Legends'de 13 ms sabit alıyorum. Sadece ilk ay bazı dalgalanmalar oldu. En fazla ayda 1 gece 5 gibi 2-3 dakikalık kesintiler yaşadım. Bunuda normal karşılamak gerekiyor sonuçta 75 liraya 35 megabit verebiliyor adamlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı