Türk Telekomdan TürkNet'e geçiş

frkn3439

Decapat
Arkadaşlar Türk Telekom'da 16 Mbps paketim vardı fakat ölçümlerde hep 6-7 arası çıkıyor. Şikayeti onlarca kez dile getirmeme rağmen bana sizin telefon kutunuz sorunlu hızınızı yükseltirsek kopmalar yaşarsınız vs şeyler söylediler. Ben de bunun üzerine TürkNet'e taşıdım aboneliğimi ve altyapı sorgulattığımda 24 Mbps çıkıyor. Benim öğrenmek istediğim şu; Türk Telekom beni kandırıyor mu? Yoksa TürkNet'te de yine 6-7 Mbps hız mı alacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Turk Telekom size 16 Mbps'e kadar veriyor. TurkNet ise alabildiginiz kadar interneti veriyor. Eger 24 Mbps diyorlarsa 24Mbps'e yakin bir deger verirler.

Bana TTnet en fazla 16 Mbps hız vereceğini söylüyordu, onu bile veremiyordu. Türknet' e geçtim 35 Mbps'nin üzerinde hız gördüm, 2 yılı geçti hala Türknet'deyim.

Modem hat değerlerinizi (xDSL istatistikleri) ve TurkNet sorgulama ekranını atarsanız daha çok yardımcı olabiliriz.
1569107793211.png

hat değerlerim bu şekilde
Bana TTnet en fazla 16 Mbps hız vereceğini söylüyordu, onu bile veremiyordu. Türknet' e geçtim 35 Mbps'nin üzerinde hız gördüm, 2 yılı geçti hala Türknet'deyim.
aynen hocam türk telekom pişmanlıktır bakalım türknet'i deniyelim bir de :))

Eki Görüntüle 440780
hat değerlerim bu şekilde

aynen hocam türk telekom pişmanlıktır bakalım türknet'i deniyelim bir de :))
Hat değerlerinde download hızını en fazla 12 Mbps , upload hızını da en fazla 1 Mbps alabileceğin yazıyor. Türk net' in de bu sinyale yakın bir değer verebileceğini düşünüyorum. Ancak denemende fayda var çünkü kaybedeceğin bir şey yok. Türk net' i yaklaşık 5 senedir kullanıyorum gayet memnunum.

Arkadaşlar Türk Telekom'da 16 Mbps paketim vardı fakat ölçümlerde hep 6-7 arası çıkıyor. Şikayeti onlarca kez dile getirmeme rağmen bana sizin telefon kutunuz sorunlu hızınızı yükseltirsek kopmalar yaşarsınız vs şeyler söylediler. Ben de bunun üzerine TürkNet'e taşıdım aboneliğimi ve altyapı sorgulattığımda 24 Mbps çıkıyor. Benim öğrenmek istediğim şu; Türk Telekom beni kandırıyor mu? Yoksa TürkNet'te de yine 6-7 Mbps hız mı alacağım?
Merhaba ben Türk Telekom dan TürkNet'e geçtim ve hiç pişman değilim iyikide geçmişim. 75 TL 35 Mbps hızı modem de ve bilgisayar da test ettim değerler tutuyor. Download Sn 3.30 Mbps bazen 4 Mbps gördüğüm oldu. Tabiki alt yapın ve modemin desteklemesi gerekiyor.

Merhaba ben Türk Telekom dan TürkNet'e geçtim ve hiç pişman değilim iyikide geçmişim. 75 TL 35 Mbps hızı modem de ve bilgisayar da test ettim değerler tutuyor. Download Sn 3.30 Mbps bazen 4 Mbps gördüğüm oldu.
Kesinlikle. Farklı evlerde yaşadım son yaşadığım evde 100 Mbps hızdan 97 Mbps alıyorum rüya gibi. Download hızım sn 12 - 13 mpbs' lere kadar ulaşıyor. Uploadım 3.80 . Daha ne isterim :D

Hat değerlerinde download hızını en fazla 12 Mbps , upload hızını da en fazla 1 Mbps alabileceğin yazıyor. Türk net' in de bu sinyale yakın bir değer verebileceğini düşünüyorum. Ancak denemende fayda var çünkü kaybedeceğin bir şey yok. Türk net' i yaklaşık 5 senedir kullanıyorum gayet memnunum.
Hocam size şöyle bir şey söyleyeyim ben bu 16 mbps paketini ilk aldığım zamanlar ölçtüğümde 12 13 mbps hız alıyodum sonradan yavaşlattılar.Şimdi bana kalkmışlar bir sürü bahane uyduruyolar.Şu an aldığım hız 6-7 arası şaka gibi bir şey oldu yani :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı