Türk Telekom'a dilekçede fiber kutusunun yerini belirteceğim, kutuyu nasıl bulabilirim?

Beratt1

Decapat
1 Ay önce Türk Telekom'a altyapı başvurusunda bulundum. 24 ay içerisinde gelip altyapı çekiceklerini söylediler. Bunu bir önceki konuda söylemiştim. Şu an söylemek istediğim şey, yakın zamanda Türk Telekom müdürlüğüne gidip dilekçe yazmayı düşünüyorum. Süreci hızlandırmak adına. Hani dilekçeye şu kadar metreden kablo çekilecek vs. belirtmek için fiber kablo kutusunu nasıl bulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu belirtmene gerek yok. Süreci hızlandırmak istiyorsan apartman-site sakinlerinden imza toplayıp o şekilde dilekçe vermelisin. O şekilde yazacağın şeyler dikkate alınmayacaktır.

2 sene önce internet kullandığınız evinizde nasıl şuan alt yapı yok ben onu anlamadım. Kabloları söküp gitmişler mi ne olmuş?
Siz fiber mi istiyorsunuz yoksa internet mi bağlatmak istiyorsunuz bence ona karar verin. Önceki konu ile bu konu çelişiyor.
Birinde altyapım vardı 2 sene sonra iptal ettim ve artık yok demişsiniz şimdide fiber demişsiniz. Ben hiçbir şey anlamadım.

Örnek bir dilekçe önerir misiniz?
“XXX TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜ (BAĞLI OLDUĞUNUZ) ERİŞİM PLANLAMA BİRİMİNE;
X X ADRESİNDE İKAMET ETMEKTEYİZ. AŞAĞIDA ABONE NUMARALARI EKLENMİŞ OLAN DAİRE SAKİNLERİ OLARAK BİNAMIZA KADAR FİBER UYGULAMASI TALEP ETMEKTEYİZ. KONUYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRME TALEP EDERİZ. X KİŞİYİ VEKİL TAYİN EDERİZ, ALTYAPI TEMİN SÜRECİNİ TAKİP EDEBİLİR.
MUHATAPLAR İSİM SOYİSİM İRTİBAT BİLGİSİ İMZA
VEKİL TAYİN EDERİZ İSİM SOYİSİM İRTİBAT BİLGİSİ İMZA.”

2 Sene önce internet kullandığınız evinizde nasıl şu an altyapı yok ben onu anlamadım. Kabloları söküp gitmişler mi ne olmuş?
Siz fiber mi istiyorsunuz yoksa internet mi bağlatmak istiyorsunuz bence ona karar verin. Önceki konu ile bu konu çelişiyor.
Birinde altyapım vardı 2 sene sonra iptal ettim ve artık yok demişsiniz şimdi de fiber demişsiniz. Ben hiçbir şey anlamadım.

2 Sene öncesine kadar 16Mbps ADSL internetimiz vardı. Bir ara kapattırdık. Pandemi nedeniyle tekrar açmak istedik, başvurmak için aradığımda direkt olarak "altyapınız bulunmamaktadır, dilerseniz altyapı isteğinde bulunabilirsiniz." Denildi. Ondan sonra bana paket seçeneklerini söylediler. 24 Mbps olan paketi sundular 94-95 lira gibi bir fiyatla ben de onayladım. Evet ben de neden altyapım olmadığını anlamadım, ki aradığımda "16 Mbps seçeneğinden yararlanabiliyorsunuz." Dese kabul edecektim. Yani bir evde bulunan altyapı nasıl birdenbire yok olabiliyor?
“Xxx Telekom müdürlüğü (bağlı olduğunuz) erişim planlama birimine;
X X adresinde ikamet etmekteyiz. Aşağıda abone numaraları eklenmiş olan daire sakinleri olarak binamıza kadar fiber uygulaması talep etmekteyiz. Konuyla ilgili bilgilendirme talep ederiz. X kişiyi vekil tayin ederiz, altyapı temin sürecini takip edebilir.
Muhataplar isim soyisim irtibat bilgisi imza.
Vekil tayin ederiz isim soyisim irtibat bilgisi imza.”

Teşekkürler.

Cimer'e nasıl bir yazı yazmalıyım beni takmaları için?
Mağdur olduğunuzu. 2020 senesinde hala ADSL üzerinden hizmet verildiğini, altyapının yetersiz olduğunu anlatan bir yazı yazın.
Dikkatli bir dille çokta resmi olmadan normal bir vatandaş gibi yazı yazın.
Türk Telekom'a dilekçe gönderdiğim halde soruna çözüm bulamayan biri olarak Cimer'e yazmanızın doğru bir karar olacağını düşünüyorum.
3 yıldır Telekom'a laf anlatmakla uğraşıyordum. Bu sene Ağustos ayında Cimer'e yazı yazdım ve 20 gün sonra mahalleye fiber geldi. Bu ayın 5'i itibariyle de aktif oldu ve kullanmaya başladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı