Türk Telekom Yusuf Kıraç yardımcı oluyor mu?

Merhaba.

1) Hayır, gidip fiziksel bir şekilde dilekçe vermedim. Normal arayıp Türk Telekom internet başvurusu yapmıştım. Onlar böylelikle altyapı talebinin alındığını söylemişlerdi. Sonrasında birkaç ay sonra, daha anlattığım işlemleri yapmadan üst üste olacak şekilde, komşuma ve babama da arayıp başvuru yaptırtmıştım.

Tabii onların bir önemi oldu mu bilmiyorum. Çünkü bir komşum aradı sadece, bir de ben ve babam. Aynı adresten yoğunluk sağlamaya çalıştım bir nevi.

2) Yusuf Kıraç'a mail atmadım. İlk olarak Twitter üzerinden, babamın adı üstünden ulaştım. Numaramı ve adres bilgimi istemişti geri dönüş olmadı ve birkaç ay ses de çıkmamıştı.

Sonra tekrar kendi adıma ve öğrenci olduğumu belirterek bir mesaj attım, kendi hesabımdan. Daha önce ulaştığımı ve ses çıkmadığını da söyledim. Sonrasını tam hatırlamıyorum. Yani Yusuf Kıraç'ın bir yardımı oldu mu gerçekten hatırlamıyorum ve cidden son anda hepsi 2 hafta içinde gerçekleştiği için hangisinin yardımı dokundu tam kestiremiyorum. Olduysa, o da çok sağ olsun.

Bana asıl yardımcı olan Ümit Önal oldu. Ona attım mail'i. Yolladıktan 2 saat sonra falan TT'dan aradılar.

Devamını detaylı ya da öncesini detaylı önceki mesajlarımdan, konularımdan da okuyabilirsiniz. Tüm bu anlattıklarımın sürecinin detaylı halinin hepsi bu konuda ya da açtığım başka konularda mevcut.

Sizin yolunuzdan geçip o zamanları yaşadığım için size özet geçtim tekrar ama bu konuda veya profilimde bulunan internet konularında tüm süreç daha detaylı bir şekilde yazıyor. Okursanız daha yardımcı olabilir mesajların hepsi.
Öncelikle detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim. Profiliniz üzerinden konuyu bulmak istedim ama profilinize tıkladığım zaman ''Bu üye profilinin görüntülenmesine sınır getirdi.'' görüntülüyorum. Dolayısıyla konuyu bulamıyorum. Konunun linkini atabilirseniz oradan detayları öğrenebilirim.

Normalde dilekçe ile başvuruda bulunurken ikamet ettiğimiz binanın diğer yaşayanlarının da adı soyadı, telefon numarası ve hizmet numarasını belirtmem gerekiyor. Benim binamda 26 tane daire var. Aralarında istemeyenler de çıkabilir vs. yani fiziki olarak gidip dilekçe verme işi biraz sıkıntılı geldi bana. Bu sebeple size bu soru sordum. Ben de o zaman sizin gibi 444 1 444'ü arayayım.

Müsaadenizle size son iki soru sormak istiyorum.

1.) Sizin binanız dışında etrafınızdaki herhangi bir binaya da bu vesileyle fiber altyapı sağlandı mı? FTTB GPON altyapı mı sağladılar ve binanızda kaç daire var? Her daireye bu fiber hattan(CAT6 kablo) çekildi mi?
2.) Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini aradığınızda internet başvurusunu tuşlayarak mı altyapı talebi oluşturmuştunuz yoksa teknik destek için tuşlama yaparak mı?

Son düzenleme:
Öncelikle detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim. Profiliniz üzerinden konuyu bulmak istedim ama profilinize tıkladığım zaman "bu üye profilinin görüntülenmesine sınır getirdi." görüntülüyorum. Dolayısıyla konuyu bulamıyorum. Konunun linkini atabilirseniz oradan detayları öğrenebilirim.

Normalde dilekçe ile başvuruda bulunurken ikamet ettiğimiz binanın diğer yaşayanlarının da adı soyadı, telefon numarası ve hizmet numarasını belirtmem gerekiyor. Benim binamda 26 tane daire var. Aralarında istemeyenler de çıkabilir vs. yani fiziki olarak gidip dilekçe verme işi biraz sıkıntılı geldi bana. Bu sebeple size bu soru sordum. Ben de o zaman sizin gibi 444 1 444'ü arayayım.

1.) sizin binanıza FTTB GPON altyapı mı sağladılar ve binanızda kaç daire var? Her daireye bu fiber hattan(CAT6 kablo) çekildi mi?
2.) Türk Telekom müşteri hizmetlerini aradığınızda internet başvurusunu tuşlayarak mı altyapı talebi oluşturmuştunuz yoksa teknik destek için tuşlama yaparak mı?

FTTB artık kullanılmıyor. Ya FTTH ya da FTTC.

Öncelikle detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim. Profiliniz üzerinden konuyu bulmak istedim ama profilinize tıkladığım zaman ''Bu üye profilinin görüntülenmesine sınır getirdi.'' görüntülüyorum. Dolayısıyla konuyu bulamıyorum. Konunun linkini atabilirseniz oradan detayları öğrenebilirim.

1.) Sizin binanız dışında etrafınızdaki herhangi bir binaya da bu vesileyle fiber altyapı sağlandı mı? FTTB GPON altyapı mı sağladılar ve binanızda kaç daire var? Her daireye bu fiber hattan(CAT6 kablo) çekildi mi?
2.) Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini aradığınızda internet başvurusunu tuşlayarak mı altyapı talebi oluşturmuştunuz yoksa teknik destek için tuşlama yaparak mı?

