Türk Telekom yavaş internet

Wielsek

Kilopat
Daha fazla  
Türk Telekom 16Mbps ADSL kablolu internet kullanıyorum. İnternetim genelde iyi olsa da arada sırada çok yavaşlıyor. Yavaştan kastım 5-20KBPS ile indirme yapması ve oyunlarda pingimin 1300MS'e kadar çıkması. 4 kişi kullanıyoruz interneti. Millenicom'a geçmeyi düşünüyordum ama internette okuduğum firma hakkında kötü yorumlar olduğundan emin olamadım, geçmedim.

Altyapım 40Mbps VDSL internet destekliyormuş internetten baktığım kadarıyla. Modemi ya da ISS'yi değiştirmem ne kadar fark eder? Bina henüz 6 senelik olduğundan kablolarda bir sorun olabileceğini sanmıyorum.

ADSL en fazla 16Mbps destekler. VDSL geçmek şart gibi size. Ben internetimin hızını arttırdığımda pingim de azalmıştı. 16Mbps'den 24Mbps'e yükselttiğimde bile LoL oyununda pingim 41den 28e azalmıştı. Yani bu tarz sorunlar için kesin cevap söylenemez. Fakat ben böyle pingimi azaltmıştım.

Çok fark eder. Türk Telekom ''çok paraya az hizmet'' politikasıyla işi yapar. Hakkını alman için bin takla attırır. En kısa sürede taahhüt istemeyen bir servis sağlayıcıya geçip deneyebilirsin.

Teşekkür ederim. Sosyalde bununla ilgili çok konu var biliyorum ama bir de ben sorayım, Milennicom güvenilir midir? Çıkarken falan ekstra ücret istediklerini okumuştum, öyle bir sorunu var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı