Yeni binaya altyapı başvurusu nasıl yapılır?

Maybach

Kilopat
Makaleler
2
Selam.

Tüm ISS sitelerinden sorguladığım zaman binamızın hiçbir altyapısı olmadığını söylüyorlar. Dün, bizim binamıza 10 metre yakında kutu olduğunu öğrendim. Türk Telekom arabası ve çalışanı dolaba bir şeyler yapıyordu. Gidip elemana sordum. Zaten kutunun binaya çok yakın olduğunu, altyapı başvuru yaparsam kablo çekilebileceğini söyledi. (bunca zaman kutudan haberi olmayıp, taşındığım zamandan beri -1yıl- değişik ISS'ler kullanan ben olur gibi 🤗)

Şimdi izlemem gereken yol nasıl olacak? 19 yaşındayım, ilçemin Telekom müdürlüğüne gidip tek başıma halledebilir miyim? Önceden dilekçe hazırlamam gerekir mi?

Şimdiden teşekkürler.

Binada oturanlara; Türk Telekom fiber gelirse Türk Telekom fiber internet kullanacağım adım soyadım vs. gibi imza toplayıp müdürlüğe gidersen yaparsın gibi. Bana öyle demişti gelen ekip.

Hiç uğraşmanıza gerek yok. 10 M ileride ki kutu hangi binaya gidiyorsa o adresi verin başvuru için oranın üzerinden kablo çekerler.
Ben 150 M mesafeden bu şekilde uğraşmadan çektirdim.

Sanırım yenilemişler altyapı talep olayını. Kendilerini arayıp, telefonda durumu belirttim. Paket seçmemi istediler, taahhüt olup olmayacağını sordum, çünkü henüz sadece altyapı istiyorum dedim. Hayır, altyapı başvurusu yapabilmek için seçmeniz gerekiyor paketlerimizden bir tanesini dediler.

Sonuç olarak, başvurumun alındığını ve söylediğim gibi kutunun eve yakın olduğunu, çok uzun sürmeyeceğini ve SMS yolu ile bilgilendirileceğimi söylediler. Durum bu şimdilik.

Bu arada, birkaç gün önce Cimer üzerinden aşağıdaki gibi bir yazı da yayınladım. Sürecim hızlanır umarım.

1632403838839.png

Harika... Ne diye yazabilirim ki ama?
Hocam yazabileceğiniz en tatlı dille yazın, rica edin işte şöyle şöyle lütfen yardımcı olun gibi gibi.

Hocam selamun aleyküm, nasılsınız? Umarım iyisinizdir. Hocam bir konuda yardımlarınızı bekliyorum, istanbul avcılar gümüşpala ******** mevkiin'de yaşıyorum, aylardır bölgemde boş VDSL portu yok, günümüz standartların da sizin de tahmin edeceğiniz üzere ADSL 16 mbit hiç yeterli olmuyor maalesef. Hocam sizden ricam lütfen şu duruma el atmanız. Geri dönüşlerinizi bekliyor, teşekkür ediyorum.Hhayırlı günler dilerim.

Bu benim yazdığım :D

Sanırım yenilemişler altyapı talep olayını. Kendilerini arayıp, telefonda durumu belirttim. Paket seçmemi istediler, taahhüt olup olmayacağını sordum, çünkü henüz sadece altyapı istiyorum dedim. Hayır, altyapı başvurusu yapabilmek için seçmeniz gerekiyor paketlerimizden bir tanesini dediler.

Sonuç olarak, başvurumun alındığını ve söylediğim gibi kutunun eve yakın olduğunu, çok uzun sürmeyeceğini ve SMS yolu ile bilgilendirileceğimi söylediler. Durum bu şimdilik.

Bu arada, birkaç gün önce Cimer üzerinden aşağıdaki gibi bir yazı da yayınladım. Sürecim hızlanır umarım.

Eki Görüntüle 1171839
Hocam siz T.Telekom müşteri hizmetlerini mi aradınız acaba 444 lü telefonu yani. Bende uzun zamandır fiber savaşı veriyorum. Evimin önünden fiber geçiyor karşı bina fiber kullanıyor. Arama ve birçok dilekçe, şikayete rağmen aylardır sonuç yok. T.Telekomu bugün yine aradım inatla altyapınız adsl başka tanımlayamayız illa git bölge müdürlüğüne dilekçe ver diyorlar. Kaç kere dilekçe verdim haberleri yok. Size nasıl oldu da paket seçtirdiler hocam şaşırdım valla.

@escape2dead kapının önünden fiber geçiyorsa, 30 Dk'da fiber çekerler.
Binaya giren ADSL kablosunun borusu çok büyük, o ADSL kablo borusundan 3 tane fiber hat çekersin binaya.
Dediğim gibi dilekçe ver 30Dk'da bağlarlar binaya fiberi, ama binadan 3-5 kişi abone sözü verirse.
Fiber kabloları, kutusu, akü vs. hepsini Telekom karşılıyor. Bina tesisatına kabloları siz döşeticeksiniz ama.

Geri
Yukarı