Profilim öyle miymiş, pardon o zaman.

Evet ben de öyle düşünüyorum fiziki olarak dilekçe verme konusunda. Bu yüzden böyle yaptım.

1) Bu çevrede zaten sanırım bir bizim binada yokmuş :D Bizim binaya 30 metre falandı fiber caddedeki fiber kutusu. GPON altyapı sağladılar, evet. Binamızda 8 daire var. Bina yeni olduğu için zaten çekilmiş söz konusu kablolar sanırım. Yani, çalışmalar olduğu zaman bina içi çok fazla bir işlem göremedim çünkü.

2) İnternet başvurusu yaparak. Zaten adres istediği zaman sizden, ilk altyapı kontrolü yapılarak başvuru sağlanacağı için, otomatik olarak talep de alınmış oluyor.

Söz konusu konuları buraya bırakıyorum sırasıyla. Sorunuz olduğunda yine de sorabilirsiniz.

1. Cimer veya BTK üzerinden altyapı başvurusu yapmak
  2. Yeni binaya altyapı başvurusu nasıl yapılır?
  3. Türk Telekom nereye kadar böyle devam edecek?
  4. Bu konu.
  5. Binaya fiber altyapısı geldikten sonra neler yapılması gerekir?
  6. Türk Telekom fiber altyapı geldikten sonra Türk Telekom kullanmak zorunda mıyım?

Evet ben de öyle düşünüyorum fiziki olarak dilekçe verme konusunda. Bu yüzden böyle yaptım.

1) Bu çevrede zaten sanırım bir bizim binada yokmuş :D Bizim binaya 30 metre falandı fiber caddedeki fiber kutusu. GPON altyapı sağladılar, evet. Binamızda 8 daire var. Bina yeni olduğu için zaten çekilmiş söz konusu kablolar sanırım. Yani, çalışmalar olduğu zaman bina içi çok fazla bir işlem göremedim çünkü.

2) İnternet başvurusu yaparak. Zaten adres istediği zaman sizden, ilk altyapı kontrolü yapılarak başvuru sağlanacağı için, otomatik olarak talep de alınmış oluyor.

Söz konusu konuları buraya bırakıyorum sırasıyla. Sorunuz olduğunda yine de sorabilirsiniz.

4. Bu konu.
  6. Türk Telekom fiber altyapı geldikten sonra Türk Telekom kullanmak zorunda mıyım?
Tamamdır. Tekrardan çok teşekkür ederim ilginiz için.

Merhaba.

1) hayır, gidip fiziksel bir şekilde dilekçe vermedim. Normal arayıp Türk Telekom internet başvurusu yapmıştım. Onlar böylelikle altyapı talebinin alındığını söylemişlerdi. Sonrasında birkaç ay sonra, daha anlattığım işlemleri yapmadan üst üste olacak şekilde, komşuma ve babama da arayıp başvuru yaptırtmıştım.

Tabii onların bir önemi oldu mu bilmiyorum. Çünkü bir komşum aradı sadece, bir de ben ve babam. Aynı adresten yoğunluk sağlamaya çalıştım bir nevi.

2) Yusuf kıraç'a mail atmadım. İlk olarak Twitter üzerinden, babamın adı üstünden ulaştım. Numaramı ve adres bilgimi istemişti geri dönüş olmadı ve birkaç ay ses de çıkmamıştı.

Sonra tekrar kendi adıma ve öğrenci olduğumu belirterek bir mesaj attım, kendi hesabımdan. Daha önce ulaştığımı ve ses çıkmadığını da söyledim. Sonrasını tam hatırlamıyorum. Yani Yusuf kıraç'ın bir yardımı oldu mu gerçekten hatırlamıyorum ve cidden son anda hepsi 2 hafta içinde gerçekleştiği için hangisinin yardımı dokundu tam kestiremiyorum. Olduysa, o da çok sağ olsun.

Bana asıl yardımcı olan ümit önal oldu. Ona attım Mail'i. Yolladıktan 2 saat sonra falan TT'dan aradılar.

Devamını detaylı ya da öncesini detaylı önceki mesajlarımdan, konularımdan da okuyabilirsiniz. Tüm bu anlattıklarımın sürecinin detaylı halinin hepsi bu konuda ya da açtığım başka konularda mevcut.

Sizin yolunuzdan geçip o zamanları yaşadığım için size özet geçtim tekrar ama bu konuda veya profilimde bulunan internet konularında tüm süreç daha detaylı bir şekilde yazıyor. Okursanız daha yardımcı olabilir mesajların hepsi.

Hocam aynı durum bende var ümit önalın maili nedir bulamıyorum.

Merhaba bizim binada altyapı yok. 4 yılıık yeni bina Türk Telekom sadece direkten çekti kablo 14 daire 10 mgbt internet verdi altyapı olmayınca kimse 10 mgbtte dogru duzgun giremiyor lutfen kına geldi artık gelin altyapıyı kurun artık.

Merhaba bugün türktelekom müdürlüğüne gittim dediler ki binanızın projesi çizildi alt yapı ile fiber ikisi arada gelcek dediler sadece ön onay onaylancak dedıler sizce ne zaman onaylanır

Merhaba bugün türktelekom müdürlüğüne gittim dediler ki binanızın projesi çizildi alt yapı ile fiber ikisi arada gelcek dediler sadece ön onay onaylancak dedıler sizce ne zaman onaylanır

Son düzenleme:

4. Bu konu.
Merhaba konu eski biliyorum fakat Ümit Önal’ın mail adresini bulamadım paylaşabilir misiniz rica etsem. Profiliniz kapalı bakamıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı