Türk Telekom'dan Superbox'a geçilir mi?

• Konuyu başlatan Pak3l
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 490
Hocam taahhüt var diye düşünüyorum. Yoksa çekilecek çile değil 12-13Mbps bu fiyatlarda doğal olarak. Sizin de mi aynı sorun var altyapı? Ama 12-13 Mbps fazla verir herhalde.

Bizim altyapı var aslında ama yazın yazlığa gidince kullanmak için aldık buradaki Superonline'yi iptal ettirdik babamın saçma işleri işte muhtemelen 3 ay kullanıp tahattütü bozduktan sonra 9K cayma bedeli ödemezdi en fazla 2K falan öderdi ama dinlemedi beni. Ben 2 seneye üniversiteye gidince kurtulacağım çok oyun oynamadığım içinde dert etmiyorum ama çok kötü. Eskidende hızlı değildi 35 Mbps yeterli geliyordu bana. Video izlerken telefonu kullanmayıp kapalı durduğunda Wi-Fi bağlantısı kesiliyor mesajlar gelmiyor mobil veri açıksa internetimi bitiriyor benim asıl sıkıntım bu.

Benim bulunduğum bölgede Turkcell iyi bilgisayardan bir Speedtest yapıp paylaşıyım fakat Ethernet kablosu bağlı değil ve modemle arada bir oda mesafe var.

Port yokmuş. Modem arayüzü üzerinden hat değerlerini paylaşabilir misin? Ayrıca hat kablosunda herhangi ara kablo vs ekstradan var mı? Kablo ince mi? Bunlarda etken durumlar. Eğer çözülebilecek bir durum varsa boşuna Superbox ile uğraşmayın.

Altyapı sorunlu ise TurkNet geçse de çözüm alamaz. Türk Telekom müdahale etmesi gerekiyor.
Modem arayüzüne giremedim

Eki Görüntüle 2130229

Şu anki internetimden çok da farkı yok aslında ama fiyat olarak aynı şeyi söyleyemeyceğim.

Ara kablo yok kablo sanırsam ince en son TT'un servisi takmıştı.

Bu fiyatlarda tercih edilmez. Kopma konusunda rahatlatırsa rahatlatır. Onun dışında gereksiz bir masraf. İnce dediğiniz kablo resim olarak atabilir misiniz? Ne kadar uzunlukta. Modem arayüzünden atarsanız daha iyi yardımcı oluruz elbette. Arka kısımda yer alıyor arayüz girmek için 192 ile başlar.

Sonuçlar bu şekilde. Dediğim gibi modeme uzağım ama Ethernet bağladığımdada çok bir fark olmamıştı.

Dosya Ekleri

• 20240301_225849.jpg
    20240301_225849.jpg
    70,6 KB · Görüntüleme: 20
Sonuçlar bu şekilde. Dediğim gibi modeme uzağım ama Ethernet bağladığımdada çok bir fark olmamıştı.

Yükleme hızı tatmin ediyordur yüksek ihtimalle. Onun dışında indirme hızı tek cihazın sömüreceği gibi hız. Özellikle canlı yayın izlemek veya rekabetçi oyunlarda belli ediyordur önceki mesajda da anlatmıştın zaten.

Bu fiyatlarda tercih edilmez. Kopma konusunda rahatlatırsa rahatlatır. Onun dışında gereksiz bir masraf. İnce dediğiniz kablo resim olarak atabilir misiniz? Ne kadar uzunlukta. Modem arayüzünden atarsanız daha iyi yardımcı oluruz elbette. Arka kısımda yer alıyor arayüz girmek için 192 ile başlar.
1709323608492.jpeg
1709323616475.jpeg

1709324651336.png

Sanırım bu

Son düzenleme:
Modemin marka modeli nedir iç tesisatınızı yenilemenizi öneririm.

Nerede yaşıyorsunuz bu arada.

26 Mbps hızınız var, çok da kötü değil tabii ki. Bu hızla normal bir kullanımınız olabilmesi lazım.

Yükleme hızı tatmin ediyordur yüksek ihtimalle. Onun dışında indirme hızı tek cihazın sömüreceği gibi hız. Özellikle canlı yayın izlemek veya rekabetçi oyunlarda belli ediyordur önceki mesajda da anlatmıştın zaten.

Arada Zula oynuyordum pingim hep 100'ün üstünde eskiden Superonline varken 100'ü görmezdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı