Türk Telekom'dan Türknet veya Netspeed'e Geçiş Yapılır mı?

Hasan Ercan

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. İzmir'in merkeze uzak ilçelerinden Ödemiş ilçesindeyim. Mevcut sağlayıcım Türk Telekom ile Şubat 2019 itibariyle 12 aylık sözleşmem bitiyor. Süreç boyunca habersiz birkaç bakım ve kopma dışında sorun yaşamadım. Fakat taahhütsüz birçok sağlayıcı ve memnun müşteriler varken taahhüt yapmak ve fazla para vermek artık istemiyorum. Halihazırda VDSL ağı üzerinden 35 Mbps hız alıyorum ve Türk Telekom'un 300 Mbps VDSL2 destekli TP-Link marka modemine sahibim. Çok konu okudum ve bu işlerde çevrede hizmet alan insanların deneyimlerinin alacağım hizmet kalitesi açısından önemli olduğunu biliyorum ve belki de yakınlarda yaşayan birileri vardır diye bu konuyu açtım.

Başlıkta bahsi geçen operatörler şu an kullanmakta olduğum hat üzerinden hizmet vermeye devam edecekler diye düşünüyorum. Sorum da tam bu noktada. Her iki operatörü de aradım. Sonuç olarak bildiğim ve araştırdığım bilgilerden fazlasını alamadım. Bu noktada geçiş sonrası ping, düşük hız, kopma gibi sorunlar yaşama ihtimalim ne düzeydedir? Öte yandan Türknet ile ilgili şikayetler oldukça çoğalmaya başladı ve Netspeed tam tersine özellikle arıza konularında bire bir iletişim de iyi gibi duruyor ama biraz daha acemi gibiler. Bilgilerimde hata varsa düzeltmeleri ve yorumları bekliyorum. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendim Türknet kullanıyorum. Yaklaşık 3-4 ay arası bir süredir kullanıyorum. Gayet memnunum bir kaç kere sorun yaşadım. Müşteri hizmetleri olmadığı için arza kaydı bıraktım. Ertesi gün sabahı saha ekibi gelip durumu halletti. Sorun benim kablodan kaynaklı bir durummuş. Oyun konusunda MMORPC oynuyorum genelde ama ping sorunu yaşamadım. Mesela league of legends oyununda 10-13 ping arası gayet tepkisel oynayabildim. Netspeed daha yeni olduğu için ben pek güvenemedim. Hatta internetteki yorumlar beni kendisinden baya bi uzaklaştırdı. İnternet konusu cidden biraz şans işi alt yapı önemli santral kutu ile ev arasındaki mesefa önemlidir. Türknet müşteri hizmetleri olmadığı için kötü yorumlar aldığı yorumlarda gördüm. Fakat arıza kaydı bırakıldığında hemen geri dönüş yapmaları beni memnun eden etken oldu.

Her iki şirkete de bilgilerimi bıraktım dönüş yaptılar. Türknet bazı şeyleri aşmış gibi bir izlenim bıraktı bende. Netspeed temsilcisine sorduğum sorulara karşı aldığım cevaplarda bir acemilik hissettim ve tatmin etmedi. Birkaç güne süreci sonlandırmayı düşünüyorum ve umarım iyi olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı