Türk Telekom Yüksek Ping ve Düşük Hız Sorunu

Giles

Hectopat
Türk Telekom kullanıyorum.
Olay geçen yazın sonunda başladı yazın pingler çok iyiydi hiçbir şekilde lag olmuyordu LoL'ü rahat bir şekilde oynuyordum.

Ekime girdik önce pinglerim hafif hafif artmaya başladı sonra arada internetim gidiyordu. Onu bir şekilde hallettiler sonra pingler LoL'de belli bir seviyede artıp azalmaya başladı yani lag oluşuyordu sürekli 40'dan 30'a iniyor sonra tekrar 50 oluyor bir anda 20 ye düşüyor kafasına göre geziyordu. Bir ara da oyun başında geriye atma olayları yaşadım karakter her tıkladığımda geri atıp yürümeye devam ediyordu minyonlar gelene kadar çok fazla oluyordu sonra ara sıra yapıyordu bu takılma işlemini.

Defalarca kez aradım ping sorununu onların çözemeyeğini söylediler lag dediğimde anlamayıp Google'dan aratıp çıkan sonuçları bana okumaya çalıştılar Wi-Fi kullanmamamı söylediler bildiğim şeyleri tekrarladılar ve hepsine bunları bildiğimi ve hepsini uyguladığımı sorunun onlardan tarafta olduğunu söyledim ve hiçbir cevap alamadım konuyu başka yerlere bağlayıp kem küm ettiler Sonra internet hızım da düşmeye başladı bu yaşanan sorunların hepsi akşam saatleri oluyordu bu arada akk kalktığından beridir de internet hızım akşamları çok düşüyor geçen gün aradığımda yarım saat telefonda bekledim çağrı merkezinden açan olmadı kafayı yemek üzereyim.

Bu sabah saatleri saat 10 gibi falan: Bu da akşam saatleri işte:
Screenshot_2019-01-10 Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test.png
AADADA.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Gece saatlerinde özellikle 22.30-23.30 arasında bende de çok büyük bir düşüklük yaşanıyor hatta çoğu kullanıcıda o saatler arası ne yapıyorlar ise yavaşlama görülüyor özellikle bu AKK kalktıktan sonra. Ek olarak akşam saatlerinde bulunduğunuz bölge yoğunluk olabilir ve bu durum hızınıza etki edebilir.
Upload olarak düşük, arkaplanda internet kullanan programları durdurarak birazda olsa artıya geçebilirsiniz. Lag sorunları eğer Wi-Fi kullanıyorsanız normal anlık dalgalanmalar sonucu olabilir.

Aga adamlar AKK'yi kaldırdı, cidden sürünüyoruz ya. Benim de akşam 18.00'dan gece yarısına kadar 150 - 160 ping oluyodu. Allahtan şimdi düzeldi. Ama burnumuzdan getirdiler resmen.

Eee, biz istedik AKN kalkmasını, adamlardan alın size AKN'siz internet. Adamlar istediğimiz AKN,kota olmayan interneti verdiler, hâlâ şikâyet ediyorsunuz. Şikâyet etmeye hakkınız yok, çünkü bizim milletimiz her şeyin cılkını çıkardığı gibi bununda cılkını çıkardı. 10 günde 100 Mbit internetle 2 Terabayt indirme yaptım, nasıl iyi mi diye soran mahlukâtlar var.

Eee, biz istedik AKN kalkmasını, adamlardan alın size AKN'siz internet. Adamlar istediğimiz AKN,kota olmayan interneti verdiler, hâlâ şikâyet ediyorsunuz. Şikâyet etmeye hakkınız yok, çünkü bizim milletimiz her şeyin cılkını çıkardığı gibi bununda cılkını çıkardı. 10 günde 100 Mbit internetle 2 Terabayt indirme yaptım, nasıl iyi mi diye soran mahlukâtlar var.
Milletin suçu ne sağlayıcı kalitesiz hizmet veriyorsa. 4 senedir superonline aynı paket kullanıyorum, hiçbir şekilde ping çıkmazken AKK kalkmaya 1 ay kala ping çıkarıyorlar. Zaten bilinçli yapıldığını düşünüyorum ben bunun.

Milletin suçu ne sağlayıcı kalitesiz hizmet veriyorsa. 4 senedir superonline aynı paket kullanıyorum, hiçbir şekilde ping çıkmazken AKK kalkmaya 1 ay kala ping çıkarıyorlar. Zaten bilinçli yapıldığını düşünüyorum ben bunun.

Evet ben de superonline kullanıyorum aynı sorun bende ve arkadaşlarımda da var.

Ben de TTNet kullanıyorum 24 Mbit bende hiç sorun yok her saatte sorunsuz şekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı