Türk Telekom'dan NetSpeed'e geçiş süreci

Bende tüm bilgilerimi verdim email olarak evrakları gönderdiler.çıktı aldım henüz evrakları göndermedim.eğer göndermezsem ne olur.ileride bilgilerimi kullanırlarmı yada ileride karşıma bir sürpriz çıkarmı
Hayır, ne gibi bir sürpriz çıkabilir ki? NetSpeed bir, iki günlük İSS değil, iki bin on üç yılında kurulmuş. Ek olarak Türkiye'de yüz binlerce belki de milyonlarca kişinin kullanmış olduğu bir İSS kendisi. Yani herhangi bir problem olursa tek size olmayacaktır. Göndermezseniz internetiniz aktif edilmez ve sizi göndermeniz için arayabilirler, durumu sorgulayabilirler. Güvenip güvenmemek size kalmış bir durum, sözleşmeleri baştan aşağıya okuyabilirsiniz belki herhangi bir sorun olmayacağı hakkında size güvence sağlayacaktır çünkü ben okuduğumda sorun yaratacak bir madde bulunmuyordu.

Merhaba DM'den birkaç soru sormak istiyorum ama forumda DM kısmına nasıl geçerim bilmiyorum
Bana özelden ulaşırsanız sevinirim.

Merhaba DM'den birkaç soru sormak istiyorum ama forumda DM kısmına nasıl geçerim bilmiyorum
Bana özelden ulaşırsanız sevinirim.
Konuya yazabilirsiniz, yardımcı olacağım.

Selamlar herkese, evet, geçiş sürecimi sizlere sunuyorum. Biliyorum ki çok fazla bu şekilde konu var ama bana kalırsa böyle bir konuyu hep güncel tutmak en iyisidir.

19 Nisan 2021: Günün akşamı, saat dokuza doğru internet siteleri üzerinden başvuru sağladım ve beklemeye koyuldum.

20 Nisan 2021: Sabah saatlerinde iki defa aramışlar, uyuduğumdan ötürü fark etmedim. Öğlen gibi tekrar aramaları için döndüm ve saat beş buçuk civarında tekrar aradılar. Onayı vermemizle beraber SMS'e kargo firmalarının(Yurt içi ve MNG kargo) ücretsiz gönderim kodları ve e posta üzerinden üç adet dosya gönderildi, dosyaları kırtasiye üzerinden çıktısını almamla doldurdum ve kargoya vermek üzere Yurt içi şubesine yöneldim.

21 Nisan 2021: Sonlara yaklaşıyorduk, aradılar ve belgelerin onlara ulaştığını, son onay için aradıklarını söylediler. Onayı verdik ve kırk sekiz saatlik süreç içerisine giriş sağladık, şu an sadece Türk Telekom'u bekliyorduk. Türk Telekom'dan geçiş sağladığım için herhangi bir aktivasyon ücreti vesaire ödemedim.

23 Nisan 2021: Evet, işte büyük gün. Sabah uyandığımda internetler yoktu ve SMS gelmişti gönderilen üzere kurulumu yaptım, şu an hiç bir sıkıntı bulunmuyor. Yetmiş dokuz tanımlamışlar, neredeyse seksen gibi. Fakat doğal olarak yetmiş beş geliyor.

Eki Görüntüle 988680Eki Görüntüle 988681

Gördüğünüz üzere durumlar bu şekilde, bekleyişe değmiş olduğunu düşünüyorum, şu anlık hiç bir problem bulunmuyor. NetSpeed'e geçiş sürecinde bana yardımcı olan @Eren AK'a tekrardan teşekkür ediyorum. Ek olarak NetSpeed hakında konuşmamız gerekirse bir haftalık süreçte müşteri hizmetlerini aradığımızda pandemiye rağmen anında açabiliyorlar, teknik bir problemimiz olmadı fakat olursa ne olacağı hakkında bir bilgim bulunmuyor. Daha yeni geçtim ve deneyimleyemedim fakat sorularınızı cevaplamaya çalışacağım.

Hocam eğer hala aktifseniz NetSpeed 100 Mbps paketi gelmiş ilgilenirseniz mutlaka geçin.

Hocam eğer hala aktifseniz NetSpeed 100 Mbps paketi gelmiş ilgilenirseniz mutlaka geçin.
Halen kullanıyorum NetSpeed fakat gerek yok açıkçası paketi yükseltmeye, gayet yetiyor bu. Teşekkürler yinede.

Hocam yakın zamanda ben de geçmeyi planlıyorum. Bir sorum olacak. Siz NetSpeed'e başvurduğunuz sırada taahhüdünüz sürüyor muydu yoksa bitmiş miydi?

Saniyede kaç megabayt veri indirdiğinizi gösteren testi yapabilir misiniz?
Geceleri internet boş olduğu zamanlarda 9.5 gördüğümü hatırlıyorum yanılmıyorsam, şu an hem internet kullanılıyor hem de indirdiğim dosya boyutu küçüktü, hızını tam olarak yükseltemedi sanırım.
1625324096056.png
1625324152194.png

Hocam yakın zamanda ben de geçmeyi planlıyorum. Bir sorum olacak. Siz NetSpeed'e başvurduğunuz sırada taahhüdünüz sürüyor muydu yoksa bitmiş miydi?
Bir ay kalmıştı bitmesine, 85 TL gibi bir ücret veriyordum faturama. O ay fatura 150 TL gelmişti hatırladığım üzere cayma bedeli yüzünden. Yanılıyor da olabilirim, müşteri hizmetleri ile görüşmeniz daha iyi olacaktır uygulanacak ceza için.

Halen kullanıyorum NetSpeed fakat gerek yok açıkçası paketi yükseltmeye, gayet yetiyor bu. Teşekkürler yinede.
Tamam o halde hocam. Aklınızda bulunsun eğer geçmek isterseniz.
Ben de geçtim yakın zamanda. Benim taahhüdümün bitmesine 15 gün falan vardı hocam.

Geri
Yukarı