Türk Telekom yüksek ping değerleri

yavuzwq

Centipat
Öncelikle herkese merhaba, internetimin modeli Turkcell Superonline'dı ama ADSL olarak kullanıyorum ve oturduğum binada Türk Telekom'un fiber altyapısını kullanıyormuş, bunu öğrendim ve direkt olarak Türk Telekom'a geçtim, geçmez olaydım. Turkcell Superonline kullanırken LoL'de sabit 30MS CS:GO'da 70 ms alıyordum ama internet hızım çok düşüktü, saniyede 250-300KBPS atıyordu bayağı düşüktü. Neyse Türk Telekom'un fiber altyapısı olduğunu öğrenince değiştirme kararı aldım ve şu an Türk Telekom'u kullanıyorum ama hiç düşmeyen bir ping sorunum var CS:GO'da 150'den aşağıya düşmüyor, LoL'de ise 70 ms alıyorum. Bunun sebebi nedir? İnternet hızım artsın diye geçtim internet hızlı ama pingim çok yüksek. İnternet hızım şu şekilde;

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    43 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleyen: Moderatör:
Türk telekomun yurt dışı çıkışlarında bu aralar bayağı sıkıntılar varmış. Özellikle geçen haftasonu yasaklarında birçok kişi sıkıntı çekmiş. Muhtemelen siz de bundan nasibinizi almışsınız. Modemi her 12 saatte bir kapatıp açarsanız sorun kısa vadede çözülebilir.

Öncelikle herkese merhaba, internetimin modeli Turkcell Superonline'dı ama ADSL olarak kullanıyorum ve oturduğum binada Türk Telekom'un fiber altyapısını kullanıyormuş, bunu öğrendim ve direkt olarak Türk Telekom'a geçtim, geçmez olaydım. Turkcell Superonline kullanırken LoL'de sabit 30MS CS:GO'da 70 ms alıyordum ama internet hızım çok düşüktü, saniyede 250-300KBPS atıyordu bayağı düşüktü. Neyse Türk Telekom'un fiber altyapısı olduğunu öğrenince değiştirme kararı aldım ve şu an Türk Telekom'u kullanıyorum ama hiç düşmeyen bir ping sorunum var CS:GO'da 150'den aşağıya düşmüyor, LoL'de ise 70 ms alıyorum. Bunun sebebi nedir? İnternet hızım artsın diye geçtim internet hızlı ama pingim çok yüksek. İnternet hızım şu şekilde;
Öncelikle Fiber altyapıda olduğunuza emin misiniz? Yurtiçi bir sunucuya göre aldığınız ping değerleri VDSL2 değerleri gibi. Fiber Altyapıda olduğunuzu düşünmüyorum. GPON aygıtı ve ZTE yada TPLİNK bir modem verdiler mi size?

Fiberde bu değerleri almanız çok zor bir durum.
Hemde Ankara'daki GOKNET sunucusu baya iyi bağlantıları olan bir sunucu konumunda olmasına rağmen fiberde bu pingi o sunucuda almanız çok ama çok düşük bir ihtimal.

Öncelikle fiber altyapıda olduğunuza emin misiniz? Yurtiçi bir sunucuya göre aldığınız ping değerleri VDSL2 değerleri gibi. Fiber altyapıda olduğunuzu düşünmüyorum. GPON aygıtı ve ZTE ya da TP-Link bir modem verdiler mi size?

Fiberde bu değerleri almanız çok zor bir durum.
Hemde Ankara'daki goknet sunucusu bayağı iyi bağlantıları olan bir sunucu konumunda olmasına rağmen fiberde bu pingi o sunucuda almanız çok ama çok düşük bir ihtimal.

Merhabalar modemim bu ve kuruluma gelen kişiler burada altyapı olduğunu söyledi.

Dosya Ekleri

• 135eafb6-ad4e-469d-a9e8-1d14560c7b60.jpg
    135eafb6-ad4e-469d-a9e8-1d14560c7b60.jpg
    51,7 KB · Görüntüleme: 61
Merhabalar modemim bu ve kuruluma gelen kişiler burada altyapı olduğunu söyledi.
Bu türk telekomun insanları salak yerine koyma durumudur. Fiber hızında vs. derken vdsl vermişler ve sizde fiber sanmışsınızdır muhtemelen. Vdsl fibere yakındır ama fiber kadar iyi değildir. Bu arada bu modem hiç stabil değil. Birçok kişi bu modemden şikayetçi. Ya her 3 saatte bir modemi aç-kapa yapmanız lazım ya da daha stabil ve ucuz olan modem satın almanız lazım.

Geçmiş olsun VDSL altyapı. Bu Türk Telekom gerçekten değerli hocamın dediği gibi insanı salak yerine koyuyorlar. Size tavsiyem yeni güzel bir cihaz alın. Güzel bir router yada modem alın.

Ben de bu modemden kullanıyorum ve en kısa zamanda değiştireceğim. 800 kb/s ile indirirken birden 600'e düşüyor sonra tekrar 800'e çıkıyor. Yani kararlı çalışmıyor. Yakın zamanda bununla ilgili modem önerisi diye konu açacağım.

Geri
Yukarı