Türk Telekom yüksek ping değerleri

reALTT

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba,
Ben 50 Mbps VDSL internet kullanıyorum (Türk Telekom'dan). Speedtest yapınca 45 download 7.5 upload pingim 17 çıkıyor. Valorant'a girdiğimde ise 50-55 ms arası oluyor. Asıl sorun ise CS:GO'ya girdiğimde oluyor ve ping 100-200 arası değişiyor. Pingi düşürmek için yapabileceğim bir şey var mıdır? Değerlerin hepsini kabloyla aldım. Türk Telekom'u aradığımda saçma bir şekilde sorun yok diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant'ın sunucuları Türkiye'de fakat CS:GO'nun sunucuları yurt dışında.

Aynı problemi CS:GO'da ben de yaşıyordum. Ethernet ile bağlanmayı deneyebilirsiniz.
Ethernet ile bağlanıyorum. 1-2 Mahalle ötemdeki kuzenim VDSL 24 Mbps paket kullanıyor ve ping değerleri çok düşük. Valorant'ta maks. 15 oluyor CS'de ise 30-35 oluyor.

Eğer ki bu sorunu oyunun orijinal sunucularında yaşıyorsanız (rekabetçi, yoldaş vb.) oyun içi ayarlardan maç bulma ping ayarını düşürün. Bu sizin için en düşük ping değerli sunucuyu bulacaktır.

Hat değerlerinizi atar mısınız?
1608710104731.png

Arkadaşlar merhaba,
Ben 50 Mbps VDSL internet kullanıyorum (Türk Telekom'dan). Speedtest yapınca 45 download 7.5 upload pingim 17 çıkıyor. Valorant'a girdiğimde ise 50-55 ms arası oluyor. Asıl sorun ise CS:GO'ya girdiğimde oluyor ve ping 100-200 arası değişiyor. Pingi düşürmek için yapabileceğim bir şey var mıdır? Değerlerin hepsini kabloyla aldım. Türk Telekom'u aradığımda saçma bir şekilde sorun yok diyor.
banada aynısını diyorlar ben 100mbps vdsl kullanıyorum 60-70 download 8 upload ping 4-5 çıkıyor ama valoranta girdiğimde 55-60 alıyorum cs go yu siz düşünün

Arkadaşlar merhaba,
Valorant'ın Türkiye'de sunucusu bulunduğunu göz önüne alırsak 50-55ms fazla. CS:GO'da da pinginiz benzer bir şekilde fazla olduğuna göre muhtemelen Türk Telekom sizi saçma sapan yerlerden yönlendiriyor. Saçma POP noktaları yüzünden pinginiz fazla yüksek ihtimalle. Hattınız da iyi olmayabilir. İki muhtemel sebebi var.
banada aynısını diyorlar ben 100mbps vdsl kullanıyorum 60-70 download 8 upload ping 4-5 çıkıyor ama valoranta girdiğimde 55-60 alıyorum cs go yu siz düşünün
Speedtestteki ping bir anlam ifade etmiyor. Speedtest'teki pinginizi önemsemeyin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı